Pożyczka pod zastaw nieruchomości lub kredyt pod zastaw nieruchomości

Kredyt lub pożyczka pod zastaw nieruchomości: czym jest, definicja, opinie.

Czasem w naszym życiu przychodzi taki czas, że szybko potrzebujemy gotówki, lub większej kwoty pieniędzy, ale od banków czy firm pozabankowych środków nie uzyskamy. Może się to wiązać przede wszystkim z niską zdolnością kredytową lub negatywną historią kredytową w rejestrach kredytowych np. BIK czy KRD.

Kredyt lub pożyczka pod zastaw nieruchomości: krótkie wprowadzenie w opis produktu.

Jest tutaj jednak wyjście, które pozwoli nam otrzymać potrzebną kwotę pieniędzy, zazwyczaj przekraczającą 100 tysięcy złotych. To na przykład kredyt pod zastaw nieruchomości czy pożyczka pod zastaw mieszkania. Czym się one od siebie różnią i na czym polegają? Dla kogo mogą to być opłacalne rozwiązania, jakie są warunki uzyskania i parametry takiego rozwiązania?

Kredyt pod zastaw nieruchomości – co to właściwie jest?

Sformułowanie „pod zastaw” lub „pod zabezpieczenie” bardzo szybko zagościły na rynku finansowym. Niestety równie szybko uzyskały negatywną opinię. Słysząc słowa kredyt hipoteczny najczęściej kojarzymy to z bankiem, który udzieli nam finansowanie na zakup nieruchomości. Tymczasem „pożyczka pod zastaw nieruchomości” czy „pożyczka pod zastaw mieszkania” to produkty, które działają odwrotnie. Ty Ty musisz posiadać nieruchomość, mieszkanie, działkę budowlaną, lokal użytkowy – i pozwolić, aby inwestor czy fundusz pożyczkowy wpisali się w Księgę wieczystą tej nieruchomości.

O kredycie hipotecznym słyszał prawdopodobnie każdy, nawet osoby, które z kredytami i produktami bankowymi nie miały jeszcze do czynienia. Tego typu kredyty spłaca już ogromna ilość Polaków, a co roku zaciągane są kolejne. Cieszą się one tak ogromną popularnością, ponieważ dla większości młodych ludzi są jedynym sposobem na posiadanie na własność własnego domu czy mieszkania

Mniej osób słyszało jednak o pożyczce pod zastaw nieruchomości lub pożyczce pod zastaw mieszkania. Zacznijmy od tego, że ciężko o lepsze i bardziej pewne zabezpieczenie niż hipoteka. W razie niespłacania zobowiązania daje ona możliwość przejęcia nieruchomości i jej sprzedaży. Dlatego fundusze pożyczkowe udzielają nawet kilkaset tysięcy złotych lub kilka milionów dla firm, które takim rozwiązaniem są zainteresowane. Wiedzą bowiem, że w razie czego nie stracą bardzo dużo w wyniku takiej decyzji. Z drugiej strony zwykle nieruchomości wystawione na licytację sprzedawane są poniżej ceny rynkowej. Wobec tego w przypadku przejściowych trudności ze spłatą kredytu inwestorzy lub fundusze pożyczkowe skłonne są iść klientom na ustępstwa. Miejscem odpowiednim dla szukających takich pożyczek jest portal Actius.pl

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest udzielana na konkretny cel – rozwój działalności gospodarczej, dofinansowanie inwestycji, zakup innej nieruchomości dla firmy.

Masz nieruchomość w mieście? Wnioskuj o pożyczkę dla firm.

  Pożyczka pod zastaw nieruchomości lub kredyt pod zastaw nieruchomości

  Pożyczka pod zastaw mieszkania – jak działa?

  Wiemy już, czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości, inaczej zwana prywatną pożyczką hipoteczną. W takim razie czym jest pożyczka pod zastaw mieszkania? Jej nazwa mogłaby sugerować, że otrzymać ją można jedynie w firmie pożyczkowej. Tak, jest to finansowanie prywatne, w którym inwestor wpisuje się w Księgę Wieczystą mieszkania, które może służyć jako zabezpieczenie dla inwestycji firmowej.

  Biorąc tego typu pożyczkę z funduszu lub od prywatnego inwestora, nie musimy czekać 40 dni jak w przypadku banku, aby doszło do wypłaty środków. Cały proces jest bardzo szybki. Zajmuje nie więcej niż 48 godzin. Jest to ewidentna przewaga nad finansowaniem bankowym.

  Klient firmowy nie będzie weryfikowany w rejestrach dłużników, zatem nie musi obawiać się o samo udzielenie pożyczki. zatem czego potrzeba:

  1. zabezpieczenia, którym jest nieruchomość (mieszkanie, dom w mieście, działka budowlana, działka rekreacyjna, działka inwestycyjna, lokale użytkowe – wszystkie te nieruchomości muszą znajdować się w mieście powyżej 50 tys. mieszkańców)
  2. musisz prowadzić działalność gospodarczą (jednoosobową, spółkę, itp.)
  3. nie może być rolnikiem, nie możesz być osobą prywatną
  4. musisz poszukiwać od 100 tys. zł

  Są to pożyczki, które wyróżniają się przede wszystkim właśnie sposobem ich zabezpieczenia. Jest nim oczywiście także hipoteka, tak jak i w przypadku prywatnej pożyczki hipotecznej. Dokonanie odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej nieruchomości uprawnia wierzyciela do jej przejęcia w przypadku niespłacania zaciągniętego zobowiązania.

  O pożyczkach pod zastaw mieszkania urosło wiele mitów. Postaramy się je tutaj obalić.

  Mit 1. Przez pożyczkę pod zastaw mieszkania stracę nieruchomość.

  Przed zaciągnięciem zobowiązania musimy mieć pewność, że będziemy je regulować. Zatem warto mimo wszystko ocenić nasza zdolność kredytową. Mimo tego mitu, są to pożyczki niezwykle bezpieczne, ponieważ każda umowa pożyczki pod zastaw mieszkania musi zostać podpisana przed notariuszem, który składa podpis pod umową.

  Mit 2. Pożyczki pod zastaw mieszkania lub pożyczki pod zastaw innych nieruchomości są drogie.

  W momencie, gdy zależy nam na szybkim pozyskaniu środków na inwestycje lub rozwój działalności i nie chcemy przy tym, aby weryfikowano nasze rejestry – pożyczki inwestorskie są rozwiązaniem idealnym. Pożyczka pod zastaw mieszkania jest więc ryzykiem jedynie wtedy, kiedy obawiamy się, że możemy mieć problem z jej spłacaniem. Ale również inwestor lub fundusz inwestycyjny ponosi ryzyko, które kalkuluje sobie w kosztach takiej pożyczki. Zatem są to pożyczki droższe niż finansowania bankowe.

  Mit 3. Pożyczki po zastaw nieruchomości są na krótki okres spłaty.

  Rzeczywiście dla niektórych 4 lata to może być krótki okres spłaty, jednak warto pamiętać, że pożyczka pod zastaw nieruchomości jest produktem droższym niż bankowe. Dlatego warto przez np. rok poprawić sobie taką pożyczką historię kredytową a wtedy przenieść zobowiązanie do banku i cieszyć się najtańszym pieniądzem na rynku.


  Pożyczka pod zastaw nieruchomości i pożyczka pod zastaw mieszkania – różnice i podobieństwa

  Te dwa produkty finansowe mają zasadniczo bardzo dużo podobieństw i niewiele różnic. W takim razie co je łączy?

  • ich zabezpieczeniem jest hipoteka,
  • wysokość pożyczki jest uzależniona od wartości nieruchomości. Zazwyczaj do 65% wartości nieruchomości.
  • przy zaciągnięciu pożyczki wymagane jest minimum formalności. Zazwyczaj w 48 godzin.
  • łatwiej je zrefinansować kredytem hipotecznym w banku.
  • mają krótki okres spłaty do 4 lat.

  Jak widać, jest całkiem sporo cech wspólnych dla pożyczki pod zastaw mieszkania i pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jednak co te produkty finansowe różni?

  • pożyczkę pod zastaw mieszkania udziela się właścicielowi mieszkania, który może mieszkanie użyczyć dla celów firmowych
  • pożyczkę pod zastaw nieruchomości firmowe udziela się bez takiej formalności.
  • prywatną pożyczkę hipoteczną można zaciągnąć jedynie od inwestora lub funduszu pożyczkowe.
  • w przypadku pożyczek hipotecznych w firmach pożyczkowych – szybkość i brak formalności.

  Czy można zaciągnąć pożyczkę pod zastaw mieszkania przez Internet?

  Szybkie pożyczki gotówkowe np. chwilówki zawierane z firmami pożyczkowymi można zawierać online bez wychodzenia z domu w 100% online. Jednak pożyczka pod zastaw mieszkania zabezpieczona jest dokonaniem odpowiedniego wpisu do księgi wieczystej nieruchomości, a zatem należy udać się do kancelarii notarialnej, aby tego dokonać. Oczywiście zgłoszenia i konsultacji w sprawie takiej pożyczki należy dokonać zdalnie online.

  Łatwy kontakt:

  1. www.conectumfinanse.pl
  2. +48 519 595 787

   Z jednej strony nie ma co się temu dziwić, ponieważ mowa o dużych sumach. Nie tylko my musimy się upewnić, że taka decyzja będzie dla nas korzystna. Fundusz lub inwestor również ma wiele czynników, które musi wziąć pod uwagę, aby oszacować, czy opłaca mu się udzielenie nam pozytywnej decyzji. Jednak warto pamiętać, że taka pożyczka od czasu wnioskowania do wypłaty, jest rozwiązaniem ekspresowym.

   Wady i zalety zabezpieczania pożyczki hipoteką

   Pożyczka pod zastaw nieruchomości to dla wielu firm ostateczność, tak jak i wszelkie inne produkty finansowe, które zabezpiecza się hipoteką. Tylko czy rzeczywiście jest to rozwiązanie tak straszne, jak je przedstawiają media?

   Hipoteka jako sposób zabezpieczenia pozwala na zaciągnięcie pożyczki na sumę od 100 tys. zł dla firm, które wcześniej nie mogły sobie na to pozwolić. To świetne rozwiązanie, jeśli nasza historia kredytowa jest za niska lub jeśli potrzebujemy pieniędzy dla firmy w tempie ekspresowym. Dla osób fizycznych i firm, które nieruchomości nie mają zawsze zostają kredyty dla zadłużonych oprocentowane nieco mniej.

   Sceptycy brania kredytów czy pożyczek „pod zastaw” wskazują duże ryzyko, jakie się z tym wiąże. Dlatego należy podejść do tej sprawy w sposób realny, nie brać za dużej kwoty, jeśli wiemy, że te środki nie będą nam potrzebne.

   Sporą zaletą pożyczek i kredytów hipotecznych jest to, że nie ma szybszego sposobu na uzyskanie dużych sum dla firm. Takie finansowania są w większości przypadków uzależnione od wartości „zastawianej” nieruchomości. Rzetelne firmy udzielają od 50 do 70% wartości nieruchomości na okres nie dłuższy niż 4 lata.

   O czym trzeba pamiętać zadłużając się „pod zastaw”?

   Tzw. kredyt pod zastaw nieruchomości czy pożyczka pod zastaw mieszkania to bardzo poważne zobowiązania, których konsekwencje będą odczuwalne dla firmy przez kilka kolejnych miesięcy. Wobec tego decyzja o ich zaciągnięciu przez firmę musi być niezwykle przemyślana. Niezbędne jest wcześniejsze poważne zastanowienie, rozważenie wszelkich za i przeciw oraz dokładne przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej.

   Jeśli już jesteśmy pewni, że tego typu zobowiązanie chcemy zaciągnąć i jesteśmy na nie gotowi, czas na dokonanie konkretnego wyboru. Ofert jest bardzo dużo, dlatego można niechcący wpaść z deszczu pod rynnę. Czyli zamiast pomóc firmie zadłużyć ją. Zdecydowanie odradza się wybieranie pierwszej oferty pożyczkowej, nawet jeśli wydaje się bardzo atrakcyjna. Może się bowiem okazać, że konkurencja oferuje jeszcze lepsze warunki.

   Wśród Polaków panuje tendencja do nieczytania umów, na które się zgadzają, zarówno papierowych, jak i tych zawieranych internetowo. Jest to bardzo niebezpieczne i może się nieprzyjemnie skończyć. Prawdą jest, że umowy te często są długie i pisane mało zrozumiałym językiem. Dlatego warto zaufać certyfikowanym specjalistom.

   Pewnym rodzajem zabezpieczenia w zakresie wyboru najkorzystniejszej i najbezpieczniejszej oferty jest skorzystanie z usług specjalistów pożyczkowych, którzy realizują kilkaset takich spraw miesięcznie. Kiedy mamy do czynienia z tak długim i kosztownym zobowiązaniem jest to zdecydowanie najlepsza opcja. Zwłaszcza że ryzykujemy utratą naszej nieruchomości.

   Czy „zastawić” można jedynie działkę budowlaną lub mieszkanie?

   Oczywiście nie jest to jedyna forma nieruchomości, którą można zastawić. W ramach pożyczek prywatnych pod zastaw nieruchomości, można udzielić zabezpieczenia na: mieszkaniu, domu w mieście, działce, budowlanej, działce rekreacyjnej, lokalu użytkowym, kamienicy.

   Wystarczy, że jest się ich właścicielem, a do tego przedstawiają one sobą jakąś wartość. Warto pamiętać, że są to pożyczki pozabankowe dla firm. Jest to bez wątpienia ciekawa opcja dla przedsiębiorców, którzy nie mogą wziąć kredytu w banku w związku z negatywną historią kredytową.

   „Kredyt” lub pożyczka pod zastaw nieruchomości – podsumowanie

   „Kredyt pod zastaw nieruchomości”, czyli tak naprawdę pożyczka prywatna hipoteczna, to rozwiązanie dla firm, które mają pewność, że inwestycje, w które wkładają duże środki finansowe rzeczywiście będą rentowne. Pożyczka pod zastaw mieszkania cieszy się również dużym zainteresowaniem, co oznacza dla firmy, że nie warto zwrócić na nią uwagi. Przedsiębiorcy z reguły decydują się na hipotekę prywatną tylko w ostateczności, kiedy nie ma innej opcji, a okazuje się, że często może się ona okazać bardzo opłacalna.

   Zdecydowanie warto wiedzieć, czym są pożyczki pod zastaw mieszkania i tzw. „kredyty” pod zastaw nieruchomości, nawet jeśli Twoja firma nie planuje obecnie ich zaciągać. Może się okazać, że w przyszłości będą one potrzebne. Nie posiadając pewnych elementarnych informacji na ich temat, narażamy się na popełnienie bardzo kosztownej pomyłki. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat lub chciałbyś skorzystać z oddłużania – napisz do nas.

   Dowiedz się więcej:
   Oddłużanie – jak wyjść z długów kredytów i chwilówek?
   Pożyczki prywatne bez BIK – gdzie złożyć wniosek?

   Subskrybuj
   Powiadom o
   4 komentarzy
   najstarszy
   najnowszy oceniany
   Inline Feedbacks
   View all comments
   Mariusz1979

   Szukam pożyczki pod zastaw mieszkania w Warszawie. Szukam około 150 tys. na rozwój działalności transportowej. Jakie są warunki?

   Witold Kraków

   Dzień dobry. Szukam pożyczki pod zastaw nieruchomości dla małej firmy. Jakie kwoty wchodzą w grę? I gdzie muszę mieć nieruchomość?

   4
   0
   ⭐⭐⭐⭐⭐ Klient dodał opinię 1 dzień temu. Zadaj pytanie.x
   Kredyty | Oddłużanie | Pożyczki pod zastaw nieruchomości
   Scroll to Top
   Oceń! ⭐⭐⭐⭐⭐
   ★Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
   ◦Ocena: 4.8/5 z 9446 Opinii o Conectum, Oddłużaniu, kredytach i pożyczkach