Na czym polega oddłużanie - pomoc w oddłużaniu

Oddłużanie – na czym polega? Co spłacić najpierw?

Co to jest oddłużanie? Co trzeba zrobić i jak postępować, aby wyjść ze sprali długów? Takie pytania zadają nam setki osób miesięcznie, będą w trudnej sytuacji finansowej. Jak działa pomoc zadłużonym i czy jest to takie proste?

Poniżej przedstawiamy metody polecane przez Conectum Finanse – firmę, która cieszy się wielką popularnością w zakresie oddłużania i pomocy zadłużonym. 

Forma oddłużaniaCharakterystyka
Restrukturyzacja długuModyfikacja umowy kredytowej w celu zmniejszenia miesięcznych rat.
Negocjacje z wierzycielemNegocjacje z wierzycielem w celu uzyskania ustępstw, takich jak przesunięcie terminu spłaty lub umorzenie części długu.
Upadłość konsumenckaFormalne postępowanie sądowe mające na celu zakończenie zadłużenia i umorzenie długu.
Obrona przed działaniami windykacyjnymiPomoc prawna w obronie przed nielegalnymi lub agresywnymi działaniami firm windykacyjnych.

Czym jest oddłużanie?

Oddłużanie to proces, w którym osoba zadłużona przestaje spłacać swoje długi, a następnie dokonuje z wierzycielami ugody. W wyniku takiej ugody, dług może zostać umorzony, pomniejszony lub rozłożony na mniejsze raty.

Innymi słowy oddłużanie: to nic innego jak próba polubownego lub sądowego wyjścia z długów lub redukcja bieżących zadłużeń do minimalnego poziomu. Z oddłużania korzystają najczęściej osoby, które weszły w spiralę dugów w pożyczkach pozabankowych, ale również kredytach bankowych.

Każdy może skorzystać z oddłużania, nie każdy z kredytu oddłużeniowego.

Na czym polega oddłużanie? Oddłużanie polega na spłacaniu zadłużenia, czyli zobowiązań finansowych wobec innych osób lub instytucji. Może to obejmować spłatę kredytów, pożyczek, faktur, rachunków i innych zobowiązań finansowych.

Jak rozpocząć proces oddłużania?

Proces oddłużania jest stosowany w sytuacji, kiedy osoba zadłużona nie jest w stanie dłużej spłacać swoich zobowiązań finansowych. Najczęściej jest to skutek nagłych wydarzeń życiowych, takich jak utrata pracy, choroba czy rozwód. Wówczas osoba zadłużona może skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą jej uporać się z zadłużeniem.

Oddłużanie może być konieczne w przypadku, gdy dana osoba lub instytucja nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminie lub gdy zadłużenie staje się zbyt duże, aby je spłacić samodzielnie. W takich przypadkach istnieją różne sposoby oddłużania, takie jak restrukturyzacja zobowiązań, konsolidacja zadłużenia lub sprzedaż nieruchomości lub innych aktywów, które mogą być wykorzystane do spłaty zadłużenia.

Ważne jest, aby skonsultować się z doradcą finansowym lub specjalistą od oddłużania, aby uzyskać pomoc w znalezieniu odpowiedniego sposobu oddłużenia dla naszej sytuacji finansowej.

Podstawa to wybór odpowiednich metod działania. Skuteczna pomoc w oddłużaniu wymaga jednak podjęcia kilku kroków na drodze do pełnego wyjścia z długów.

Czym jest zadłużenie? 

Zadłużenie to stan, w którym dana osoba lub firma zaciągnęła pożyczkę lub kredyt i ma obowiązek spłacić je w określonym terminie. Zadłużenie może być zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe i może obejmować różne rodzaje zobowiązań finansowych, takich jak kredyty mieszkaniowe, samochodowe, studenckie czy konsumpcyjne.

Osoby lub firmy, które są zadłużone, są zobowiązane do spłacania swoich długów według ustalonych warunków i harmonogramu, a nieuregulowanie zobowiązań finansowych może prowadzić do problemów ze spłatą i negatywnych konsekwencji prawnych.

Sprawdź poniżej co możesz zrobić w swojej sytuacji. Wypełnij wniosek i uzyskaj nawet 15% zniżki w oddłużaniu.

Procedura oddłużania jest uzależniona od sytuacji finansowej osoby zadłużonej oraz od rodzaju długu. W zależności od tych czynników, specjaliści mogą zalecić restrukturyzację długu, czyli zmianę jego warunków spłaty. W przypadku, gdy długi są niespłacalne, specjaliści mogą pomóc w negocjacjach z wierzycielami lub złożeniu wniosku o upadłość konsumencką.

Oddłużanie osób prywatnych i firm – na czym polega?

Czym jest oddłużanie i na czym polega? Jak pozbyć się zaległości w kredytach i chwilówkach. Sprawdź co daje oddłużanie z pomocą Conectum. Kancelaria świadczy usługi dla firm i osób fizycznych: kredyt oddłużeniowy, konsolidacja chwilówek. Jak nie dać się nabrać na przedpłaty?

Oddłużanie osób prywatnych, to proces, w którym dana osoba lub instytucja spłaca swoje zadłużenie, czyli zobowiązania finansowe wobec innych osób lub instytucji. Może to obejmować spłatę kredytów, pożyczek, faktur, rachunków i innych zobowiązań finansowych. Oddłużanie może być wymagane w przypadku, gdy dana osoba lub instytucja nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań w terminie lub gdy zadłużenie staje się zbyt duże, aby je spłacić samodzielnie.

W takich przypadkach istnieją różne sposoby oddłużania, takie jak restrukturyzacja zobowiązań, konsolidacja zadłużenia lub sprzedaż nieruchomości lub innych aktywów, które mogą być wykorzystane do spłaty zadłużenia.

O tym napiszemy kontynuując akcję “Rok 2023 rokiem bez długów”. Wyjdź z zadłużenia, dzięki profesjonalnej pomocy zadłużonym! Wygodny kontakt: +48 731 306 481.

Na co uważać w oddłużaniu długów? Uczciwe firmy oddłużeniowe. 

Kredyt oddłużeniowy / oddłużanie, to rodzaj zobowiązania bankowego, dzięki któremu staramy się spłacić wszystkie męczące nas pożyczki czy kredyty. Jak wyjść z długów dzięki takiemu rozwiązaniu i czy kolejny kredyt to metoda na wyjście z długów?

 • Nie, jeśli wymaga się od ciebie dokonania przedpłaty.
 • Nie, jeśli nie spłacisz wszystkich zobowiązań.
 • Nie, jeśli pośrednik kredytowy zaoferuję ci kartę kredytową zamiast konsolidacji
 • Nie, jeśli pośrednik wymaga zafałszowania rzeczywistej sytuacji (nieprawdziwe informacje o stanie cywilnym, dochodzie, itp.)

Na czym polega oddłużanie

Oddłużanie z komornikiem i oddłużanie chwilówek – czy można spłacić kredytem?

 • Masz zaległości w bieżących spłatach?
 • Nie masz dochodu?
 • Ktoś wymaga od ciebie przedpłaty przed uzyskaniem finansowania?
 • Masz zły BIK?

Nie otrzymasz kredytu w banku. Co mam dalej robić? Nie dokonuj przedpłat, bo nie uzyskasz finansowania. Środki, które masz przeznaczyć na przedpłatę – przeznacz na oddłużanie. Chcesz wyjść z długów? Zacznij od oddłużania (nawet z komornikiem).

Pożyczka z komornikiem to pożyczka, którą osoba zadłużona może otrzymać, nawet jeśli ma postępowanie komornicze prowadzone przeciwko niej. Komornik jest osobą upoważnioną przez sąd do egzekwowania zaległych należności finansowych od dłużnika poprzez zajęcie i sprzedaż jego mienia.

Niektóre firmy pożyczkowe oferują pożyczki z komornikiem, ale trzeba pamiętać, że takie pożyczki zazwyczaj są bardzo drogie i mogą być trudne do spłaty. Przed zaciągnięciem takiej pożyczki warto rozważyć inne możliwości, takie jak restrukturyzacja zobowiązań lub konsolidacja zadłużenia, aby uzyskać bardziej opłacalne sposoby spłaty zadłużenia. Warto również skonsultować się z doradcą finansowym lub specjalistą od oddłużania, aby uzyskać pomoc w zarządzaniu zadłużeniem.

Czytaj także: Sposoby na wyjście z długów

Oddłużanie a upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to proces, w którym osoba zadłużona składa wniosek o ogłoszenie swojego bankructwa. W wyniku takiego postępowania długi mogą zostać umorzone, ale wiąże się to z koniecznością spełnienia szeregu wymagań. W przypadku, gdy upadłość nie jest możliwa lub nie jest to korzystne rozwiązanie, specjaliści pomagają w negocjacjach z wierzycielami.

Oddłużanie a działania windykacyjne?

Windykacja to proces, w którym wierzyciel podejmuje działania w celu odzyskania swojego długu. W przypadku, gdy osoba zadłużona nie spłaca swojego zadłużenia, wierzyciel może skorzystać z pomocy firm windykacyjnych, które podeją różne działania w celu odzyskania długu. Często są to działania natarczywe, a nawet nielegalne. Wówczas osoba zadłużona powinna skontaktować się z profesjonalistami, którzy pomogą jej w negocjacjach z wierzycielem lub w obronie przed nielegalnymi działaniami firm windykacyjnych. 

Różne formy oddłużania

Oddłużanie to proces, który pomaga osobom zadłużonym w uporaniu się ze swoim zadłużeniem. W zależności od sytuacji finansowej osoby zadłużonej oraz od rodzaju długu, specjaliści mogą zalecić różne rozwiązania, takie jak restrukturyzacja długu, negocjacje z wierzycielami, upadłość konsumencka czy obrona przed działaniami windykacyjnymi.

Warto pamiętać, że oddłużanie to proces skomplikowany i wymagający fachowej pomocy, dlatego osoby zadłużone powinny szukać wsparcia u specjalistów.

Co spłacić najpierw? Wypełnij formularz – oddzwonimy.

 

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

  Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Witaj!
  Poszukujesz informacji dotyczących oddłużania, kredytów oddłużeniowych, możliwości na wyjście z długów i wiele więcej? Dzięki naszej stronie ODDLUZANIE.ORG – masz szybszy i skuteczniejszy sposób na uzyskanie finansowania. Wyślij kilka wniosków dla pewności!

  1
  0
  ⭐⭐⭐⭐⭐ Klient dodał opinię 1 dzień temu. Zadaj pytanie.x
  Kredyty | Oddłużanie | Pożyczki pod zastaw nieruchomości
  Scroll to Top
  Oceń! ⭐⭐⭐⭐⭐
  ★Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
  ◦Ocena: 4.8/5 z 9446 Opinii o Conectum, Oddłużaniu, kredytach i pożyczkach