Oddłużanie

Conectum Oddłużanie Kielce i okolice Conectum

Jak rozpocząć oddłużanie, aby na stałe wyjść z długów?

Oddłużanie może być skutecznym sposobem na poradzenie sobie z trudnościami finansowymi i wyjście na prostą. Jeśli masz problemy z długami i chcesz rozpocząć proces oddłużania, poniżej znajdziesz odpowiedzi na kilka kluczowych pytań.

Conectum Oddłużanie Kielce i okolice Conectum

Oddłużanie może być trudnym procesem, ale z odpowiednimi krokami i podejściem można skutecznie wyjść z długów. Poniżej znajdują się odpowiedzi na kilka istotnych pytań dotyczących rozpoczęcia procesu oddłużania.

Co to jest oddłużanie i jakie są korzyści z jego skorzystania?

Oddłużanie to proces, który ma na celu pomóc osobom zadłużonym w spłacie ich długów. Istnieje wiele metod oddłużania, w tym negocjacje z wierzycielami, restrukturyzacja długów, konsolidacja długów i programy oddłużania oferowane przez profesjonalne firmy. Główną korzyścią z oddłużania jest możliwość uregulowania zaległości finansowych i odzyskania kontroli nad swoimi finansami.

Oddłużanie to proces redukcji i spłaty zadłużeń w sposób uregulowany i zgodny z przepisami prawnymi. Korzyści z oddłużania mogą być znaczące, w tym:

 • Zmniejszenie lub umorzenie zadłużenia: Oddłużanie umożliwia negocjowanie z wierzycielami w celu obniżenia kwoty zadłużenia lub uzyskania umorzenia części długu.
 • Skonsolidowanie długów: Można skonsolidować wiele długów w jedno, łatwiejsze do spłaty zadłużenie.
 • Określenie planu spłaty: Oddłużanie pomaga w opracowaniu realistycznego planu spłaty, który odpowiada możliwościom finansowym osoby zadłużonej.
 • Ochrona przed komornikiem: W niektórych przypadkach oddłużanie może chronić przed działaniami komorniczymi.

Jakie są kryteria kwalifikacyjne do skorzystania z oddłużania?

Kryteria kwalifikacyjne mogą się różnić w zależności od metody oddłużania i wymagań wierzycieli. Ogólnie rzecz biorąc, osoby mogące skorzystać z oddłużania to te, które mają trudności w spłacie długów i posiadają regularne źródło dochodu. Niektóre programy oddłużania mogą również wymagać spełnienia określonych limitów zadłużenia.

Kryteria kwalifikacyjne mogą się różnić w zależności od kraju i systemu prawno-finansowego. Ogólne kryteria, które często są brane pod uwagę, to:

 • Znaczne zadłużenie: Zazwyczaj osoby, które mają duże zadłużenie, kwalifikują się do skorzystania z oddłużania.
 • Trudności w regulowaniu płatności: Jeśli nie jesteś w stanie regularnie spłacać swoich długów, możesz być uznany za kwalifikującego się do oddłużania.
 • Brak możliwości restrukturyzacji samodzielnymi środkami: Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie negocjować z wierzycielami ani spłacić swoich długów w sposób tradycyjny, oddłużanie może być rozważane.

Jakie są różnice między oddłużaniem a upadłością konsumencką?

Oddłużanie i upadłość konsumencka to dwie różne metody radzenia sobie z długami. Oddłużanie polega na negocjacjach z wierzycielami w celu uzyskania ulg w spłacie długów lub restrukturyzacji zadłużenia. Upadłość konsumencka natomiast to proces prawny, który prowadzi do ogłoszenia bankructwa i rozwiązania długów. Wybór między oddłużaniem a upadłością konsumencką zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i preferencji danej osoby.

Oddłużanie a upadłość konsumencka to dwie różne metody rozwiązywania problemów zadłużenia. Główne różnice to:

 • Oddłużanie: Oddłużanie polega na negocjacjach z wierzycielami w celu obniżenia kwoty zadłużenia, uzyskania umorzenia lub opracowania planu spłaty. W odróżnieniu od upadłości konsumenckiej, nie obejmuje ono ogłoszenia bankructwa i likwidacji majątku.
 • Upadłość konsumencka: Upadłość konsumencka to formalna procedura ogłoszenia bankructwa. Polega na przekazaniu majątku do spłaty długów lub na uregulowaniu zadłużeń w oparciu o plan spłaty ustalony przez sąd.

Czy mogę skorzystać z oddłużania, jeśli nie mam stałego dochodu?

Posiadanie stałego dochodu może ułatwić proces oddłużania, ale niektóre programy oddłużania mogą również uwzględniać osoby bez stałego dochodu. Ważne jest jednak, aby być w stanie przedstawić wiarygodne dowody na możliwość spłaty długów, na przykład za pomocą innych źródeł dochodów lub wsparcia finansowego.

Możliwość skorzystania z oddłużania bez stałego dochodu może zależeć od wielu czynników. W niektórych przypadkach firmy oddłużeniowe lub doradcy finansowi mogą znaleźć alternatywne rozwiązania, takie jak negocjacje z wierzycielami, restrukturyzacja długów lub plany spłaty dostosowane do twoich obecnych możliwości finansowych. Ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą, który oceni twoją sytuację i zaproponuje najlepsze możliwości.

Jak długo trwa proces oddłużania?

Czas trwania procesu oddłużania może się różnić w zależności od skomplikowania sytuacji finansowej, metody oddłużania i współpracy z wierzycielami. Może to trwać od kilku miesięcy do kilku lat. W przypadku negocjacji z wierzycielami, czas trwania zależy również od tempo i skuteczności prowadzonych negocjacji.

Czas trwania procesu oddłużania może się różnić w zależności od skomplikowania sytuacji finansowej i konkretnej metody oddłużania. Proces negocjacji z wierzycielami i opracowania planu spłaty może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Warto pamiętać, że cierpliwość i wytrwałość są kluczowe podczas tego procesu.

Jakie są koszty związane z oddłużaniem?

Koszty związane z oddłużaniem mogą się różnić w zależności od wybranej metody i firmy, z którą współpracujesz. Należy dokładnie zapoznać się z umową i zrozumieć wszelkie opłaty związane z usługami oddłużania przed podjęciem decyzji. Niektóre firmy mogą pobierać opłaty za usługi oddłużania, ale istnieją także organizacje non-profit, które oferują darmową pomoc w oddłużaniu.

Koszty związane z oddłużaniem również mogą się różnić w zależności od wybranej metody i dostawcy usług. W niektórych przypadkach firmy oddłużeniowe pobierają opłaty za swoje usługi, które mogą być pobierane jako procent od zadłużenia lub jako stała opłata. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć koszty związane z wybranym rozwiązaniem i dobrze przeanalizować, czy są one opłacalne w kontekście spodziewanych korzyści.

Czy oddłużanie wpłynie negatywnie na moją zdolność kredytową?

Oddłużanie może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, zwłaszcza na początku procesu. Negocjacje z wierzycielami mogą prowadzić do zapisów na temat długów w historii kredytowej. Jednak z czasem, regularne spłacanie zadłużenia i utrzymanie zdrowych finansów może pomóc w poprawie zdolności kredytowej.

Oddłużanie może mieć wpływ na twoją zdolność kredytową. Proces negocjacji i restrukturyzacji zadłużenia może zostać odnotowany w twoim raporcie kredytowym i wpływać na twoją historię kredytową. Jednak najczęściej się tak nie dzieje. Niemniej jednak, w dłuższej perspektywie oddłużanie może pomóc w odbudowie zdolności kredytowej poprzez regulowanie i spłatę zaległości. Ważne jest, aby być odpowiedzialnym finansowo po zakończeniu procesu oddłużania i kontynuować zdrowe zarządzanie finansami.

Jakie są konsekwencje niezapłacenia rat oddłużania?

Niezapłacenie rat oddłużania może prowadzić do różnych konsekwencji, w tym wzrostu salda zadłużenia, odsetek karnej, negatywnych wpisów w historii kredytowej oraz ewentualnych działań prawnych ze strony wierzycieli. Ważne jest, aby być odpowiedzialnym w spłacie zobowiązań wynikających z procesu oddłużania.

Niepłacenie rat oddłużania może mieć poważne konsekwencje. Może prowadzić do zerwania umów i wycofania się przez wierzycieli z porozumienia oddłużeniowego. W rezultacie, wierzyciele mogą podjąć działania prawne w celu odzyskania długów, co może skutkować dochodzeniem wierzytelności przez komornika, wpisem do rejestru dłużników lub innych działań mających na celu odzyskanie środków.

Czy muszę skorzystać z usług profesjonalnej firmy do oddłużania, czy mogę to zrobić samodzielnie?

Możesz podjąć próbę samodzielnego oddłużania, ale warto pamiętać, że profesjonalne firmy specjalizujące się w tym obszarze mają wiedzę, doświadczenie i kontakty, które mogą pomóc w skutecznym rozwiązaniu problemu zadłużenia. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z ekspertem finansowym, aby ocenić dostępne opcje i podjąć najlepszą decyzję.

Można podjąć próbę samodzielnego oddłużania, ale skorzystanie z usług profesjonalnej firmy lub doradcy finansowego może być korzystne. Specjaliści w dziedzinie oddłużania posiadają wiedzę i doświadczenie w negocjacjach z wierzycielami, opracowywaniu planów spłaty i znajdowaniu najlepszych rozwiązań dla Twojej sytuacji finansowej. Profesjonalne doradztwo może pomóc Ci w uniknięciu pułapek i osiągnięciu lepszych wyników. (Najlepsze firmy oddłużeniowe)

Jakie dokumenty i informacje będę musiał dostarczyć w ramach procesu oddłużania?

Dokumenty i informacje wymagane w ramach procesu oddłużania mogą różnić się w zależności od metody i firmy, z którą współpracujesz. W ogólności, będziesz musiał dostarczyć informacje o swoim zadłużeniu, dochodach, wydatkach oraz dokumenty potwierdzające Twoją sytuację finansową, takie jak umowy kredytowe, faktury czy wyciągi bankowe.

W trakcie procesu oddłużania mogą być wymagane różne dokumenty i informacje w zależności od konkretnego przypadku i metody oddłużania. Przykładowe dokumenty, które mogą być wymagane, to:

 • Umowy kredytowe, rachunki i inne dokumenty związane z długami.
 • Dokumentacja dochodów i wydatków.
 • Aktualne wyciągi bankowe.
 • Raport kredytowy.

Ważne jest, aby zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i informacje, aby móc przedstawić pełny obraz swojej sytuacji finansowej i skutecznie negocjować z wierzycielami.

Oddłużanie – jak zacząć? Częste pytania i odpowiedzi:

 1. Jakie są korzyści z oddłużania?

  Oddłużanie ma wiele korzyści, takich jak negocjowanie obniżki zadłużenia, umorzenie części długu, skonsolidowanie długów w jedno łatwiejsze do spłaty zadłużenie oraz ochrona przed działaniami komorniczymi.
 2. Jak długo trwa proces oddłużania?

  Czas trwania procesu oddłużania zależy od skomplikowania sytuacji finansowej i wybranej metody. Może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
 3. Czy oddłużanie wpłynie negatywnie na moją zdolność kredytową?

  Oddłużanie może mieć wpływ na zdolność kredytową, ponieważ informacje o procesie oddłużania mogą zostać odnotowane w raporcie kredytowym. Niemniej jednak, w dłuższej perspektywie oddłużanie może pomóc w odbudowie zdolności kredytowej poprzez odpowiednie regulowanie i spłatę zaległości.
 4. Czy mogę skorzystać z oddłużania, jeśli nie mam stałego dochodu?

  Możliwość skorzystania z oddłużania bez stałego dochodu może zależeć od indywidualnej sytuacji finansowej. W takich przypadkach warto skonsultować się z firmą oddłużeniową lub doradcą finansowym, którzy mogą zaproponować alternatywne rozwiązania lub restrukturyzację długów dostosowaną do możliwości finansowych.
 5. Czy muszę skorzystać z usług profesjonalnej firmy do oddłużania?

  Można podjąć próbę samodzielnego oddłużania, ale skorzystanie z usług profesjonalnej firmy lub doradcy finansowego może być korzystne. Specjaliści w tej dziedzinie posiadają wiedzę i doświadczenie w negocjacjach z wierzycielami i opracowywaniu planów spłaty, co może zwiększyć szanse na skuteczne oddłużenie.

Podobne artykuły:

Jak wyjść z długów Poradnik Conectum

Negocjacje z wierzycielem – skuteczne strategie w celu obniżenia długu

W dzisiejszym społeczeństwie wiele osób boryka się z problemem zadłużenia. Negocjacje z wierzycielami stanowią skuteczną strategię mającą na celu obniżenie długu i odzyskanie finansowej stabilności. W niniejszym artykule omówię kilka sprawdzonych strategii negocjacyjnych, które mogą pomóc w osiągnięciu pozytywnych rezultatów.

 1. Zbierz informacje i przygotuj się: Przed przystąpieniem do negocjacji z wierzycielem, ważne jest, aby dokładnie poznać swoją sytuację finansową oraz zebrać niezbędne dokumenty i informacje. Lista przykładowych kroków do podjęcia obejmuje:
 • Dokładne zrozumienie wysokości zadłużenia, terminów spłat i ewentualnych dodatkowych kosztów.
 • Zebranie dokumentów dotyczących źródła dochodów, wydatków oraz ewentualnych trudności finansowych, które mogą stanowić podstawę dla negocjacji.
 • Przygotowanie zestawienia innych zobowiązań finansowych, które mogą mieć wpływ na zdolność spłaty długu.
 • Zbadanie opcji restrukturyzacji długu, programów pomocowych lub planów spłat.

Przykładowy harmonogram spłaty długu

Numer ratyWysokość ratyKapitałOdsetkiSaldo zadłużenia
11000 zł800 zł200 zł40 000 zł
21000 zł850 zł150 zł39 150 zł
31000 zł900 zł100 zł38 250 zł
41000 zł950 zł50 zł37 300 zł
51000 zł1000 zł0 zł36 300 zł
 1. Nawiąż kontakt z wierzycielem i wykaż gotowość do współpracy: Po zebraniu niezbędnych informacji, należy nawiązać kontakt z wierzycielem. Przykłady skutecznych strategii obejmują:
 • Wyrażenie chęci współpracy i udowodnienie swojej gotowości do spłaty zadłużenia.
 • Złożenie oficjalnego pisma z prośbą o negocjacje lub zmianę warunków spłaty.
 • Wskazanie swoich trudności finansowych i przedstawienie realistycznego planu spłaty.

Przykładowa oferta negocjacyjna

Element ofertyAktualne warunkiPropozycja negocjacyjna
Oprocentowanie12%8%
Okres spłaty5 lat7 lat
Wysokość raty1000 zł800 zł
Saldo zadłużenia40 000 zł36 000 zł
 1. Negocjacja warunków spłaty: W trakcie negocjacji istnieje wiele strategii, które można zastosować w celu obniżenia długu. Oto kilka przykładów:
 • Negocjacja obniżki salda zadłużenia. Przykład: Zaproponowanie wierzycielowi zapłaty określonej sumy, która stanowiłaby niższą część całkowitego długu, z wyraźnymi argumentami uzasadniającymi taką propozycję.
 • Negocjacja redukcji odsetek. Przykład: Przedstawienie wierzycielowi argumentów, które uzasadniają obniżenie odsetek, takich jak trudności finansowe, zmiana sytuacji życiowej lub utrata dochodów.
 • Negocjacja planu spłaty. Przykład: Proponowanie wierzycielowi realistycznego planu spłaty, który uwzględnia możliwości finansowe i umożliwia stopniową redukcję długu.

Przykładowe argumenty negocjacyjne

ArgumentDlaczego jest ważny
Trudności finansoweWykazanie trudnej sytuacji i niemożności spłaty długu
Chęć spłatyPrzekonanie wierzyciela, że zależy nam na uregulowaniu długu
Inne zobowiązaniaWskazanie innych długów, które również trzeba spłacić
Perspektywa poprawy sytuacji finansowejPrzedstawienie planu działania na przyszłość
 1. Zawarcie pisemnej umowy: Po osiągnięciu porozumienia z wierzycielem, ważne jest, aby sporządzić pisemną umowę, która dokładnie określa uzgodnione warunki. W umowie powinny być uwzględnione m.in. obniżka długu, nowe warunki spłaty, ustalenie terminów oraz wszelkie dodatkowe ustalenia, które zabezpieczają interesy obu stron.

Jak skutecznie negocjować warunki spłaty długu?

Negocjacje z wierzycielem w celu obniżenia długu mogą być trudne, ale są kluczowe dla osiągnięcia finansowej stabilizacji. Warto poznać skuteczne strategie, które mogą pomóc w tym procesie.

Przykładowe skutki negocjacji z wierzycielem

Negocjacje udaneNegocjacje nieudane
Obniżenie oprocentowaniaBrak zmian w warunkach spłaty długu
Wydłużenie okresu spłatyWierzyciel domaga się natychmiastowej spłaty
Rozłożenie długu na ratyWierzyciel podejmuje działania windykacyjne
Lepsza zdolność do regulowania płatnościZwiększone trudności finansowe i dalsze zadłużanie się
 1. Przygotowanie przed negocjacjami

  Przed podjęciem negocjacji należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i przygotować odpowiednie dokumenty. Należy zebrać wszystkie informacje dotyczące długu, takie jak stan konta, wysokość raty, odsetki, harmonogram spłat oraz umowy kredytowe. Warto także przygotować listę pytań i argumentów, które mogą pomóc w negocjacjach.
 2. Zrozumienie wierzyciela

  Przed przystąpieniem do negocjacji warto poznać swojego wierzyciela i zrozumieć jego perspektywę. Należy wziąć pod uwagę, że wierzyciel także ma swoje cele i interesy, takie jak odzyskanie swoich pieniędzy lub minimalizacja strat. Ważne jest, aby wiedzieć, co jest dla wierzyciela najważniejsze i jakie argumenty będą dla niego najbardziej przekonujące.
 3. Oferta negocjacyjna

  Po zebraniu odpowiednich informacji i zrozumieniu perspektywy wierzyciela można przedstawić ofertę negocjacyjną. Warto pamiętać, że oferta powinna być realistyczna i opierać się na aktualnej sytuacji finansowej. Można proponować obniżenie oprocentowania, wydłużenie okresu spłaty lub rozłożenie długu na raty.
 4. Zastosowanie strategii dyplomatycznej

  W negocjacjach z wierzycielem warto zastosować strategię dyplomatyczną. Należy być uprzejmym i grzecznym, a jednocześnie stanowczym i konsekwentnym. Ważne jest, aby słuchać uwag wierzyciela i odpowiadać na jego pytania w sposób szczegółowy i jasny.
 5. Współpraca z profesjonalnym doradcą

  W przypadku trudnych negocjacji z wierzycielem warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego lub prawnego. Takie osoby posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę, które mogą pomóc w osiągnięciu lepszych warunków spłaty długu.

Negocjacje z wierzycielami stanowią skuteczną strategię w celu obniżenia długu. Przed przystąpieniem do negocjacji, ważne jest przygotowanie się, nawiązanie kontaktu z wierzycielem i umiejętne prowadzenie rozmów.

Kluczem do sukcesu jest wykazanie gotowości do współpracy i przedstawienie realistycznego planu spłaty. Pamiętaj o sporządzeniu pisemnej umowy, która będzie stanowiła podstawę do egzekwowania uzgodnionych warunków. Zastosowanie powyższych strategii może pomóc w obniżeniu długu i poprawie własnej sytuacji finansowej.

Podkreślone są jedynie przykładowe strategie negocjacyjne, a ich skuteczność może zależeć od indywidualnych okoliczności i umiejętności prowadzenia rozmów negocjacyjnych.

Obniżenie długu poprzez negocjacje – pytania i odpowiedzi:

Czy negocjacje z wierzycielem są skutecznym sposobem na obniżenie długu?

Odpowiedź: Tak, negocjacje z wierzycielem mogą być skutecznym narzędziem do obniżenia długu. Poprzez negocjacje można uzyskać zmianę warunków spłaty, takie jak obniżenie oprocentowania, wydłużenie okresu spłaty lub rozłożenie długu na raty.

Jakie dokumenty są potrzebne do negocjacji z wierzycielem?

Odpowiedź: Przed przystąpieniem do negocjacji warto przygotować dokumenty dotyczące długu, takie jak umowy kredytowe, harmonogram spłat, informacje o wysokości raty, odsetkach i saldzie zadłużenia. Dodatkowo, przydatne mogą być dokumenty potwierdzające trudności finansowe, takie jak rachunki, wyciągi bankowe, czy listy zobowiązań.

Jakie są potencjalne korzyści wynikające z negocjacji z wierzycielem?

Odpowiedź: Negocjacje z wierzycielem mogą przynieść wiele korzyści, takich jak obniżenie miesięcznych rat, zmniejszenie kosztów odsetek, wydłużenie okresu spłaty lub rozłożenie długu na dogodne raty. Dodatkowo, negocjacje mogą pomóc w uniknięciu długoterminowych konsekwencji zadłużenia i poprawie relacji z wierzycielem.

Czy powinienem skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego przy negocjacjach z wierzycielem?

Odpowiedź: Skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy finansowego może być korzystne, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych sytuacji finansowych. Doradca posiada doświadczenie i wiedzę, które mogą pomóc w opracowaniu skutecznej strategii negocjacyjnej i osiągnięciu lepszych warunków spłaty długu. Warto jednak sprawdzić wiarygodność i doświadczenie doradcy przed skorzystaniem z jego usług.

Inni czytali również:

Zadłużenie w Polsce podział na płeć

Co zrobić, gdy jest się niewypłacalnym? Porady

Zadłużenie to problem, który dotyka coraz większą liczbę Polaków. W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy znaczny wzrost liczby dłużników, co wynika z łatwiejszego dostępu do różnego rodzaju kredytów oraz prowadzenia bardziej konsumpcyjnego stylu życia.

Łatwość zadłużania

Nowe realia rynkowe sprzyjają rozwojowi sektora prywatnego, co przyczynia się do zmian zachowań biznesowych. Przełomowym momentem okazał się rok 2005, kiedy pojawiło się nowe pokolenie dłużników. To osoby, które w przeciwieństwie do poprzedniego pokolenia rozumieją pojęcia z zakresu windykacji należności i nie obawiają się konsekwencji niespłaconego kredytu.

Polska mentalność i systemy wartości zmieniły się dramatycznie i są bardziej ukierunkowane na dobra materialne. Obecnie istnieje nowe pokolenie dłużników, którzy są świadomi swojego zadłużenia i doskonale znają techniki prawne i psychologiczne.

Jednym z najważniejszych kroków w wychodzeniu z długów jest uznanie problemu i podjęcie działań, aby go rozwiązać. Warto w pierwszej kolejności stworzyć plan spłaty zadłużenia, który będzie odpowiednio dostosowany do naszych możliwości finansowych.

Zadłużenie podział na płeć

Kolejnym krokiem jest kontakt z wierzycielem i negocjowanie warunków spłaty. Warto wówczas skorzystać z pomocy specjalistów ds. oddłużania, którzy pomogą nam w negocjacjach i zaproponują najlepsze rozwiązania.

Jeśli zadłużenie jest zbyt wysokie, warto rozważyć skorzystanie z pomocy doradców finansowych lub specjalistów ds. restrukturyzacji, którzy pomogą nam w stworzeniu planu finansowego i zmniejszeniu wysokości miesięcznych rat.

Wychodzenie z długów wymaga cierpliwości, determinacji i odpowiedniego planu działania. Kluczowe jest również przestrzeganie ustalonych terminów spłaty oraz zmiana nawyków finansowych, aby uniknąć powrotu do zadłużenia w przyszłości.

Pamiętajmy, że każdy dług da się spłacić, jeśli podejdziemy do niego odpowiednio i będziemy działać z determinacją. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam w wychodzeniu z trudnej sytuacji finansowej.

Etyka regulowania należności

Etyka regulowania należności to ważny temat zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. W dzisiejszych czasach, gdy łatwo popaść w długi, warto zastanowić się nad tym, jakie wartości przyświecają procesowi windykacji i regulowania należności.

Dla przedsiębiorców etyka regulowania należności oznacza przede wszystkim szacunek dla klienta, ale także odpowiedzialność za należyte rozliczenie i spłatę długu. Przedsiębiorca powinien stosować się do obowiązujących przepisów prawa i uczciwych standardów, takich jak niezaangażowanie agresywnych metod windykacyjnych i szacunek dla prywatności dłużnika. Powinien także przestrzegać zasad rzetelnej reklamy, aby klient miał pełną wiedzę o produkcie lub usłudze, którą nabywa.

Dla konsumentów etyka regulowania należności polega na odpowiedzialności za swoje zobowiązania i konsekwentnym podejściu do ich regulowania. Dłużnik powinien dążyć do uregulowania swojego długu w sposób, który jest dla niego wykonalny, a jednocześnie zgodny z umową. Powinien także szukać pomocy w przypadku trudności finansowych i wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.

W każdym przypadku etyka regulowania należności wymaga szacunku dla drugiej strony i dążenia do rozwiązania problemu w sposób, który jest uczciwy i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie nieporozumień i konfliktów, a proces windykacji staje się bardziej efektywny i pozytywny dla wszystkich stron.

Dłużnicy odpowiedzialni i zapominalscy

Dług może być poważnym problemem dla wielu ludzi, szczególnie w przypadku, gdy nie są w stanie go spłacić w terminie. W zależności od postawy i zachowania dłużników można wyróżnić dwie grupy: odpowiedzialnych i zapominalskich.

Odpowiedzialni dłużnicy to ci, którzy starają się pilnować swoich płatności i podejmują wysiłki, aby spłacić swoje długi. Zwykle komunikują się z wierzycielem, negocjują warunki spłaty i wykonują wszystkie uzgodnione zobowiązania. Przedsiębiorcy z tej grupy starają się również dbać o swoich klientów i nie narażają ich na niepotrzebne ryzyko zadłużenia, udzielając kredytów tylko tym, którzy spełniają określone kryteria.

Zapominalscy dłużnicy to ci, którzy mają tendencję do ignorowania swoich długów i przeciągania ich spłaty. Zwykle nie komunikują się z wierzycielem, nie podejmują żadnych działań, aby spłacić swoje zobowiązania i często nie realizują swoich obietnic. Taka postawa może prowadzić do spirali zadłużenia, a także do utraty zaufania wśród wierzycieli i utrudnienia w uzyskaniu kredytów w przyszłości.

Ważne jest, aby dłużnicy byli odpowiedzialni za swoje długi i podejmowali działania w celu ich spłacenia. W przypadku trudności finansowych, warto skontaktować się z wierzycielem i negocjować warunki spłaty, zamiast ignorować długi. Przedsiębiorcy również powinni działać w sposób odpowiedzialny i dbać o swoich klientów, udzielając kredytów tylko tym, którzy są w stanie je spłacić. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z długami i zbudować trwałe relacje biznesowe oparte na zaufaniu i odpowiedzialności.

Historia dłużnika

Kiedyś myślałem, że to, co mam, zawsze będzie moje. Że praca, którą wykonuję, i tak niewielkie zarobki, które otrzymuję, wystarczą na pokrycie moich codziennych potrzeb. Myliłem się. Niespłacona pożyczka w jednym banku przekształciła się w kolejne zobowiązania w innych instytucjach finansowych, a ja nie byłem w stanie spłacać wszystkich rat.

Codziennie zaciskałem zęby i próbowałem nie myśleć o problemie. Ale on był ze mną na każdym kroku. Nie mogłem się skupić na pracy, bo myślałem o kolejnym wezwaniu do zapłaty. Nie mogłem spać, bo miałem koszmary o komorniku, który chce zabrać mi wszystko, co posiadam.

W końcu zdecydowałem się działać. Znalazłem firmę, która specjalizuje się w negocjowaniu i regulowaniu długów. Zadzwoniłem do Conectum i umówiłem się na rozmowę, przedstawiając problem.

Nie ukrywam, że w pierwszej chwili czułem się skrępowany i zawstydzony. Musiałem otworzyć się przed obcymi ludźmi i przyznać się do swojego problemu. Ale z drugiej strony, poczułem ogromną ulgę. W końcu ktoś mnie wysłuchał i chciał mi pomóc.

Specjaliści z Conectum wyjaśnili mi, jakie kroki powinniśmy podjąć, żeby zredukować moje zadłużenie. Wspólnie ustaliliśmy plan działania i zaczęliśmy działać. Było to dla mnie trudne, ale w końcu miałem nadzieję na poprawę sytuacji.

Po kilku tygodniach od drugiego telefonu, dostałem pierwsze dobre wieści. Zadłużenie zostało zredukowane, a moje raty stały się bardziej przystępne. Czułem, że w końcu zacząłem wychodzić na prostą.

Po dwóch miesiącach udało nam się zredukować moje zadłużenie do minimum. Byłem szczęśliwy i wdzięczny. Dzięki pomocy specjalistów z Conectum udało mi się wyjść z długów i odzyskać spokój. Teraz wiem, że nigdy więcej nie pozwolę sobie na sytuację, gdy tracę kontrolę nad finansami i własnym życiem.

Statystyki

Oto kilka statystyk dotyczących zadłużonych w Polsce:

 1. Według raportu z 2021 roku 23,2% Polaków miało zadłużenia w I kwartale 2021 roku.
 2. Średnia wartość zadłużenia wynosiła 9 727 zł.
 3. W 2022 roku niewypłacalność ogłosiły 2752 przedsiębiorstwa, co oznacza wzrost aż o 30 proc. w porównaniu z 2021 r.
 4. Według danych z 2020 roku, 30% Polaków nie spłaca swoich zobowiązań terminowo.
 5. Według danych BIK, wartość portfela kredytów prywatnych i pożyczek na 31 grudnia 2020 r. wyniosła 700 mld zł i była wyższa o 30,4 mld zł (4,5%) w porównaniu do wartości na koniec 2019 r. Akcja kredytowa w 2020 r. osiągnęła 140,8 mld zł i była niższa o 29 mld zł (18%) niż w 2019 r. – to bilans sprzedaży kredytów i pożyczek w dobie pandemii, która zaważyła na wynikach wszystkich produktów kredytowych i pożyczek.
 6. 47 proc. Polaków uważa, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się w ostatnim półroczu – wynika z badania przeprowadzonego przez Payback. Polacy nie spoglądają w różowych okularach w przyszłość. Blisko 60 proc. z nich jest zdania, że w kolejnych miesiącach inflacja wciąż będzie rosnąć.
 7. Dane Biura Informacji Kredytowej z 2022 roku pokazują, że w Polsce w I półroczu 2022 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 1 523,7 tys. kredytów gotówkowych (+3,8%) na kwotę 32,46 mld zł (+1,2%) oraz 2 230,1 tys. kredytów ratalnych (+26,1%) na kwotę 8,35 mld zł (+3,3%).

Portret dłużnika z perspektywy pokoleniowej

Typologia zadłużonych Polaków

Dług towarzyszy człowiekowi od wieków, ale jego charakter i sposób postrzegania zmienia się wraz z kolejnymi pokoleniami. Dawniej długi traktowane były jako haniebne i nieetyczne, dlatego unikano ich na miarę możliwości. Wraz z postępem społecznym i gospodarczym, a także zmianami w mentalności ludzi, długi przestały być czymś wstydliwym.

Współczesne pokolenie dłużników to ludzie, którzy znają swoje prawa i potrafią skutecznie negocjować z wierzycielami. Zwykle są to osoby młodsze, wykształcone, posiadające dobrą znajomość prawa i umiejętności interpersonalne. Znają sposoby wyjścia z trudnej sytuacji finansowej i nie boją się ich stosować.

Dłużnicy starszego pokolenia zwykle podchodzą do swojego zadłużenia z większą niepewnością i obawą. Często brakuje im wiedzy na temat możliwości, jakie daje im prawo oraz umiejętności skutecznej komunikacji z wierzycielami. Z tego powodu często kierują się radami i sugestiami innych, nie zawsze jednak skutecznie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że portret dłużnika zależy nie tylko od wieku, ale również od wielu innych czynników, takich jak wykształcenie, sytuacja materialna, status społeczny czy poziom samoświadomości. W każdym przypadku jednak warto pamiętać o swoich prawach i szukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Inni czytali również:

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – przez telefon i na dowód od 500 zł.

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – przez telefon i na dowód od 500 zł.

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – gdzie szukać? Czy w ogóle taka istnieje? Kim jest gwarant i dlaczego tak często wymagają go banki i firmy pożyczkowe?

Gwarant to osoba, która ponosi odpowiedzialność za zobowiązania dłużnika wobec wierzyciela. Zatem gwarant jest po prostu osobą, która przystępuje z dłużnikiem do zobowiązania, gdy dłużnik nie ma zdolności kredytowej albo ma niską punktację w BIK.

Czy istnieje pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta? Oczywiście można wyszukać i taką ofertę. Poniżej opiszemy jak.

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – przez telefon i na dowód od 500 zł.

Pożyczki ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych

Jeśli masz problem ze spłatą chwilówek możesz uzyskać pożyczkę na ich spłatę od firm prywatnych i inwestorów. Jakie warunki są oferowane:

 • Pożyczki bez BIK na raty.
 • Kwota od 500 zł do 20.000 zł
 • Czas spłaty od 12 do 48 miesięcy
 • Stałe i niskie raty
 • Elastyczny okres spłat rat
 • Możliwość przeniesienia pożyczki prywatnej do banku.

Najlepsza pożyczka dla zadłużonych bez przedpłaty weryfikacyjnej – znajdziesz w rankingu, gdyż taką ofertę mają wszystkie uczciwie działające firmy.

Firmy pożyczkowe najczęściej mają potwierdzenie danych osobowych przedpłatą np. na jeden grosz. Natomiast istnieją nieuczciwi pośrednicy, czy firmy oraz osoby prywatne, które żądają opłaty w dużych kwotach przed wypłatą środków. Na tych trzeba uważać!

Pożyczka z komornikiem od ręki

Czy osoby z komornikiem sądowym mogą otrzymać pożyczkę? Banki nie dają takich możliwości i tu nie ma nawet sensu szukać pożyczki. Z pomocą pożyczki pozabankowej z jednorazową spłatą można szybko pozbyć się komornika i zaległości.  

Pożyczka dla bardzo zadłużonych pozwala szybko uregulować zaległe zobowiązania – spłacić swoich wierzycieli, a nawet komornika.

Jak to zrobić? Po prostu wypełnij wniosek i czekaj na kontakt zwrotny.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

  Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

  „Załatwię kredyt dla zadłużonych” – weryfikuj, nie ufaj od razu!

  Obecnie, z jednej strony przejmują one ryzyko, na które banki nie mogą sobie pozwolić ze względu na finansowanie kredytów z depozytów i ich funkcję w podtrzymywaniu stabilności finansów państwowych, więc wspierają i uzupełniają system bankowy.

  Z drugiej – zaczynają stanowić realną konkurencję dla banków – w zakresie obsługi finansów osobistych, wskutek potężnej popularności i wciąż rosnącej wartości handlu w Internecie oraz nierozerwalnych powiązań z branżą cyfrowych technologii finansowych.

  Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

  Czy jest możliwa gwarantowana pożyczka dla zadłużonych? Jak złożyć wniosek o gwarantowaną pożyczkę? Złóż krótki wniosek a znajdziemy dla Ciebie najlepsze pożyczki dla zadłużonych – wstępną decyzję otrzymasz natychmiast!

  Warunki:

  – od 30 tys. zł
  – akceptowalne zaległości w chwilówkach lub nawet komornik za chwilówki
  – stałe wynagrodzenie powyżej 2500 zł netto
  – minimalne zaległości lub brak zaległości w bankach
  – długi okres spłaty

  Pożyczki z komornikiem i złym BIKiem

  Osoby zadłużone często zastanawiają się, czy można otrzymać pożyczkę, mając zajęcie komornicze i zły BIK. Szybka pożyczka z komornikiem od ręki skierowana jest przede wszystkim do osób, które zmagają się z niskim wynagrodzeniem w związku z jego zajęciem przez kormonika.

  Czy warto sięgać po pożyczki dla zadłużonych z komornikiem online? Jeśli nie masz wyboru – to tak. Najlepiej jednak spłacić zadłużenie z pomocą innych rozwiązań. Są nimi np. pomoc rodziny czy znajomych, pomoc firm oddłużeniowych, pomoc kancelarii prawnych.

  Bardzo trudne pożyczki z komornikiem

  Jak sama nazwa wskazuje bardzo trudne pożyczki z komornikiem są dla każdego, kto ma trudności w spłacie swoich należności. Figuruje jako dłużnik w BIK oraz ma zajęte wynagrodzenie, konto bankowe czy jest skazany na licytację nieruchomości.

  Niestety są to bardzo trudne momenty w życiu każdego człowieka i nie zawsze musza wynikać z winy dłużnika.

  Zadłużenia, szczególnie komornicze, są bardzo dużą przeszkodą w otrzymaniu kredytu. Kolejnym rozwiązaniem są pożyczki pod zastaw – zabezpieczone np. poprzez hipotekę na nieruchomości, pozwalające uzyskać finansowanie w trudnej sytuacji nawet z komornikiem.

  Chwilówka dla zadłużonych natychmiastowe 

  Obecnie obserwujemy rosnącą komplementarność firm pożyczkowych wobec banków, dlatego też firmy pożyczkowe doczekały się nobilitacji w formie wprowadzonego do polskiego prawodawstwa terminu „instytucje pożyczkowe”.

  Pośrednicy pozabankowi są w tym dyskursie przedstawiani jako podmioty  oferujące usługi  pożyczkowe na krótki okres. W odróżnieniu od parabanku, podmiot pozabankowy ma podlegać przepisom ustawy o kredycie konsumenckim, co powoduje, że obowiązują go ograniczenia.

  SKOK pożyczka dla zadłużonych – lista

  SKOK Stefczyka warunki:

  – Wnioskuj nawet o 30 000 zł
  – Bez zaświadczeń o zarobkach i dodatkowych formalności
  – Złóż wniosek w kilka minut bez wstawania z kanapy

  Wygodna opcja dla każdego, kto potrzebuje gotówki i szuka szybkiego rozwiązania bez zbędnych formalności. Sam dopasuj pożyczkę do swoich potrzeb i przejdź przez wniosek całkowicie online. Decyzję kredytową otrzymasz już w kilka chwil po złożeniu wniosku. To szybkie i proste! *źródło: kasastefczyka.pl

  SKOK Chmielewskiego

  Warunki cenowe dla Pożyczka Niezmienna:

  Oprocentowanie stałe roczne:
  – 11,5% dla okresu kredytowania do 36 miesięcy
  – 13% dla okresu kredytowania od 37 do 60 miesięcy
  Opłata przygotowawcza: 0 zł

  Prowizja od kwoty pożyczki:
  – 0% dla Członków Kasy, którzy skorzystają z ubezpieczenia na życie
  – 7,9% dla pozostałych Członków Kasy
  Okres kredytowania: do 60 miesięcy
  Maksymalna kwota pożyczki: do 50 000 zł
  RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania):
  – dla pożyczki bez ubezpieczenia 19,99%
  – dla pożyczki z ubezpieczeniem 15,74% *źródło: skokchmielewskiego.pl

  Jak uzyskać pożyczkę w SKOK? Przejdź tutaj -> Ranking pożyczek

  konsolidacja chwilówek z windykacją

  Konsolidacja chwilówek z windykacją – bez zdolności kredytowej i gwaranta.

  Windykacja należności jest ostatnim etapem procesu zarządzania należnościami prowadzonego przez wierzycieli lub na ich rzecz. Wyróżnić można dwa podstawowe etapy windykacji należności – windykację polubowną i windykację przymusową.

  Czy konsolidacja chwilówek na tym etapie jest możliwa? Jeśli tak, to gdzie jej szukać? O tym dowiesz się z niniejszego artykułu.

  Dynamiczne zmiany zachodzące w otoczeniu konsumentów, sprawiają, że ich zachowanie ulega przeobrażeniom. Wśród czynników kształtujących zachowanie konsumentów, szczególnym uwarunkowaniem, aczkolwiek o charakterze pośrednim jest kryzys gospodarczy.

  W efekcie wielu konsumentów straciło swoje fundusze i zaczęło zadłużać się korzystając z tanich kredytów.

  Konsolidacja przeterminowanych chwilówek

  Kredyt konsolidacyjny jest skierowany do osób, które posiadają kilka kredytów i pożyczek w różnych bankach. Konsolidując swoje kredyty kredytobiorca będzie płacił jedną ratę w jednym banku.

  Kredyt konsolidacyjny łączy posiadane kredyty i wydłuża okres spłacania zobowiązań. W ten sposób rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż wszystkie raty łącznie poszczególnych kredytów posiadanych przed konsolidacją.

  Warto przeanalizować oferty różnych instytucji finansowych, ponieważ mogą się one znacząco różnić. Umowę takiego kredytu także należy dobrze przestudiować.

  Wiele osób nie ma świadomości, iż konsolidacja przeterminowanych chwilówek jest możliwa i nie należy traktować tego jako oszustwo.

  Warto jednak uważać, aby nie dokonywać przedpłat przed uzyskaniem takiego finansowania.

  W nadziei na poprawę swojej sytuacji, konsument będzie starał się jak najdłużej utrzymać poziom swojego życia. W tym celu może korzystać z oszczędności, zaciągać kredyty i pożyczki, korzystać z pomocy socjalnej oraz innych form pozyskiwania pieniędzy, takich jak np. sprzedaż części swojego majątku.

  Kto pomoże w spłacie chwilówki

  Parabanki najczęściej oferują pożyczki krótkoterminowe na 15, 30 lub 60 dni na niewielkie kwoty (nawet w wysokości 100 zł), tzw. chwilówki, jednakże są i takie parabanki, które posiadają ofertę pożyczek nawet na okres 30 lat w kwocie 300 tys. zł.

  Kto pomoże nam uzyskać pomoc w spłacie chwilówki? Będą to najczęściej:

  1. Firmy oddłużeniowe
  2. Firmy pożyczkowe
  3. Banki
  4. Prywatni inwestorzy

  W zachowaniach finansowych konsumentów obserwować można zarówno gromadzenie oszczędności zapewniających bezpieczeństwo bieżącej i przyszłej konsumpcji, jak i korzystanie z ofert kredytowych w celu pokrycia wydatków konsumpcyjnych.

  Konsolidacja przeterminowanych chwilówek

  Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem

  Czy kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem stanowi wówczas realną opcję? Pożyczka taka realizowana jest z pośrednictwem firm pozabankowych i prywatnych. Z kim uzyskasz możliwość na uzyskanie kredytu oddłużeniowego i jakie najczęściej warunki znajdziesz:

  – Kredyty nawet do 300 000 zł. bez zabezpieczeń;
  – Akceptowane opóźnienia w BIK;
  – Sprawdzana historia kredytowa z ostatnich 12 m-cy;
  – Możliwość wcześniejszej spłaty bez żadnych opłat

  Rosnące koszty kredytów i ograniczenie ich dostępności pośrednio zmniejszają dochody ospodarstw, co negatywnie rzutuje na poziom popytu konsumpcyjnego. Wskutek niekorzystnych uwarunkowań ekonomicznych popyt ten maleje, a u konsumentów obserwować można rosnąca awersję do ryzyka.

  W związku z tym konsumenci są bardziej racjonalni w podejmowaniu swoich decyzji zakupowych. Jeżeli już zdecydują się dokonać zakupu, z którym związane jest określone ryzyko, to oczekują w zamian wielu dodatkowych korzyści lub odkładają ten zakup na później.

  Znaczenia nabiera nie tylko cena, ale i wysoka jakość dobra. Generalnie jednak w warunkach kryzysu konsumenci starają się unikać nabywania aktywów obarczonych jakimkolwiek ryzykiem.

  Jak spłacić chwilówki bez zdolności?

  Aby spłacić chwilówki bez zdolności możesz dokonać tzw. refinansowania pożyczki, jest to spłata poprzedniej pożyczki kolejną. W związku z tym masz nowe zobowiązanie, jednak pozbywasz się starego i masz dłuższy okres spłaty.

  Konsolidacja chwilówek w takiej sytuacji pozwoli ci na uzyskanie oddechu finansowego. Możesz próbować samodzielnie szukać rozwiązania w postaci kredytu oddłużeniowego lub zdecydować się na oddłużanie chwilówek.

  Oddłużanie chwilówek

  Pomoc w oddłużaniu chwilówek opiera się na odpowiednich działaniach prawnych lub finansowych, aby zminimalizować koszty chwilówek.

  Można dokonać tego poprzez skorzystanie z rankingu kredytów i spłaty wszystkich chwilówek jednym kredytem.

  Kolejną możliwością jest dokonanie działań prawnych, które w szybkim tempie likwidują nadmierne zadłużenie w chwilówkach. Jak jednak to zrobić, aby nie narazić się niepotrzebnie na większe koszty?

  Oddłużanie chwilówek można przenieść na drogę postępowania sądowego.  

  Niskie stopy procentowe spowodowały wiele efektów, z których jedne były bardziej przewidywalne, a inne mniej. Do tych bardziej przewidywalnych zaliczyć można możliwość zaciągnięcia przez gospodarstwa domowe taniego kredytu, co doprowadziło do boomu kredytowego w krajach uprzemysłowionych.

  Skutkowało to nie tylko zadłużaniem się gospodarstw domowych, ale  powstawaniem także „baniek na rynkach nieruchomości”.  

  Ogromne zadłużenie w chwilówkach – pozabankowa konsolidacja chwilówek

  Pętla zadłużenia w chwilówkach najczęściej zaczyna się niewinnie, ale kończy tragicznie. Rozwiązaniem jest podjęcie jak najszybszych działań, aby zapewnić sobie szybkie wyjście z zadłużenia.

  Konsolidacja chwilówek – to jedno z najlepszych rozwiązań. Rozłożenie chwilówki na raty – również może Ci pomóc. Co jeśli nie wiesz jak zrobić to samodzielnie, bądź wszystkie Twoje działania okazały się nieskuteczne?

  Wypełnij formularz i wygeneruj rozwiązanie dla Ciebie!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

   Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

   Gdzie szukać konsolidacji chwilówek?

   Konsolidację chwilówek najczęściej robią firmy pożyczkowe pozabankowe lub prywatne. Niestety w chwili obecnej coraz trudniej zrobić konsolidację w banku.

   Kto skutecznie przeprowadzi konsolidację?

   Spróbuj od Conectum Finanse. To często wybierana firma wśród osób zadłużonych. Posiada dobrą ofertę i niskie koszty prowadzenia sprawy. Około 8-10% prowizji.

   Szwajcarskie referendum negatywne

   Szwajcarska inicjatywa „prawdziwych pieniędzy” kończy się niepowodzeniem.

   Szwajcarskie referendum zakończone porażką. Inicjatywa „prawdziwe pieniądze”.


   Takiego Referendum jeszcze nie było w świecie finansów.
   W niedzielę Szwajcaria głosowała w referendum, które miało zakazać bankom dodatkowego kreowania pieniądza. Zorganizowała je grupa Inicjatywy Vollgeld, której celem jest wprowadzenie restrykcji uniemożliwiającym bankom udzielanie kredytów w kwotach większych od kwot zdeponowanych.

   Szwajcarskie referendum negatywneCóż to mogło oznaczać?
   Obywatele Szwajcarii odpowiadali na pytanie, czy popierają wprowadzenie koncepcji nazwanej inicjatywą suwerennego pieniądza, która zakaże bankom dodatkowego kreowania kapitału.

   Pomysł ten, o ile zostałby przyjęty, mógł wstrząsnąć szwajcarską gospodarką i prawdopodobnie doprowadzić do zawirowań na całym świecie. Kontrowersyjne referendum dotyczące „suwerennych pieniędzy” zabraniałoby bankom pożyczać więcej pieniędzy niż w depozytach. Dzięki temu bank centralny kraju byłby jedynym źródłem nowych pieniędzy. Byłoby to gwałtowne odchylenie od standardowych systemów bankowych, w ramach których banki „tworzą” pieniądze poprzez wydawanie nowych pożyczek.

   Zwolennicy twierdzili, że bezprecedensowe zmiany zwiększyłyby integralność szwajcarskich rynków finansowych i chroniły maleńki naród przed cyklami koniunkturalnymi. Teoretycznie inicjatywa została pomyślana jako odpowiedź na światowy kryzys finansowy dziesięć lat temu.

   Walka o prawdziwy pieniądz. Szwajcarzy walczyli o zakaz produkcji pieniądza przez banki. Chcieli, aby banki udzielały tylko tyle kredytów, ile wcześniej zebrały depozytów.

   Kryzys, który wywodził się z nieodpowiedzialnych pożyczek udzielanych przez banki komercyjne, doprowadził banki centralne do stworzenia bilionów dolarów nowych pieniędzy na wsparcie gospodarki. Takie działanie podważyło zaufanie do systemu bankowego i przyczyniło się do wzrostu liczby kryptowalut.

   Niewielka grupa ekonomistów i ich zwolenników zachęcała do głosowania na „suwerenne pieniądze”, zbierając 100 000 podpisów wymaganych do propozycji referendum w ogólnokrajowym głosowaniu.

   Inicjatywa, której nigdy nie wypróbowano nigdzie na świecie, została odrzucona przez szwajcarski bank centralny, rząd i parlament, który stwierdził, że ograniczenia w udzielaniu pożyczek przyczyniłby się negatywnie do możliwości udzielania pożyczek firmom i gospodarstwom domowym.

   Zdaniem banku centralnego wprowadzenie „państwowych pieniędzy” nie złagodziłoby kredytów i baniek spekulacyjnych, ponieważ banki nadal mogłyby nie doceniać ryzyka, pozostawiając je narażone na przyszłe kryzysy. Thomas Jordan, prezes banku centralnego, ostrzegł w maju, że inicjatywa „suwerennego pieniądza” jest „niepotrzebnym i niebezpiecznym eksperymentem, który wyrządziłby wielką szkodę naszej gospodarce”. S & P Global Ratings stwierdziło, że głosowanie „tak” może „wpłynąć na zdolność kredytową szwajcarskich banków”.

   Zakazu nie będzie.

   Plan przekształcenia szwajcarskiego krajobrazu finansowego poprzez blokowanie banków komercyjnych od sztucznego tworzenia pieniędzy, został zdecydowanie odrzucony przez szwajcarskich wyborców w niedzielę.  Szwajcaria nie stała się zatem pierwszym krajem na świecie, który wprowadziłby system, który zakazał bankom komercyjnym tworzenia pieniędzy za każdym razem, gdy zaciągały pożyczkę.

   Ankiety zakończyły się około 1100 GMT w ogólnokrajowym referendum w sprawie Inicjatywy Sovereign Money Initiative, znanej jako Vollgeld lub „prawdziwe pieniądze”. Inicjatywa ta po zebraniu ponad 100 000 głosów, miała uczynić Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) jedynym organem w kraju uprawnionym do tworzenia pieniędzy. Jeśli referendum wypadłoby pozytywnie, plan mógłby mieć reperkusje poza granicami Szwajcarii poprzez usunięcie praktyki, która stanowi podstawę większości pożyczek bankowych na świecie. [Wyniki referendum]

   Idea rezerwy pełnej (100%) nie jest nowa. Przez stulecia istniały systemy pieniądza z pokryciem w kruszcach, np. złoto czy srebro. Przewijała się też jako możliwy wariant od lat 30-tych XX wieku idea rezerwy pełnej bez pokrycia w kruszcu, znana w USA jako „Plan Chicago”. Kryzys 2008-2009 odnowił zainteresowanie publiki w tym wariancie.

   Konsekwencje sukcesu inicjatywy i wprowadzenia pieniądza suwerennego byłyby różnorakie i daleko idące. Frank szwajcarski doznałby najprawdopodobniej przez to pewnego wzmocnienia natomiast rynki equity doznałyby osłabienia, a w szczególności sektor bankowy. Jednak Szwajcaria stałaby się przez to poligonem doświadczalnym rozwiązań nie całkiem sprawdzonych w praktyce, czemu najpewniej towarzyszyłby dłuższy okres nielubianej przez rynki niepewności.

   Podsumowując.

   W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, większość pieniędzy na świecie nie jest produkowana przez banki centralne, ale jest tworzona przez komercyjnych pożyczkodawców, gdy pożyczają pieniądze poza depozytami, które posiadają dla oszczędzających.

   Zwolennicy powiedzieli, że ich plan sprawiłby, że szwajcarski system finansowy byłby bezpieczniejszy, a pieniądze na rachunkach ludzi byłyby bezpieczne w obiegu bankowym. Ale przeciwnicy, w tym SNB, rząd szwajcarski i banki, twierdzili, że był to niebezpieczny eksperyment, który mógł zaszkodzić szwajcarskiej gospodarce.

   Czy byłoby to mądre rozwiązanie, gdyby zakazano kreacji pieniądza? Czy odbiłoby się rzeczywiście na gospodarce? Jakie są Wasze opinie?

   #Bank #Szwajcaria #CHF

   Sposoby i triki na spłatę długów

   Jak szybko spłacić długi? 4 sposoby i 3 triki na wyjście z długów.

   Wielu klientów Conectum często szuka pomocy jak szybko spłacić długi, często nie mając na to pieniędzy. Jak zrobić to bez uszczerbku dla budżetu domowego i wyjść z długów w kilka tygodni?

   Sposoby na szybszą spłatę długów: 

    
   1. Płac więcej niż minimum, nadpłacaj długi, jeśli możesz
    
   Nadpłacaj dług i oszczędzaj na odsetkach, płacąc co miesiąc więcej niż minimum. Kluczem jest konsekwentne dokonywanie dodatkowych płatności, abyś mógł szybciej spłacić pożyczkę. Zgodnie z przepisami prawa możesz to zrobić, a dodatkowo odzyskać prowizję za wcześniejszą spłatę pożyczki czy kredytu. 
    
   Zanim zaczniesz, sprawdź warunki swojej pożyczki, aby ustalić, czy mogą obowiązywać dodatkowe opłaty lub kary za wcześniejszą spłatę.
    
   2. Spłacanie zaczynaj od najdroższych kredytów i zamknięcia zobowiązań odnawialnych
    
   Twoja najdroższa pożyczka to pożyczka, za którą zapłacisz najwyższą prowizję, ale po jej spłacie, możesz odzyskać najwięcej. Spłacając ją najpierw, zmniejszasz ogólną kwotę odsetek, które płacisz, i zmniejszasz całkowite zadłużenie.
    
   Następnie kontynuuj spłacanie długów z kolejnymi najwyższymi stopami procentowymi, aby zaoszczędzić na całkowitych kosztach. Nazywa się to czasem „lawinową metodą” spłaty zadłużenia.
    
   3. Rozważ konsolidację zadłużenia
    
   Konsolidacja kredytu może pomóc w szybszej spłacie zadłużenia poprzez połączenie kilku wysokooprocentowanych pożyczek lub sald kart kredytowych w jedną nową pożyczkę, najlepiej z niższym oprocentowaniem i RRSO.
    
   4. Poczytaj artykuły Conectum 
    
    
   Sposoby i triki na spłatę długów

   Nowoczesne oddłużanie Conectum

   Nowoczesny system oddłużenia praktykowany w największych krajach świata na milionach osób zadłużonych dostępny od teraz również w Polsce.

   Conectum wprowadza „oddłużanie strumieniowe” na polski rynek: polegające na równoczesnym podejściu prawnym i finansowym do spraw zadłużeniowych w 3. krokach.

   Krok 1. Pożyczka zabezpieczona nieruchomością lub pomoc prawna dla osób zadłużonych – Ochrona dłużnika.

   Krok 2. Czyszczenie BIK z negatywnej historii kredytowej

   Krok 3. Spłata zobowiązań kredytem bankowym

   Jak wyjść z długów bez dużych pieniędzy?

   Co spłacić najpierw?

   Dzięki metodzie kuli śnieżnej porządkujesz swoje długi według oprocentowania, zaczynając od najwyższego. Płacisz minimalne płatności na każdy z długów, jednocześnie spłacając dług o najwyższych kosztach. Gdy ten dług zostanie spłacony, przejdziesz do kolejnego, najdroższego. 

   Czy warto spłacić zadłużenie przed terminem? 

   Jeśli nadpłacasz za pożyczkę, bo pozwalają na to Twoje dochody lub oszczędności, to sensowne rozwiązanie. Ale tylko wtedy, jeśli masz nadmiarową gotówkę i nie zostanie naliczona opłata za wcześniejszą spłatę kredytu. 

   Jak reklamują się firmy windykacyjne

   Kredyt konsolidacyjny ze złym BIKiem: kto może dostać?

   Kredyt konsolidacyjny, to kredyt przeznaczony na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań. W odróżnieniu od kredytów gotówkowych, ten rodzaj finansowania udzielany jest nawet do 10 lat. Kiedy przygniata Cię nadmiar miesięcznych rat, jakie przyszło Ci regulować, kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązanie.

   Czym jest kredyt konsolidacyjny?

   Kiedy przygniata Cię nadmiar miesięcznych rat, jakie przyszło Ci regulować, kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązanie. Pozwoli nie tylko na zamianę kilku rat w jedną, ale również zmniejszy wysokość miesięcznych zobowiązań. W jaki sposób?

   Kredyt konsolidacyjny, to kredyt przeznaczony na spłatę zaciągniętych wcześniej zobowiązań. W odróżnieniu od kredytów gotówkowych, ten rodzaj finansowania udzielany jest nawet do 10 lat. Jego zabezpieczeniem jest zazwyczaj ustanowiona na rzecz banku hipoteka nieruchomości należącej do nas lub najbliższych, jak również polisa ubezpieczeniowa (w zależności od kwoty i okresu kredytowania).

   Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy?

   Szacuje się, że w Polsce blisko już 3 mln osób nie spłaca swoich zobowiązań terminowo. Średnio nieuregulowane zobowiązania finansowe wynoszą 29 tys. zł. Niespłacone stale rosną, przysparzając zobowiązanemu wielu kłopotów i zmartwień.

   Jeśli jesteś w grupie osób, które na co dzień borykają się z niespłaconymi zobowiązaniami i zastanawiają się, jak wyjść z długów nie mając pieniędzy, podpowiadamy.

   Konsolidacja chwilówek, czy wogóle jest możliwa?

   Kredyt na spłatę zobowiązań

   O ile spłacanie jednego zobowiązania kolejnym zaciągniętym kredytem nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może doprowadzić cię do spirali zadłużeń, to już kredyt oddłużeniowy online może być dobrym rozwiązaniem. Tego rodzaju finansowanie polega na spłacie wszystkich kredytów jednym konsolidacyjnym, dzięki czemu zmniejszeniu ulegną się nie tylko koszty naszych zobowiązań, ale również wysokość miesięcznej raty. Jeśli twoje zobowiązania są już mocno przeterminowane i są objęte działaniem windykacyjnym lub egzekucją komorniczą, rozwiązaniem może być kredyt oddłużeniowy ze złym bikiem. Tego rodzaju finansowanie udzielane jest zazwyczaj przez liczne instytucje pozabankowe. Aby znaleźć odpowiednią ofertę wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło – kredyt oddłużeniowy pozabankowy, by uzyskać informacje na temat aktualnych ofert.

   Wolni od długów – to możliwe

   Poza kredytem oddłużeniowym, na rynku usług finansowych dostępne są również inne formy wychodzenia z długów – m.in. kredyty konsolidacyjne, upadłość konsumencka, skorzystanie z pomocy firmy oddłużeniowej. Zanim jednak sięgniemy po konkretne oferty, warto poczytać informacje, jak wygląda oddłużanie. Opinie na ten temat znajdziemy na licznych forach, w tym oddłużanie chwilówek forum. Co ważne, zanim sięgniesz po kredyt na spłatę zobowiązań, koniecznie upewnij się do co warunków udzielanego kredytu, a w szczególności kwoty raty, dodatkowych opłat i oprocentowania. To bardzo ważne. W przeciwnym razie, nieprzemyślany kredyt, zamiast oddłużania może doprowadzić do jeszcze większych kłopotów.

   Jak wyjść z długów – forum

   Pomocne informacje na temat wychodzenia z długów znajdziemy na licznych forach poświęconych tej tematyce. Poza wspomnianymi wyżej ofertami finansowania, warto również wdrożyć nowe rozwiązania. Jednym z nich może być poszukanie dodatkowego zajęcia lub lepiej płatnej pracy. Warto również przyjrzeć się codziennym wydatkom i ograniczyć je do minimum. W sytuacji, kiedy nasze zobowiązania są już obsługiwane przez firmę windykacyjną lub komornika, możemy również zwrócić się do nich bezpośrednio z prośbą o rozłożenie zadłużenia na raty, częściowe umorzenie lub odstąpienie od dodatkowych opłat.

   Kredyt konsolidacyjny czym jest?

   Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kredyt konsolidacyjny służy do spłacenia wszystkich ciążących zobowiązań w różnych bankach zamieniając je na jedną ratę. To również dobry sposób na to, jak wyjść z długów chwilówek. Forum poświęcone tematyce finansowej z pewnością wskaże nam nie tylko szczegółowe informacje na temat tego rodzaju finansowania, ale również znajdziemy tu informacje, jak wygląda oddłużanie, opinie internautów. Koniecznie przejrzyj też kilka konkurencyjnych ofert oferowanych przez banki. Analizując poszczególne propozycje zwróć uwagę nie tylko na RRSO, wysokość miesięcznej raty, ale również na oprocentowanie, prowizje pobieraną przez bank, a także na dodatkowe koszty związane z obsługą kredytu.

   Kredyt konsolidacyjny – jaki wybrać?

   Jesli zastanawiasz się, jaki rodzaj kredytu wybrać, na jaką ofertę zwrócić uwagę, z pewnością warto wpisać w wyszukiwarkę hasło – kredyt konsolidacyjny opinie forum. W ten sposób nie tylko znajdziemy informacje na temat kredytów polecanych przez innych użytkowników, ale również na temat zakresu kredytowania i niezbędnych formalności. Wybierając konkretną ofertę poza opiniami, warto porównać kilka konkurencyjnych ofert, by wybrać kredyt szyty na miarę naszych potrzeb.

   Przeglądając oferty zwróć uwagę na dostępne kwoty i okres kredytowania, jak również respektowane przez bank zabezpieczenia lub ich brak. Wśród ofert obecnych na rynku usług finansowych na uwagę zasługuje bank BNP Parias. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na okres od 6 do 120 miesięcy (w zależności od kwoty kredytu) na kwotę od 1000-200tys. RRSO wynosi 11,01%. W przypadku banku Alior kredyt konsolidacyjny udzielany jest do kwoty 200tys. na maksymalnie 10 lat. RRSO wynosi 9,04%.

   Oddłużanie za darmo oferuje z koleibank Santander. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest nawetdo 300tys. złotych przy RRSO 18,16%. Co istotne, bank nie pobiera prowizji od konsolidowanych kredytów z innych instytucji finansowych. Z kolei sięgając po ofertę Credit Agricole kredyt konsolidacyjny możemy zaciągnąć na kwotę również do 200tys. złotych spłacaną nawet do 120 miesięcy. W przypadku banku Credit Agricole do kredytu konsolidacyjnego możemy dobrać dodatkową gotówkę przeznaczoną na dowolny cel.

   Kredyt gotówkowy – oferty dostępne na rynku

   Wszystkie największe banki obecne na polskim rynku finansowym oferują swoim klientom szeroki wybór kredytów gotówkowych. Wśród ofert znajdziesz propozycje idea bank, kredyt gotówkowy oferuje również m.in. bank Millenium i PKP BP. Poza możliwością aplikowania o kredyt osobiście w siedzibie banku, dostępne są również wnioski online. W takim przypadku wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy hasło – millenium kredyt gotówkowy, by przeglądarka odesłała nas na stronę banku, gdzie nie tylko możemy zapoznać się z ofertą banku, ale również złożyć wniosek o przyznanie kredytu lub pożyczki.

   Kredyt gotówkowy 100 tys. zł

   W przypadku wysokich kredytów bank będzie przede wszystkim sprawdzał twoją zdolność kredytową na podstawie przedłożonego zaświadczenia o dochodach i wysokości twoich miesięcznych zobowiązań. Co ważne, bank sprawdzi również, na jaki okres jesteś zatrudniony, ponieważ okres kredytowania musi być krótszy niż okres twojego zatrudnienia. W przypadku emerytów i rencistów koniecznym będzie przedstawienie legitymacji rencisty lub emeryta, a także decyzji o przyznaniu świadczenia. W tym przypadku do dochodu wliczana jest również 13 emerytura. w przypadku niskiej zdolności kredytowej potrzebny będzie żyrant, czyli osoba niejako poświadczająca za ciebie. W przypadku trudności ze spłatą zobowiązania, bank może zwrócić się do żyranta o jego spłatę.

   Kredyt gotówkowy – jak wybrać?

   Szukając odpowiedniego produktu finansowego należy zwrócić uwagę na okres kredytowania, oprocentowanie, jak również dodatkowe opłaty związane z obsługą kredytu. Wszystkie te parametry proponowane przez różne banki i instytucje finansowe można porównać korzystając z porównywarki kredytów. Istotnym źródłem informacji są również doświadczenia naszych znajomych, jak również opinie zamieszczane w Internecie. Jeśli zastanawiasz się, jak je znaleźć, podpowiadamy. To bardzo proste. Jeśli przykładowo, chciałbyś zapoznać się z opiniami internautów na temat banku PKO, wystarczy, że w przeglądarce wpiszesz hasło – kredyt gotówkowy PKO BP opinie. Automatycznie wyświetlą się strony z zamieszczonymi opiniami na temat oferty produktowej banku.

   Kredyt gotówkowy – jak wybrać?

   Szukając sprawdzonego kredytu gotówkowego możemy poczuć się nieco zagubieni. Poza ofertą proponowaną przez banki znajdziemy również szeroki wybór firm pozabankowych oferujących nie tylko kredyty, ale również pożyczki i chwilówki. Jak zatem wybrać kredyt gotówkowy?

   Jak każdy wie, kredyt kredytowi nie równy. Kiedy przejrzymy oferty poszczególnych banków i firm pozabankowych szybko zorientujemy się, że różnią się między sobą nie tylko zakresem kwot kredytowania, ale również oprocentowaniem, rodzajem ubezpieczenia i okresem, na jaki są udzielane. Jak zatem wybrać ten właściwy?

   Dowiedz się więcej:
   Oddłużanie – jak wyjść z długów kredytów i chwilówek?
   Pożyczki prywatne bez BIK – gdzie złożyć wniosek?

   Jak umorzyć wszystkie długi?

   Jak umorzyć wszystkie długi i skutecznie się oddłużyć?

   Jak umorzyć wszystkie długi u komornika, windykacji, banku, chwilówki i skutecznie się oddłużyć?

   Podstawowy cel instytucji umorzenia długów niezaspokojonych w postępowaniu upadłościowym leży w umożliwieniu dłużnikowi powrotu do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie,

   Umorzenie zobowiązań upadłego jest dopuszczalne tylko w stosunku do osoby fizycznej, w postanowieniu o zakończeniu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku upadłego.

   Żeby umorzyć wszystkie długi należy spełnić następujące warunki:

   • musisz wnioskować do wierzyciela o zwolnienie z długu (wzór znajdziesz na dole wpisu)
   • wierzyciel musi wyrazić zgodę na zwolnienie z długu
   • dłużnik musi zaakceptować zwolnienie z długu — bez tego kroku do umorzenia nie dochodzi.

   Jak umorzyć długi w ZUSie?

   Masz zadłużenie w ZUS i nie jesteś w stanie go spłacić? ZUS może Ci pomóc, np. rozłożyć na raty Twoje zobowiązania. W wyjątkowych przypadkach możesz starać się o całkowite umorzenie zadłużenia.

   Pamiętaj jednak, że umorzenie takie ma negatywny skutek dla Twoich przyszłych świadczeń, np. emerytury.

   Jakie warunki trzeba spełnić?

   Twój dług może być umorzony, jeżeli ZUS:

   • stwierdzi całkowitą nieściągalność należności
   • uzna, że jesteś w trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej.

   Co może stanowić przesłanki do umorzenia długu w ZUSie?

   O trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej możemy mówić, gdy udowodnisz, że:

   • po opłaceniu  należności składkowych nie mógłbyś zaspokoić niezbędnych potrzeb życiowych Twoich i Twojej rodziny,
   • poniosłeś straty materialne w wyniku klęski żywiołowej (lub innego nadzwyczajnego zdarzenia), które spowodowały, że opłacenie należności z tytułu składek mogłoby pozbawić Cię możliwości dalszego prowadzenia działalności,
   • przewlekle chorujesz albo opiekujesz się przewlekle chorym członkiem rodziny i dlatego nie możesz zarobić tyle, żeby opłacić należności.

   Prośba o umorzenie długu

   Jak napisać wniosek o umorzenie długu? Umorzenie długu w upadłości konsumenckiej  to działanie które można zastosować spełniając kilka warunków. Podstawową zasadą jest to, że niewypłacalność była następstwem wyjątkowych i niezależnych od upadłego okoliczności.

   Przesłanka rzetelnego wykonywania obowiązków nałożonych na upadłego w postępowaniu upadłościowym wiąże się z ograniczeniem zakresu zastosowania przepisów o oddłużeniu do osób, w stosunku do których przeprowadzono postępowanie upadłościowe.

   Oddłużenie w postępowaniu upadłościowym może nastąpić tylko na wniosek upadłego, który może zostać złożony w każdym czasie przed zakończeniem postępowania30. Upadły może złożyć wniosek o umorzenie reszty długów niezależnie od tego, czy sam wnioskował o ogłoszenie swojej upadłości, czy też upadłość ogłoszono na wniosek wierzyciela.

   Umorzenie długu po ilu latach

   Obecnie dług staje się nieważny już po 6 latach od podpisania umowy! Osoby, które mają długi w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej lub płatności za faktury przedawniają się po 3 latach.

   Przepisy Kodeksu cywilnego wspominają o upływie terminu przedawnienia długu. Oznacza to, że przedawnienie długu istnieje, ale nie oznacza, że dług wygasa z urzędu i przestaje zobowiązywać.

   Nowa ustawa o przedawnieniu długu obowiązuje od maja 2018 roku.

   Czy dług przechodzi na dzieci?

   Oddłużenie osoby zmarłej mija się z celem, gdyż jej spadkobiercy mogą uchylić się od  odpowiedzialności za długi spadkowe w o wiele prostszy sposób, składając oświadczenie o odrzuceniu spadku.

   Jak umorzyć dług u komornika

   Do umorzenia postępowania komorniczego dochodzi z reguły, kiedy dłużnik nie ma jak oddać długu. Komornik może umorzyć dług w przypadku bezskutecznej egzekucji, gdy nie może wyegzekwować od dłużnika zasądzonych świadczeń.

   Warto pamiętać, że nie oznacza to równocześnie, że dług przepada. Dług istnieje i dopóki nie minie termin przedawnienia, może być dochodzony przez wierzyciela.

   Niezależnie czy chcesz oddłużyć się z chwilówek, kredytów, zaległości w ZUS czy US, możesz starać się o umorzenie długu u komornika.

   W skrócie: Umorzenie egzekucji komorniczej oznacza koniec ściągania długu przez komornika. Ale, że dług nadal istnieje.

   Umorzenie długu przez wierzyciela. Wzór

   Na każdym dłużniku ciąży obowiązek realizacji długu. Jednak wierzyciel może zwolnić dłużnika z długu, a dłużnik zwolnienie przyjmuje. Przykładowy wzór umowy zwolnienia z długu uregulowanej w art. 508 Kodeksu cywilnego zamieszczamy poniżej:

                                                                   Umowa zwolnienia z długu

   Zawarta w dniu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . r. w  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

   pomiędzy:

   imię i nazwisko dłużnika oraz adres i numer PESEL  

   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .     

   zwanym dalej Dłużnikiem,

   a

   dane Wierzyciela                

   . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .                     

   zwanym dalej Wierzycielem.

   § 1

   Strony oświadczają, iż z tytułu  (rodzaj umowy). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . z dnia . . . . . . . . . . . . . . . . . . r.  Wierzyciel ma w stosunku do Dłużnika wymagalne i nieprzedawnione roszczenie o zapłatę  (kwota roszczenia) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (słownie:  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ) wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie.

   § 2

   Wierzyciel zwalnia Dłużnika z długu, o którym mowa w § 1, natomiast Dłużnik to zwolnienie przyjmuje.

   § 3

   1.            Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

   2.            W sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.

   3.            Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

   Podpisy

   List do prezydenta o umorzenie długu

   Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało rozwiązania, które pozwolą osobom bezpiecznie wyjść z zadłużenia i odbudować normalne życie, bez wiecznego strachu przed komornikiem. Uchwaloną przez Sejm nowelizację ustawy – Prawo upadłościowe podpisał już Prezydent RP Andrzej Duda.

   • Do ogłoszenia upadłości wystarczy samo stwierdzenie, że dłużnik jest niewypłacalny, bo najczęściej oznacza to, że potrzebuje on pomocy w powrocie do normalnego życia
   • Dłużnik będzie mógł zawrzeć porozumienie z wierzycielem bez konieczności składania wniosku o upadłość
   • Z ochrony przed bezdomnością na równych zasadach będą mogli korzystać zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy
   • Sąd ustali plan spłaty zadłużenia, biorąc pod uwagę sytuację dłużnika

   Nowe regulacje usprawnią i przyspieszą oddłużenie. Upadłość konsumencka będzie, co do zasady, prowadzona w uproszczonej procedurze, bez wyznaczania sędziego – komisarza.

   Dłużnik zawsze będzie mógł jednak wnieść do sądu skargę na nieprawidłowości w prowadzeniu czynności przez syndyka. Ponadto dłużnikowi będzie można zaproponować szybką sprzedaż całego podlegającego egzekucji majątku, co skróci czas postępowania upadłościowego do minimum.

   Jak spłacić długi nie mając pieniędzy?

   Postaraj się o kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną pozabankową. Wydłuż okres kredytowania lub odrocz spłatę kredytów. Przestań się dalej się zadłużać.

   Jak uzasadnić umorzenie długu?

   Umorzenie długu w upadłości konsumenckiej wymaga odpowiedniego uzasadnienia, zatem potrzebujesz przygotować odpowiedni opis Twojej sytuacji oraz perspektyw lub ich braku na zmianę.

   Jak spłacić wszystkie długi?

   Dobrym krokiem okazuje się przeanalizowanie naszych dochodów i wydatków. Czy obecna pensja rzeczywiście pokrywa wszystkie koszty, a może koszty da się zredukować i przeznaczyć nadmiarową gotówkę na spłatę zadłużenia? Oddłużanie – na czym polega?

   Źródła: ZUS.pl, gofin.pl, gov.pl

   Oddłużanie Kraków | Conectum Finanse | Actius Finanse | Kredyt we Frankach

   Jak wyjść z długów: pętla zadłużenia?

   Jak wyjść z pętli zadłużenia?

   W środowisku internetowym pojawiło się wiele stron, na których można znaleźć informacje na temat tego, jak wyjść z pętli zadłużenia oraz wparcia dla zadłużonych. To kopalnia wiedzy dla osób, którym zależy na tym, aby, jak najszybciej pozbyć się zaległości w spłatach kredytu bądź innego zobowiązania finansowego.

   Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm

   Brak terminowego regulowania rat kredytu bądź też zaleganie z opłatami za eksploatację domu lub mieszkania możę spowodować rosnące zadłużenie. Warto pamiętać, że niespłacone raty generują dodatkowe odsetki od powiększającego się długu. Kolejnym problemem może być brak środków na spłatę jakiegokolwiek zobowiązania. Osoby, które zastanawiają się, gdzie szukać porad dotyczących tego, jak wyjść z pętli zadłużenia, mogą przejrzeć fora kredytowe. Wśród wypowiedzi użytkowników znajdują się cenne rady i wskazówki na temat tego, jak pozbyć się długów.

   Jak wyjść z pętli zadłużenia? Cenne rady w sieci

   Użytkownicy forów kredytowych to zazwyczaj osoby, które same doświadczyły problemu niewypłacalności i bankructwa. Dlatego też ich wskazówki warto potraktować, jako wsparcie w poszukiwaniu sposobów na spłacenie zadłużenia, nawet, gdy nie posiada się wystarczających środków finansowych. Na wielu forach internetowych znaleźć można dane firm zajmujących się pomocą dla dłużników. To znane i cenione firmy oddłużeniowe. Współpracują one z kancelariami prawnymi. Zadaniem tych podmiotów jest negocjowanie warunków spłaty zadłużenia z instytucjami bankowymi, a także innymi firmami finansowymi.

   Pętla zadłużenia: na czym polega?

   Metodą na pozbycie się długów jest zapoznanie się z treścią wypowiedzi, umieszczanych na forach internetowych, traktujących o osobach zadłużonych. Uzyskane w ten sposób informacje mogą pomóc w znalezieniu sposobu na spłatę długu.

   W środowisku internetowym istnieje wiele stron, na których można znaleźć informacje o tym, jak wyjść z pętli zadłużenia. Pierwszym krokiem jest stworzenie budżetu i sprawdzenie, na czym stoisz finansowo. Powinieneś także popracować nad wyeliminowaniem wszystkich niepotrzebnych wydatków.

   Pętla zadłużenia chwilówki

   Pętla zadłużenia to cykl pożyczania i spłacania pieniędzy wraz z odsetkami. Cykl można przerwać, znajdując nowy sposób na zarabianie pieniędzy lub spłacając dług.

   W środowisku internetowym jest wiele stron, na których można znaleźć informacje o tym, jak wyjść z tej pętli zadłużenia. Niektóre z tych stron można znaleźć na YouTube, Facebooku, a nawet Google.

   Pętla zadłużenia: co to?

   Pętla zadłużenia to błędne koło pożyczania pieniędzy na spłatę zaciągniętego długu.

   Ten cykl można przerwać, podejmując kroki, aby się z niego wyrwać.

   Krąg ubóstwa można przerwać, podejmując kroki, aby się z niego wyrwać. Jeśli rodziny żyjące w ubóstwie mają możliwość zdobycia wykształcenia, mają większe szanse na sukces w przyszłości. Wczesna interwencja jest kluczowa, ponieważ pozwala tym dzieciom uniknąć szeregu zagrożeń, które prowadzą je do życia na marginesie.

   Wreszcie bezpieczny sposób na wyjście z długów, który nie wymaga ekstremalnych zmian stylu życia.

   Czas na bezpieczny sposób na wyjście z długów, który nie wymaga restrykcyjnych zmian stylu życia. Czas więc zdecydować: stały dochód czy mniejsze wydatki i lżejszy ładunek?⁣

   Czy czujesz, że nigdy nie uda Ci się wyrwać się z pętli zadłużenia? Tak jak większość dłużników

   Głęboko w długach? Dobrą wiadomością jest to, że nie porzuciłeś jeszcze nadziei. Rozumiemy Twoje obawy i jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci je zakończyć. Pozwól nam pokazać, jak możesz uwolnić się od długów dzień po dniu!⁣

   Wiemy, jak ważne są te ciężko zarobione monety. Prowadzimy ludzi, którzy znaleźli się w pułapce.

   Jakie jest rozwiązanie na zadłużenia?

   Wiele osób boryka się z długami i jest to bardzo trudny problem do rozwiązania. Spłacenie długu to duża część rozwiązania, ale są też inne rzeczy, które należy zrobić.

   Spłata zadłużenia jest ważnym krokiem w wychodzeniu z długów. Jeśli jesteś w stanie całkowicie spłacić swoje długi, będzie to dla ciebie ogromny ciężar. Poczujesz się mniej zestresowany i pewniej patrzysz w przyszłość.

   Jednak spłata długów nie zawsze jest łatwa lub możliwa dla wszystkich – niektórzy ludzie po prostu nie mają wystarczającej ilości pieniędzy w każdym miesiącu, aby zapłacić wszystkie swoje rachunki, a następnie trochę dodatkowych na swoje długi.

   Inną rzeczą, która może pomóc w wydostaniu się z długów, jest zmniejszenie należności poprzez negocjacje.

   Pętla zadłużenia: pomoc, jak wyjść?

   Pomoc w pętli zadłużenia to usługa, która zapewnia edukację finansową, umorzenie długów i naprawę kredytu.

   Pomoc w pętli zadłużenia to usługa, która zapewnia edukację finansową, umorzenie długów i naprawę kredytu. Skupiają się na pomocy konsumentom w ich problemach z zadłużeniem, dostarczając im niezbędnych narzędzi do wyjścia z pętli zadłużenia.

   Jakie są kroki, aby wyjść z pętli zadłużenia?

   Pierwszym krokiem do wyjścia z pętli zadłużenia jest zaprzestanie wydawania pieniędzy. To może wydawać się oczywiste, ale nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, ile wydaje, dopóki nie zaczną śledzić swoich wydatków. Świetnym sposobem na rozpoczęcie jest pobranie aplikacji, która pomoże Ci śledzić wydatki, takiej jak Mint lub Potrzebujesz budżetu.

   Drugim krokiem jest stworzenie budżetu i trzymanie się go. Oznacza to ograniczenie wszelkich niepotrzebnych wydatków, takich jak comiesięczne jedzenie poza domem lub wyjazdy na wakacje. Oznacza to również znalezienie sposobów na zarobienie większych pieniędzy, takich jak rozpoczęcie dodatkowej pracy lub proszenie o podwyżkę w pracy.

   Trzeci krok to zaoszczędzenie pieniędzy poprzez utworzenie funduszu awaryjnego i rozpoczęcie spłacania długów za pomocą oddłużania.

   Czytaj także: Jak szybko wyjść z długów w chwilówkach?

   Jakie są gwarancje, że wyjdę z długów?

   Dług to ogromne obciążenie dla wielu osób. Mogą nie wiedzieć, jak wyjść z długów. Pierwszym krokiem jest zaprzestanie zaciągania kolejnych długów, a następnie wspinanie się po szczeblach drabiny. Istnieje kilka powszechnych metod wyjścia z długów, których możesz użyć, aby rozkręcić piłkę.

   Istnieją trzy główne sposoby na wyjście z długów:

   – Kredyty konsolidacyjne

   – Plany zarządzania długiem

   – Program wybaczania pożyczek studenckich

   Jaki jest najlepszy sposób na wyjście z pętli zadłużenia?

   Istnieje wiele sposobów na wyjście z pętli zadłużenia, ale tak naprawdę zależy to od osoby i jej sytuacji. Niektórzy ludzie mogą uznać, że mogą wyjść z długów, zmniejszając wydatki, a inni mogą uznać, że muszą zarobić więcej pieniędzy.

   Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie są twoje najdroższe rachunki, a następnie spróbuj je obniżyć, jeśli to możliwe. Na przykład możesz obniżyć czynsz lub rachunki za prąd, jeśli mieszkasz ze współlokatorem lub wyłączasz niektóre światła, gdy nie ma Cię w domu.

   Ile kosztuje oddłużanie: wyjście z pętli zadłużenia?

   Dług to poważny problem, z którym musi się zmierzyć wiele osób. Wyjście z długów może być trudne, ale jest to możliwe. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to dowiedzieć się, jaki rodzaj długu masz i ile będzie cię kosztować wyrwanie się z pętli.

   Istnieją dwa rodzaje zadłużenia – zabezpieczone i niezabezpieczone. Długi zabezpieczone wymagają zabezpieczenia w postaci nieruchomości lub samochodu, natomiast długi niezabezpieczone nie wymagają żadnego zabezpieczenia. Jeśli Twój dług jest zabezpieczony, uwolnienie się z pętli będzie kosztować więcej, niż gdyby był niezabezpieczony.

   Jaki jest cykl zadłużenia i pętla zadłużenia?

   Cykl zadłużenia i pętla zadłużenia to dwa terminy używane do opisania trudności finansowych, których doświadcza wiele osób.

   Cykl zadłużenia to sytuacja, w której ludzie pożyczają pieniądze i wykorzystują je do spłacania dotychczasowych długów. Nowa pożyczka tworzy większe zadłużenie, ale daje również możliwość spłaty dotychczasowych długów. Proces ten może się powtarzać w nieskończoność, a każda nowa pożyczka daje pożyczkobiorcy szansę na postęp w zakresie innych pożyczek.

   Pętla zadłużenia odnosi się do sytuacji, w której ci, którzy już borykają się z wysokim poziomem zadłużenia, zaciągają nowe pożyczki, aby spłacać stare. Może się to zdarzyć, gdy szybko potrzebują gotówki lub gdy czują, że nie mogą dokonać innych ustaleń.

   Jakie są sposoby na wyjście z pętli zadłużenia?

   Istnieje wiele sposobów na wyjście z pętli zadłużenia. Jednym ze sposobów jest zwiększenie dochodów. Można to zrobić poprzez zdobycie lepiej płatnej pracy, rozpoczęcie dodatkowej pracy lub podjęcie drugiej pracy. Innym sposobem jest zmniejszenie wydatków. Można to zrobić, ograniczając w budżecie mniej istotne elementy, takie jak jedzenie poza domem lub chodzenie do kina.

   Jakie są wskazówki, jak przede wszystkim uniknąć wpadnięcia w pętlę zadłużenia?

   Dług może być częstym problemem wielu osób. Ważne jest, aby przede wszystkim nie wpaść w pętlę zadłużenia. Oto kilka wskazówek, jak tego uniknąć:

   -Dowiedz się, jak planować budżet i śledzić swoje finanse.

   – Przede wszystkim unikaj zadłużania się, nigdy nie przekraczając wydatków na karty kredytowe lub zaciągając pożyczki, których nie możesz spłacić.

   – Śledź swoje nawyki związane z wydatkami i szukaj sposobów na zmniejszenie wydatków.

   – Spłać jak najszybciej wszelkie posiadane długi, ale zaciągaj pożyczki tylko wtedy, gdy wiesz, że będziesz w stanie je spłacić bez żadnych problemów.

   error

   Szukasz pomocy w oddłużaniu? Kliknij w ikonę i wypełnij formularz:

   ◦Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
   ◦Ocena: 4.8/5 z 13446 Opinii naszych Klientów w sprawie oddłużania