oznaczenia na stacjach paliw

Aktualności: prawo i finanse

Aktualności prawne i finansowe

Nowe oznaczenia na stacjach paliw. Zmiany od października.

E5, E10 i E85 oraz B7, B10 i XTL to nowe skróty, które od jesieni pojawią się na stacjach paliw w Polsce. Co dokładnie oznaczają? Warto wiedzieć, bo zatankowanie złego paliwa może się źle skończyć dla naszego samochodu. W przypadku benzyny mamy literę „E” oraz liczbę. Będzie ona oznaczała maksymalną zawartość procentową etanolu w paliwie, która jest bezpieczna dla pojazdu. Dla oleju napędowego jest „B” oraz cyfra, oznaczająca maksymalną zawartość procentową biokomponentów, którą dopuszcza producent samochodu.

oznaczenia na stacjach paliw

Przedawnienia roszczeń od 09/07/2018 r.

Ważne! Od 09.07.2018 r. termin #PrzedawnienieRoszczeń ulega skróceniu z 10 do 6 lat. Druga ważna zmiana – sąd sam będzie weryfikował czy roszczenie nie jest przedawnione w momencie składania pozwu. Oczywiście w przypadku pozwu ws. kredytu w #CHF – tak samo

https://twitter.com/Conectum_PL/status/1016189981738618880

Pracodawcy zobowiązani do płatności za alimenty.

Zaległe #alimenty zapłaci pracodawca? Resort finansów chce przerzucić koszty na przedsiębiorstwa. A kwota zaległości alimentacyjnych na 2017 toooooo ……. ……. 10 mld zł!

https://twitter.com/Conectum_PL/status/1015133953546686464

Płatne automatyczne przekształcenie użytkowania wieczystego.

Przekształcenie użytkowania wieczystego we współwłasność gruntu stanie się z automatu, z mocy proponowanej ustawy. Osoby, które staną się z mocy prawa właścicielami gruntów, będą zobowiązane do uiszczania należności za nabycie prawa własności w formie opłat rocznych, przez okres 20 lat. Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność gruntu stanie się z automatu.

źródła: bankier.pl, twitter.com/Conectum_PL, wp.pl

Kredyty | Oddłużanie | Pożyczki pod zastaw nieruchomości
Scroll to Top
Oceń! ⭐⭐⭐⭐⭐
★Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
◦Ocena: 4.8/5 z 9446 Opinii o Conectum, Oddłużaniu, kredytach i pożyczkach