Conectum

Conectum Oddłużanie Kielce i okolice Conectum

Jak rozpocząć oddłużanie, aby na stałe wyjść z długów?

Oddłużanie może być skutecznym sposobem na poradzenie sobie z trudnościami finansowymi i wyjście na prostą. Jeśli masz problemy z długami i chcesz rozpocząć proces oddłużania, poniżej znajdziesz odpowiedzi na kilka kluczowych pytań.

Conectum Oddłużanie Kielce i okolice Conectum

Oddłużanie może być trudnym procesem, ale z odpowiednimi krokami i podejściem można skutecznie wyjść z długów. Poniżej znajdują się odpowiedzi na kilka istotnych pytań dotyczących rozpoczęcia procesu oddłużania.

Co to jest oddłużanie i jakie są korzyści z jego skorzystania?

Oddłużanie to proces, który ma na celu pomóc osobom zadłużonym w spłacie ich długów. Istnieje wiele metod oddłużania, w tym negocjacje z wierzycielami, restrukturyzacja długów, konsolidacja długów i programy oddłużania oferowane przez profesjonalne firmy. Główną korzyścią z oddłużania jest możliwość uregulowania zaległości finansowych i odzyskania kontroli nad swoimi finansami.

Oddłużanie to proces redukcji i spłaty zadłużeń w sposób uregulowany i zgodny z przepisami prawnymi. Korzyści z oddłużania mogą być znaczące, w tym:

 • Zmniejszenie lub umorzenie zadłużenia: Oddłużanie umożliwia negocjowanie z wierzycielami w celu obniżenia kwoty zadłużenia lub uzyskania umorzenia części długu.
 • Skonsolidowanie długów: Można skonsolidować wiele długów w jedno, łatwiejsze do spłaty zadłużenie.
 • Określenie planu spłaty: Oddłużanie pomaga w opracowaniu realistycznego planu spłaty, który odpowiada możliwościom finansowym osoby zadłużonej.
 • Ochrona przed komornikiem: W niektórych przypadkach oddłużanie może chronić przed działaniami komorniczymi.

Jakie są kryteria kwalifikacyjne do skorzystania z oddłużania?

Kryteria kwalifikacyjne mogą się różnić w zależności od metody oddłużania i wymagań wierzycieli. Ogólnie rzecz biorąc, osoby mogące skorzystać z oddłużania to te, które mają trudności w spłacie długów i posiadają regularne źródło dochodu. Niektóre programy oddłużania mogą również wymagać spełnienia określonych limitów zadłużenia.

Kryteria kwalifikacyjne mogą się różnić w zależności od kraju i systemu prawno-finansowego. Ogólne kryteria, które często są brane pod uwagę, to:

 • Znaczne zadłużenie: Zazwyczaj osoby, które mają duże zadłużenie, kwalifikują się do skorzystania z oddłużania.
 • Trudności w regulowaniu płatności: Jeśli nie jesteś w stanie regularnie spłacać swoich długów, możesz być uznany za kwalifikującego się do oddłużania.
 • Brak możliwości restrukturyzacji samodzielnymi środkami: Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie negocjować z wierzycielami ani spłacić swoich długów w sposób tradycyjny, oddłużanie może być rozważane.

Jakie są różnice między oddłużaniem a upadłością konsumencką?

Oddłużanie i upadłość konsumencka to dwie różne metody radzenia sobie z długami. Oddłużanie polega na negocjacjach z wierzycielami w celu uzyskania ulg w spłacie długów lub restrukturyzacji zadłużenia. Upadłość konsumencka natomiast to proces prawny, który prowadzi do ogłoszenia bankructwa i rozwiązania długów. Wybór między oddłużaniem a upadłością konsumencką zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i preferencji danej osoby.

Oddłużanie a upadłość konsumencka to dwie różne metody rozwiązywania problemów zadłużenia. Główne różnice to:

 • Oddłużanie: Oddłużanie polega na negocjacjach z wierzycielami w celu obniżenia kwoty zadłużenia, uzyskania umorzenia lub opracowania planu spłaty. W odróżnieniu od upadłości konsumenckiej, nie obejmuje ono ogłoszenia bankructwa i likwidacji majątku.
 • Upadłość konsumencka: Upadłość konsumencka to formalna procedura ogłoszenia bankructwa. Polega na przekazaniu majątku do spłaty długów lub na uregulowaniu zadłużeń w oparciu o plan spłaty ustalony przez sąd.

Czy mogę skorzystać z oddłużania, jeśli nie mam stałego dochodu?

Posiadanie stałego dochodu może ułatwić proces oddłużania, ale niektóre programy oddłużania mogą również uwzględniać osoby bez stałego dochodu. Ważne jest jednak, aby być w stanie przedstawić wiarygodne dowody na możliwość spłaty długów, na przykład za pomocą innych źródeł dochodów lub wsparcia finansowego.

Możliwość skorzystania z oddłużania bez stałego dochodu może zależeć od wielu czynników. W niektórych przypadkach firmy oddłużeniowe lub doradcy finansowi mogą znaleźć alternatywne rozwiązania, takie jak negocjacje z wierzycielami, restrukturyzacja długów lub plany spłaty dostosowane do twoich obecnych możliwości finansowych. Ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą, który oceni twoją sytuację i zaproponuje najlepsze możliwości.

Jak długo trwa proces oddłużania?

Czas trwania procesu oddłużania może się różnić w zależności od skomplikowania sytuacji finansowej, metody oddłużania i współpracy z wierzycielami. Może to trwać od kilku miesięcy do kilku lat. W przypadku negocjacji z wierzycielami, czas trwania zależy również od tempo i skuteczności prowadzonych negocjacji.

Czas trwania procesu oddłużania może się różnić w zależności od skomplikowania sytuacji finansowej i konkretnej metody oddłużania. Proces negocjacji z wierzycielami i opracowania planu spłaty może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Warto pamiętać, że cierpliwość i wytrwałość są kluczowe podczas tego procesu.

Jakie są koszty związane z oddłużaniem?

Koszty związane z oddłużaniem mogą się różnić w zależności od wybranej metody i firmy, z którą współpracujesz. Należy dokładnie zapoznać się z umową i zrozumieć wszelkie opłaty związane z usługami oddłużania przed podjęciem decyzji. Niektóre firmy mogą pobierać opłaty za usługi oddłużania, ale istnieją także organizacje non-profit, które oferują darmową pomoc w oddłużaniu.

Koszty związane z oddłużaniem również mogą się różnić w zależności od wybranej metody i dostawcy usług. W niektórych przypadkach firmy oddłużeniowe pobierają opłaty za swoje usługi, które mogą być pobierane jako procent od zadłużenia lub jako stała opłata. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć koszty związane z wybranym rozwiązaniem i dobrze przeanalizować, czy są one opłacalne w kontekście spodziewanych korzyści.

Czy oddłużanie wpłynie negatywnie na moją zdolność kredytową?

Oddłużanie może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, zwłaszcza na początku procesu. Negocjacje z wierzycielami mogą prowadzić do zapisów na temat długów w historii kredytowej. Jednak z czasem, regularne spłacanie zadłużenia i utrzymanie zdrowych finansów może pomóc w poprawie zdolności kredytowej.

Oddłużanie może mieć wpływ na twoją zdolność kredytową. Proces negocjacji i restrukturyzacji zadłużenia może zostać odnotowany w twoim raporcie kredytowym i wpływać na twoją historię kredytową. Jednak najczęściej się tak nie dzieje. Niemniej jednak, w dłuższej perspektywie oddłużanie może pomóc w odbudowie zdolności kredytowej poprzez regulowanie i spłatę zaległości. Ważne jest, aby być odpowiedzialnym finansowo po zakończeniu procesu oddłużania i kontynuować zdrowe zarządzanie finansami.

Jakie są konsekwencje niezapłacenia rat oddłużania?

Niezapłacenie rat oddłużania może prowadzić do różnych konsekwencji, w tym wzrostu salda zadłużenia, odsetek karnej, negatywnych wpisów w historii kredytowej oraz ewentualnych działań prawnych ze strony wierzycieli. Ważne jest, aby być odpowiedzialnym w spłacie zobowiązań wynikających z procesu oddłużania.

Niepłacenie rat oddłużania może mieć poważne konsekwencje. Może prowadzić do zerwania umów i wycofania się przez wierzycieli z porozumienia oddłużeniowego. W rezultacie, wierzyciele mogą podjąć działania prawne w celu odzyskania długów, co może skutkować dochodzeniem wierzytelności przez komornika, wpisem do rejestru dłużników lub innych działań mających na celu odzyskanie środków.

Czy muszę skorzystać z usług profesjonalnej firmy do oddłużania, czy mogę to zrobić samodzielnie?

Możesz podjąć próbę samodzielnego oddłużania, ale warto pamiętać, że profesjonalne firmy specjalizujące się w tym obszarze mają wiedzę, doświadczenie i kontakty, które mogą pomóc w skutecznym rozwiązaniu problemu zadłużenia. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z ekspertem finansowym, aby ocenić dostępne opcje i podjąć najlepszą decyzję.

Można podjąć próbę samodzielnego oddłużania, ale skorzystanie z usług profesjonalnej firmy lub doradcy finansowego może być korzystne. Specjaliści w dziedzinie oddłużania posiadają wiedzę i doświadczenie w negocjacjach z wierzycielami, opracowywaniu planów spłaty i znajdowaniu najlepszych rozwiązań dla Twojej sytuacji finansowej. Profesjonalne doradztwo może pomóc Ci w uniknięciu pułapek i osiągnięciu lepszych wyników. (Najlepsze firmy oddłużeniowe)

Jakie dokumenty i informacje będę musiał dostarczyć w ramach procesu oddłużania?

Dokumenty i informacje wymagane w ramach procesu oddłużania mogą różnić się w zależności od metody i firmy, z którą współpracujesz. W ogólności, będziesz musiał dostarczyć informacje o swoim zadłużeniu, dochodach, wydatkach oraz dokumenty potwierdzające Twoją sytuację finansową, takie jak umowy kredytowe, faktury czy wyciągi bankowe.

W trakcie procesu oddłużania mogą być wymagane różne dokumenty i informacje w zależności od konkretnego przypadku i metody oddłużania. Przykładowe dokumenty, które mogą być wymagane, to:

 • Umowy kredytowe, rachunki i inne dokumenty związane z długami.
 • Dokumentacja dochodów i wydatków.
 • Aktualne wyciągi bankowe.
 • Raport kredytowy.

Ważne jest, aby zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i informacje, aby móc przedstawić pełny obraz swojej sytuacji finansowej i skutecznie negocjować z wierzycielami.

Oddłużanie – jak zacząć? Częste pytania i odpowiedzi:

 1. Jakie są korzyści z oddłużania?

  Oddłużanie ma wiele korzyści, takich jak negocjowanie obniżki zadłużenia, umorzenie części długu, skonsolidowanie długów w jedno łatwiejsze do spłaty zadłużenie oraz ochrona przed działaniami komorniczymi.
 2. Jak długo trwa proces oddłużania?

  Czas trwania procesu oddłużania zależy od skomplikowania sytuacji finansowej i wybranej metody. Może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
 3. Czy oddłużanie wpłynie negatywnie na moją zdolność kredytową?

  Oddłużanie może mieć wpływ na zdolność kredytową, ponieważ informacje o procesie oddłużania mogą zostać odnotowane w raporcie kredytowym. Niemniej jednak, w dłuższej perspektywie oddłużanie może pomóc w odbudowie zdolności kredytowej poprzez odpowiednie regulowanie i spłatę zaległości.
 4. Czy mogę skorzystać z oddłużania, jeśli nie mam stałego dochodu?

  Możliwość skorzystania z oddłużania bez stałego dochodu może zależeć od indywidualnej sytuacji finansowej. W takich przypadkach warto skonsultować się z firmą oddłużeniową lub doradcą finansowym, którzy mogą zaproponować alternatywne rozwiązania lub restrukturyzację długów dostosowaną do możliwości finansowych.
 5. Czy muszę skorzystać z usług profesjonalnej firmy do oddłużania?

  Można podjąć próbę samodzielnego oddłużania, ale skorzystanie z usług profesjonalnej firmy lub doradcy finansowego może być korzystne. Specjaliści w tej dziedzinie posiadają wiedzę i doświadczenie w negocjacjach z wierzycielami i opracowywaniu planów spłaty, co może zwiększyć szanse na skuteczne oddłużenie.

Podobne artykuły:

Zadłużenie w Polsce podział na płeć

Co zrobić, gdy jest się niewypłacalnym? Porady

Zadłużenie to problem, który dotyka coraz większą liczbę Polaków. W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy znaczny wzrost liczby dłużników, co wynika z łatwiejszego dostępu do różnego rodzaju kredytów oraz prowadzenia bardziej konsumpcyjnego stylu życia.

Łatwość zadłużania

Nowe realia rynkowe sprzyjają rozwojowi sektora prywatnego, co przyczynia się do zmian zachowań biznesowych. Przełomowym momentem okazał się rok 2005, kiedy pojawiło się nowe pokolenie dłużników. To osoby, które w przeciwieństwie do poprzedniego pokolenia rozumieją pojęcia z zakresu windykacji należności i nie obawiają się konsekwencji niespłaconego kredytu.

Polska mentalność i systemy wartości zmieniły się dramatycznie i są bardziej ukierunkowane na dobra materialne. Obecnie istnieje nowe pokolenie dłużników, którzy są świadomi swojego zadłużenia i doskonale znają techniki prawne i psychologiczne.

Jednym z najważniejszych kroków w wychodzeniu z długów jest uznanie problemu i podjęcie działań, aby go rozwiązać. Warto w pierwszej kolejności stworzyć plan spłaty zadłużenia, który będzie odpowiednio dostosowany do naszych możliwości finansowych.

Zadłużenie podział na płeć

Kolejnym krokiem jest kontakt z wierzycielem i negocjowanie warunków spłaty. Warto wówczas skorzystać z pomocy specjalistów ds. oddłużania, którzy pomogą nam w negocjacjach i zaproponują najlepsze rozwiązania.

Jeśli zadłużenie jest zbyt wysokie, warto rozważyć skorzystanie z pomocy doradców finansowych lub specjalistów ds. restrukturyzacji, którzy pomogą nam w stworzeniu planu finansowego i zmniejszeniu wysokości miesięcznych rat.

Wychodzenie z długów wymaga cierpliwości, determinacji i odpowiedniego planu działania. Kluczowe jest również przestrzeganie ustalonych terminów spłaty oraz zmiana nawyków finansowych, aby uniknąć powrotu do zadłużenia w przyszłości.

Pamiętajmy, że każdy dług da się spłacić, jeśli podejdziemy do niego odpowiednio i będziemy działać z determinacją. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą nam w wychodzeniu z trudnej sytuacji finansowej.

Etyka regulowania należności

Etyka regulowania należności to ważny temat zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. W dzisiejszych czasach, gdy łatwo popaść w długi, warto zastanowić się nad tym, jakie wartości przyświecają procesowi windykacji i regulowania należności.

Dla przedsiębiorców etyka regulowania należności oznacza przede wszystkim szacunek dla klienta, ale także odpowiedzialność za należyte rozliczenie i spłatę długu. Przedsiębiorca powinien stosować się do obowiązujących przepisów prawa i uczciwych standardów, takich jak niezaangażowanie agresywnych metod windykacyjnych i szacunek dla prywatności dłużnika. Powinien także przestrzegać zasad rzetelnej reklamy, aby klient miał pełną wiedzę o produkcie lub usłudze, którą nabywa.

Dla konsumentów etyka regulowania należności polega na odpowiedzialności za swoje zobowiązania i konsekwentnym podejściu do ich regulowania. Dłużnik powinien dążyć do uregulowania swojego długu w sposób, który jest dla niego wykonalny, a jednocześnie zgodny z umową. Powinien także szukać pomocy w przypadku trudności finansowych i wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje dotyczące zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.

W każdym przypadku etyka regulowania należności wymaga szacunku dla drugiej strony i dążenia do rozwiązania problemu w sposób, który jest uczciwy i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie nieporozumień i konfliktów, a proces windykacji staje się bardziej efektywny i pozytywny dla wszystkich stron.

Dłużnicy odpowiedzialni i zapominalscy

Dług może być poważnym problemem dla wielu ludzi, szczególnie w przypadku, gdy nie są w stanie go spłacić w terminie. W zależności od postawy i zachowania dłużników można wyróżnić dwie grupy: odpowiedzialnych i zapominalskich.

Odpowiedzialni dłużnicy to ci, którzy starają się pilnować swoich płatności i podejmują wysiłki, aby spłacić swoje długi. Zwykle komunikują się z wierzycielem, negocjują warunki spłaty i wykonują wszystkie uzgodnione zobowiązania. Przedsiębiorcy z tej grupy starają się również dbać o swoich klientów i nie narażają ich na niepotrzebne ryzyko zadłużenia, udzielając kredytów tylko tym, którzy spełniają określone kryteria.

Zapominalscy dłużnicy to ci, którzy mają tendencję do ignorowania swoich długów i przeciągania ich spłaty. Zwykle nie komunikują się z wierzycielem, nie podejmują żadnych działań, aby spłacić swoje zobowiązania i często nie realizują swoich obietnic. Taka postawa może prowadzić do spirali zadłużenia, a także do utraty zaufania wśród wierzycieli i utrudnienia w uzyskaniu kredytów w przyszłości.

Ważne jest, aby dłużnicy byli odpowiedzialni za swoje długi i podejmowali działania w celu ich spłacenia. W przypadku trudności finansowych, warto skontaktować się z wierzycielem i negocjować warunki spłaty, zamiast ignorować długi. Przedsiębiorcy również powinni działać w sposób odpowiedzialny i dbać o swoich klientów, udzielając kredytów tylko tym, którzy są w stanie je spłacić. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z długami i zbudować trwałe relacje biznesowe oparte na zaufaniu i odpowiedzialności.

Historia dłużnika

Kiedyś myślałem, że to, co mam, zawsze będzie moje. Że praca, którą wykonuję, i tak niewielkie zarobki, które otrzymuję, wystarczą na pokrycie moich codziennych potrzeb. Myliłem się. Niespłacona pożyczka w jednym banku przekształciła się w kolejne zobowiązania w innych instytucjach finansowych, a ja nie byłem w stanie spłacać wszystkich rat.

Codziennie zaciskałem zęby i próbowałem nie myśleć o problemie. Ale on był ze mną na każdym kroku. Nie mogłem się skupić na pracy, bo myślałem o kolejnym wezwaniu do zapłaty. Nie mogłem spać, bo miałem koszmary o komorniku, który chce zabrać mi wszystko, co posiadam.

W końcu zdecydowałem się działać. Znalazłem firmę, która specjalizuje się w negocjowaniu i regulowaniu długów. Zadzwoniłem do Conectum i umówiłem się na rozmowę, przedstawiając problem.

Nie ukrywam, że w pierwszej chwili czułem się skrępowany i zawstydzony. Musiałem otworzyć się przed obcymi ludźmi i przyznać się do swojego problemu. Ale z drugiej strony, poczułem ogromną ulgę. W końcu ktoś mnie wysłuchał i chciał mi pomóc.

Specjaliści z Conectum wyjaśnili mi, jakie kroki powinniśmy podjąć, żeby zredukować moje zadłużenie. Wspólnie ustaliliśmy plan działania i zaczęliśmy działać. Było to dla mnie trudne, ale w końcu miałem nadzieję na poprawę sytuacji.

Po kilku tygodniach od drugiego telefonu, dostałem pierwsze dobre wieści. Zadłużenie zostało zredukowane, a moje raty stały się bardziej przystępne. Czułem, że w końcu zacząłem wychodzić na prostą.

Po dwóch miesiącach udało nam się zredukować moje zadłużenie do minimum. Byłem szczęśliwy i wdzięczny. Dzięki pomocy specjalistów z Conectum udało mi się wyjść z długów i odzyskać spokój. Teraz wiem, że nigdy więcej nie pozwolę sobie na sytuację, gdy tracę kontrolę nad finansami i własnym życiem.

Statystyki

Oto kilka statystyk dotyczących zadłużonych w Polsce:

 1. Według raportu z 2021 roku 23,2% Polaków miało zadłużenia w I kwartale 2021 roku.
 2. Średnia wartość zadłużenia wynosiła 9 727 zł.
 3. W 2022 roku niewypłacalność ogłosiły 2752 przedsiębiorstwa, co oznacza wzrost aż o 30 proc. w porównaniu z 2021 r.
 4. Według danych z 2020 roku, 30% Polaków nie spłaca swoich zobowiązań terminowo.
 5. Według danych BIK, wartość portfela kredytów prywatnych i pożyczek na 31 grudnia 2020 r. wyniosła 700 mld zł i była wyższa o 30,4 mld zł (4,5%) w porównaniu do wartości na koniec 2019 r. Akcja kredytowa w 2020 r. osiągnęła 140,8 mld zł i była niższa o 29 mld zł (18%) niż w 2019 r. – to bilans sprzedaży kredytów i pożyczek w dobie pandemii, która zaważyła na wynikach wszystkich produktów kredytowych i pożyczek.
 6. 47 proc. Polaków uważa, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się w ostatnim półroczu – wynika z badania przeprowadzonego przez Payback. Polacy nie spoglądają w różowych okularach w przyszłość. Blisko 60 proc. z nich jest zdania, że w kolejnych miesiącach inflacja wciąż będzie rosnąć.
 7. Dane Biura Informacji Kredytowej z 2022 roku pokazują, że w Polsce w I półroczu 2022 r. banki i SKOK-i udzieliły łącznie 1 523,7 tys. kredytów gotówkowych (+3,8%) na kwotę 32,46 mld zł (+1,2%) oraz 2 230,1 tys. kredytów ratalnych (+26,1%) na kwotę 8,35 mld zł (+3,3%).

Portret dłużnika z perspektywy pokoleniowej

Typologia zadłużonych Polaków

Dług towarzyszy człowiekowi od wieków, ale jego charakter i sposób postrzegania zmienia się wraz z kolejnymi pokoleniami. Dawniej długi traktowane były jako haniebne i nieetyczne, dlatego unikano ich na miarę możliwości. Wraz z postępem społecznym i gospodarczym, a także zmianami w mentalności ludzi, długi przestały być czymś wstydliwym.

Współczesne pokolenie dłużników to ludzie, którzy znają swoje prawa i potrafią skutecznie negocjować z wierzycielami. Zwykle są to osoby młodsze, wykształcone, posiadające dobrą znajomość prawa i umiejętności interpersonalne. Znają sposoby wyjścia z trudnej sytuacji finansowej i nie boją się ich stosować.

Dłużnicy starszego pokolenia zwykle podchodzą do swojego zadłużenia z większą niepewnością i obawą. Często brakuje im wiedzy na temat możliwości, jakie daje im prawo oraz umiejętności skutecznej komunikacji z wierzycielami. Z tego powodu często kierują się radami i sugestiami innych, nie zawsze jednak skutecznie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że portret dłużnika zależy nie tylko od wieku, ale również od wielu innych czynników, takich jak wykształcenie, sytuacja materialna, status społeczny czy poziom samoświadomości. W każdym przypadku jednak warto pamiętać o swoich prawach i szukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Inni czytali również:

Conectum Oddłużanie Poznań | Conectum Finanse | Actius Finanse | Kredyt na spłatę chwilówek

Conectum. Opinie. Pomoc dla zadłużonych.

Conectum – opinie? Pomoc dla zadłużonych. Opinie o oddłużaniu.

Oddłużanie to pojęcie, które na zmianę pojawia się w kontekście doniesień o wychodzeniu z długów, kredytach na spłatę chwilówek i doniesień o niezwykłej opłacalności i zwiększających się możliwościach bankowych dla klientów zadłużonych. Jaka jest prawda?

Conectum opinie o spłacie kredytów i chwilówek

Często spotykamy się z błędnym założeniem ze strony partnerów i klientów, którzy myślą, że oddłużanie to proces jednorazowy. Otóż niektóre kwestie można poprawić i dostosować do wymogów prawa jednorazowo. Na przykład mogą być to kwestie związane z poprawieniem błędnych zapisów umowy kredytowej czy chwilówki, zamianą droższych pożyczek na tańsze, przyspieszeniem oddłużania, czy wdrożeniem planu oddłużeniowego. Jednak bardzo wiele kwestii wymaga ciągłej, długofalowej pracy z uwzględnieniem intensywności i tempa działań wierzycieli i sądów.

Chcąc efektywnie współpracować w zakresie oddłużania należy stworzyć działania zoptymalizowaną pod różne procesy i działania, kształtować optymalną strukturę zadłużenia i zdobywając nowe źródła dochodów. W przypadku oddłużania liczy się zarówno ilość jak i jakość działań. Nie zmienia to faktu, że trzeba pracować nad oddłużaniem regularnie, stale.

Conectum Oddłużanie Poznań | Conectum Finanse | Actius Finanse | Kredyt na spłatę chwilówek
Conectum. Wasze Opinie.

Narzędzia Conectum

Specjaliści Conectum korzystają z szeregu narzędzi w procesie diagnostyki oddłużania, optymalizacji i spłaty zadłużeń. Nie ma jednego, idealnego narzędzia, czy też zestawu narzędzi, które gwarantują sukces. Po pierwsze, każdy specjalista buduje taki zestaw programów, który mu najlepiej służy. Po drugie, nawet najlepsze narzędzia nie dadzą długofalowego sukcesu w oddłużaniu, jeśli nie korzysta z nich specjalista potrafiący odczytywać, interpretować dane i przekładać je na skuteczne taktyki oddłużania i spłaty długów.

Wśród popularnych narzędzi wykorzystywanych przez specjalistów Conectum warto wymienić chociażby:

 • Nowe przepisy prawne
 • Specjaliści analizujący strukturę i wydajność produktów finansowych
 • Narzędzia do analizy profilu klientów
 • Oprogramowanie do analizy oddłużania
 • Narzędzia do optymalizacji psychologicznej, technicznej, metodologicznej
 • Czasem także inne elementy ekosystemu prawno-finansowego
 • Narzędzia do analizy korelacji czynników i badania nowych ofert wierzcyieli

Jeśli oprócz wiedzy szukasz także profesjonalnego wsparcia w oddłużania pomocy w wychodzeniu z długów, konsolidacji chwilówek i kredytów oraz kredytach na spłatę zadłużenia, zadzwoń:

                       +48 505 433 665

Conectum Strategie Oddłużeniowe

Conectum oddłużanie w ujęciu strategicznym

Z perspektywy strategicznej oddłużanie to:

 • pozyskiwanie finansowani bez posiadania olbrzymiego budżetu na każde działanie prawne czy finansowe,
 • posiadanie własnego przedstawiciela w kontaktach z instytucjami finansowymi,
 • zapewnienie punktu styku między klientem a wierzycielem w momencie, gdy ten poszukuje informacji lub konkretnej oferty (to bardzo ważny element wędrówki klienta w niemal każdej branży).

Proces oddłużania powinien być postrzegany jako element całej strategii wychodzenia z długów, a nie jako pojedyncze strzały. Oddłużanie trwa i trwa i nie należy oczekiwać, że któregoś dnia po kilku dniach skończą się wszystkie długi. Oddłużanie to proces ciągły, ponieważ wyniki wychodzenie z długów przez indywidualnych klientów to gra o sumie zerowej i ciągła aktywność wierzycieli zmusza i nas do ciągłej aktywności, aby ich przegonić i stosować satysfakcjonujące rozwiązania. Dlatego za oddłużanie należy zapłacić nawet gdy według Ciebie osiągnąłeś satysfakcjonujące rozwiązanie Specjaliści w oddłużaniu prowadzą Cię do całkowitej likwidacji długu..

Conectum Komu Pomogli?

W kontekście tematyki oddłużeniowej bardzo często pojawia się pytanie Conectum – komu pomogli ? Na ten temat dowiesz się więcej na stronie Conectum Finanse. Znajdziesz tam, jakie analizy oddłużeniowe przeprowadziliśmy, aby ustalić właściwą ścieżkę oddłużania i wychodzenia z dugów.

Warto jednak nadmienić, że audyt dotyczy zarówno analizy kwestii technicznych, treści psychologicznych i merytorycznych, jak i czynników zewnętrznych w drodze do pełnego oddłużania.

Jakie macie opinie o Conectum?

Pobierają prowizję za uzyskanie finansowania?
– Jak każda instytucja oddłużeniowa. Prowizja to jednak od 5 do 8% od kwoty uzyskanej. Bez przedpłat na finansowanie.
Pobierają duże wynagrodzenie za działanie w zakresie długów?
– Adwokaci pobierają nawet 10x większe wynagrodzenia za prowadzenie tych samych spraw. Conectum ma wielu Klientów, którzy wrócili od tych adwokatów.
Działają szablonowo?
– Polskie prawo jest jedno, sytuacje Klientów są niemalże identyczne. Nie ma sensu działać za każdym razem inaczej skoro przyjęte działania są skuteczne.

Macie pytania w sprawie oddłużania Conectum? Piszcie w komentarzach.

Conectum opinie – nowe 2023

Chcesz poznać opinie o Conectum?

Conectum opinie ? – skorzystaj z kredytu Conectum Finanse!

Conectum Finanse – to największa w Polsce firma specjalizująca się w pomocy finansowej dla osób zadłużonych i nie tylko.

Polecam: Grażyna Dziekońska Doradca finansowy z Dąbrowy Górniczej. 
Conectum to możliwość uzyskania trudnego kredytu.
Conectum to indywidualne podejście do spraw. 
Conectum to wreszcie pewność w uzyskaniu finansowej niezależności.

Conectum opinie tworzą specjaliści prawa oraz doświadczeni doradcy finansowi, którzy pracowali w największych bankach i firmach pośredniczących w zakresie usług kredytowych . Z usług firmy można skorzystać online, kanałami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie lub po uprzednim umówieniu spotkania w siedzibie w Warszawie. Ta druga forma kontaktu jest zdecydowanie szybsza i dostępna bez względu na miejsce zamieszkania. Conectum Finanse to profesjonaliści, którzy służą pomocą w sytuacjach przejściowych problemów finansowych, a także zajmują się tzw. Trudnymi kredytami, które wymagają szerokiej wiedzy i odpowiedniego podejścia do tematu, a nie są dostępne nigdzie indziej.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji prawnej i porady finansowej

Współpraca rozpoczyna się od kontaktu i przedstawienia sprawy. To nic nie kosztuje. Z racji tego, że to największa w Polsce firma świadcząca tego typu usługi, można liczyć na konkurencyjne stawki. Pierwszym krokiem jest kontakt z dedykowanym opiekunem sprawy i przedstawienie sprawy. Po zapoznaniu się z dokumentacją, przedstawione zostaną najlepsze drogi wyjścia z sytuacji, dowiesz się jakie będą koszty i wówczas podejmiesz decyzję o skorzystaniu z pomocy prawnej lub poszukiwaniu finansowania w sprawach trudnych.

Według wielu badań w Polsce istnieje ogromne zapotrzebowanie na pomoc prawną i profesjonalne doradztwo finansowe. W ciągu ostatnich 5 lat jedynie 19% Polaków skorzystało z usług prawników różnych specjalności, aż 97% przedsiębiorców nie ma stałej pomocy prawnej. Dlaczego? Bo powszechne jest przekonanie, że usługi prawników są drogie, a płaci się już za „naciśnięcie klamki” kancelarii.

Aby to zmienić trzeba zorganizować dostęp do usługi w taki sposób, by w przystępnej cenie lub bezpłatnie można było dostać wysokiej jakości, profesjonalną poradę prawną. Taką właśnie świadczy Conectum.

Conectum Opinie. W czym specjalizuje się Conectum?

Conectum przede wszystkim zajmuje się skutecznymi sposobami wychodzenia z długów.. Oferują różne formy współpracy, dostosowane do możliwości, potrzeb i portfela klienta, stąd też każda sprawa wyceniana jest indywidualnie. Działając w sieci, świadczą usługi klientom w całej Polsce.

Dla klientów indywidualnych oraz firm. Jakie są opinie o Conectum?

Oferta kancelarii finansowej skierowana jest do klientów indywidualnych, korporacji, instytucji publicznych oraz przedsiębiorstw. Zakres usług jest i zróżnicowany. Szczegółowo można się z nimi zapoznać na stronie Conectum Finanse w zakładce Usługi. Conectum cieszy się pozytywnymi opiniami zarówno wśród osób prywatnych jak i firm. To często polecana przez zadłużonych ostatnia deska ratunku.

Co warto wiedzieć?

Usługi prawne na telefon są bardzo popularne i łatwo dostępne między innym w krajach Europy Zachodniej tj.: Austrii, Francji, Danii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii – gdzie często są elementem ubezpieczenia pojazdu, mieszkania czy przedsiębiorstwa lub usługą dodatkową w ofercie bankowej. W Niemczech aż 80% obywateli ma stały dostęp do pomocy prawnej.

Masz problemy finansowe lub szukasz najlepszej pożyczki czy kredytu? Weź kredyt lub pożyczkę z Conectum.pl

Nie ma sytuacji bez wyjścia, jednak jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy i umiejętności, ciężko wyjść z zadłużenia a tym bardziej uzyskać kredyt z banku. Doświadczenie, wiedza, umiejętność rozmowy z wierzycielem, przekłada się na efekty, które pomagają wyjść na prostą. Weź kredyt z Conectum i na stałe pozbądź się długów, a wszystko zaledwie w kilka dni!

Odwiedź stronę Conectum Finanse. Poznaj również opinie o Conectum.

Minimalna krajowa 2023

Najniższa krajowa w Polsce 2023: komornik, windykator

Najniższa pensja krajowa to minimalne wynagrodzenie, jakie pracownik może otrzymać za swoją pracę. W Polsce ustalana jest corocznie przez rząd i stanowi podstawę do wyliczenia innych składek i podatków. W tym artykule omówimy, czym jest najniższa krajowa oraz dlaczego jej temat jest ważny w kontekście polskiej gospodarki w 2023 roku.

Czym jest najniższa krajowa?

Najniższa krajowa to minimalne wynagrodzenie brutto, jakie pracownik może otrzymać za swoją pracę. Zgodnie z decyzją rządu od stycznia 2023 r. najniższa krajowa wzrośnie o 480 zł do 3 490 zł brutto w porównaniu do grudnia 2022. Z kolei minimalna stawka godzinowa wyniesie 22,80 zł brutto (wzrost o 3,10 zł).

Od 1 lipca br. minimalna płaca wzrośnie o kolejne 110 zł do 3 600 zł brutto i będzie o 19,6 proc. wyższa niż w 2022 r.

Kwota ta określa minimalny poziom wynagrodzenia, którego pracodawca musi udzielić pracownikowi za wykonaną pracę.

Minimalna krajowa a egzekucja komornicza lub windykacja?

 1. Minimalna krajowa w Polsce Od stycznia 2023 roku minimalna krajowa wynosi 3490 zł brutto, a od lipca 2023 wzrośnie do 3600 zł brutto. To oznacza, że minimalne wynagrodzenie brutto wynosi 22,80 zł na godzinę.
 2. Co to jest minimalna krajowa? Minimalna krajowa to najniższe wynagrodzenie, jakie pracownik może otrzymać za swoją pracę. To kwota określana przez rząd i obowiązująca na terenie całego kraju.
 3. Co to jest egzekucja komornicza? Egzekucja komornicza to proces, w którym komornik sądowy ma za zadanie odzyskać pieniądze od dłużnika na rzecz wierzyciela. Komornik może wykorzystać różne sposoby egzekucji, np. zajęcie wynagrodzenia lub rachunku bankowego dłużnika.
 4. Minimalna krajowa a zajęcie konta bankowego Jeśli dłużnik zarabia minimalną krajową, komornik może zająć jego konto bankowe, jeśli znajdzie na nim odpowiednią kwotę pieniędzy, które mogą być przeznaczone na spłatę zadłużenia. Kwota wolna od zajęcia komorniczego na koncie bankowym to 75% minimalnej krajowej.
 5. Minimalna krajowa a windykacja Jeśli dłużnik zarabia minimalną krajową, wierzyciel może skorzystać z różnych sposobów windykacji, np. wysyłając wezwanie do zapłaty lub powiadomienie o naliczeniu odsetek. Jednak windykator nie ma wpływu na pobieranie środków z wynagrodzenia dłużnika, również minimalnego wynagrodzenia. Windykator nie posiada uprawnień komorniczych.
 6. Co może zrobić komornik jak zarabiam minimalną krajową? Jeśli dłużnik zarabia minimalną krajową, komornik nie może zająć wynagrodzenia dłużnika. Kwota równoważna minimalnej krajowej jest wolna od zajęcia komorniczego. W 2023 roku minimalna krajowa wynosi 3490 zł brutto, co oznacza, że komornik powinien pozostawić tę kwotę do dyspozycji dłużnika.
 7. Jak długo trwa egzekucja komornicza? Czas trwania egzekucji komorniczej zależy od wielu czynników, np. od rodzaju egzekucji, liczby wierzycieli czy ilości długów. W przypadku zajęcia wynagrodzenia egzekucja może trwać nawet kilka miesięcy.
 8. Co robi pracodawca jak komornik wyśle mu pismo o egzekucji wynagrodzenia? Jeśli pracodawca otrzyma pismo od komornika w sprawie egzekucji wynagrodzenia, powinien dokonwać potrąceń z wynagrodzenia pracownika. Pracodawca ma obowiązek przekazać wynagrodzenie dłużnika bezpośrednio na konto wskazane przez komornika. Minimalna pensja jest jednak wolna od potrąceń komorniczych.
 9. Minimalne wynagrodzenie z umowy zlecenie/dzieło a zajęcie komornicze Jeśli pracownik zatrudniony jest na podstawie umowy zlecenia/dzieło i jest to jedyne źródło dochodu, a dochód jest regularny i odnawialny co miesiąc, należy to wynagrodzenie potraktować jak wynagrodzenie o pracę. Jeśli jednak wynagrodzenie z umowy zlecenia/dzieło jest dodatkowym wynagrodzeniem podlega ono zajęciu w całości.
 10. Alimenty i świadczenie 500+ jest wolne od egzekucji komorniczej. Jeśli komornik pobrał środki z rachunku bankowego należy go poinformować, z jakiego tytułu wpływa świadczenie.

Dlaczego temat najniższej krajowej jest ważny w Polsce w 2023 roku?

Omawianie tematu najniższej krajowej w Polsce w 2023 roku jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze, ustalenie minimalnego wynagrodzenia ma wpływ na sytuację finansową pracowników, a także na rynki pracy w Polsce. W kontekście rosnącej inflacji i kosztów utrzymania, wysokość najniższej krajowej ma istotny wpływ na sytuację materialną pracowników.

Po drugie, minimalna krajowa wpływa na sytuację ekonomiczną kraju. Ustalenie zbyt niskiej kwoty najniższej krajowej może prowadzić do niskiej motywacji pracowników oraz do wzrostu zatrudnienia na czarno. Z kolei zbyt wysoka kwota minimalnej krajowej może zwiększać koszty pracy dla pracodawców i utrudniać utrzymanie konkurencyjności firmy na rynku.

Porównanie kwoty minimalnej krajowej z innymi krajami w Europie jest również ważne.

Wprowadzenie minimalnej krajowej w Polsce miało miejsce dopiero w 1999 roku, w porównaniu z innymi krajami w Europie, gdzie jest to rozwiązanie stosowane od wielu lat.

Wniosek z omawiania tematu najniższej krajowej w Polsce w 2023 roku jest jednoznaczny – ustalenie minimalnego wynagrodzenia ma wpływ na pracowników, pracodawców, a także na gospodarkę kraju. Ustalanie odpowiedniej kwoty najniższej krajowej wymaga zrównoważonego podejścia i uwzględnienia różnych czynników, takich jak warunki życia pracowników, konkurencyjność firm czy sytuacja ekonomiczna mieszkańców kraju.

Przez wiele lat najniższa krajowa w Polsce była jednym z najważniejszych tematów w debatach publicznych. To, ile wynosi minimalne wynagrodzenie za pracę, jest zawsze kwestią kontrowersyjną, która angażuje wiele osób z różnych środowisk. Dlatego warto przyjrzeć się historii najniższej krajowej w Polsce i zobaczyć, jak zmieniała się jej wartość na przestrzeni lat.

Kwota najniższej krajowej w Polsce w przeszłości

Historia najniższej krajowej w Polsce sięga lat 50. XX wieku. Wtedy to ustanowiono minimalne wynagrodzenie za pracę dla robotników, które wynosiło 200 złotych miesięcznie. W kolejnych latach kwota ta była kilkakrotnie podnoszona, jednak wzrost ten był stosunkowo niewielki. Na przykład w 1970 roku najniższa krajowa wynosiła 550 złotych miesięcznie, a w 1980 roku – 950 złotych.

Rzeczywisty skok w wartości najniższej krajowej nastąpił dopiero po transformacji ustrojowej w Polsce. W 1990 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosiło 2700 złotych miesięcznie, co oznaczało prawie trzykrotny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Od tamtej pory kwota najniższej krajowej była systematycznie podnoszona. W 2023 roku minimalna krajowa wynosi 3490 złotych brutto miesięcznie (od 1. lipca 3600 zł brutto).

Zmiany kwoty najniższej krajowej w Polsce

Zmiany kwoty najniższej krajowej w Polsce były zawsze kwestią dyskusyjną. W wielu przypadkach podwyżki były wynikiem nacisków ze strony związków zawodowych i protestów społecznych. Z drugiej strony, wielu pracodawców krytykowało wysokość minimalnego wynagrodzenia, argumentując, że jego podwyższenie jest nieopłacalne dla ich firm.

W ciągu ostatnich kilku lat kwota najniższej krajowej w Polsce była podnoszona co najmniej raz do roku. Zwykle podwyżki te były stosunkowo niewielkie, ale w sumie przyczyniły się do znacznej poprawy sytuacji materialnej pracowników o niskich zarobkach.

Aktualna sytuacja najniższej krajowej w Polsce w 2023

Najniższa krajowa to najniższy poziom wynagrodzenia, który pracodawcy muszą wypłacić swoim pracownikom za pracę. Zgodnie z decyzją rządu od 1. stycznia 2023 r. najniższa krajowa wzrosła o 480 zł do 3 490 zł brutto. Z kolei minimalna stawka godzinowa wyniesie 22,80 zł brutto (wzrost o 3,10 zł). Od 1 lipca br. minimalna płaca wzrośnie o kolejne 110 zł do 3 600 zł brutto i będzie o 19,6 proc. wyższa niż w 2022 r.

Jaką kwotę wynosi najniższa krajowa w Polsce w 2023?

W 2023 roku najniższa krajowa wynosi 3 490 zł brutto a od lipca 3600 zł brutto. W przeliczeniu na godzinę oznacza to 22,80 zł brutto – od 1 stycznia 2023 roku, 23,50 zł brutto – od 1 lipca 2023 roku. Kwota ta jest minimalnym wynagrodzeniem, które pracownik musi otrzymać za wykonywanie pracy na pełny etat.

Minimalna stawka godzinowa netto na umowie zleceniu od 1 stycznia 2023 r. wynosi 16,41 zł, natomiast od 1 lipca 2023 roku wzrośnie do 16,98 zł „do ręki”.

Dlaczego kwota najniższej krajowej została ustalona na takim poziomie?

Kwota najniższej krajowej jest wynikiem decyzji rządu i wynikających z niej analiz i obliczeń. W Polsce najniższa krajowa jest uważana za minimalne wynagrodzenie, które pozwala pracownikowi na godne życie i pokrycie podstawowych kosztów utrzymania. Ustalając kwotę najniższej krajowej, rząd musi uwzględnić takie czynniki jak inflacja, warunki życia, koszty pracy, sytuację ekonomiczną kraju i konkurencyjność firm.

Minimalna krajowa 2023 brutto za miesiąc

MiesiącMinimalna krajowa brutto
Styczeń3490 zł
Luty3490 zł
Marzec3490 zł
Kwiecień3490 zł
Maj3490 zł
Czerwiec3490 zł
Lipiec3600 zł
Sierpień3600 zł
Wrzesień3600 zł
Październik3600 zł
Listopad3600 zł
Grudzień3600 zł

Jakie są korzyści z wprowadzenia najniższej krajowej w Polsce?

Najważniejszą korzyścią wprowadzenia najniższej krajowej jest zapewnienie pracownikom minimalnej pensji, która pozwala na godne życie i pokrycie podstawowych kosztów utrzymania. Dzięki temu pracownicy otrzymują odpowiednie wynagrodzenie za swoją pracę, co przyczynia się do zwiększenia ich motywacji i zaangażowania w wykonywanie obowiązków.

Wprowadzenie najniższej krajowej może również przyczynić się do poprawy warunków pracy i wzrostu konkurencyjności firm, które zmuszone są do konkurowania na rynku nie tylko ceną, ale również jakością produktów i usług oraz jakością pracy.

Plusy i minusy minimalnej krajowej

Z jednej strony, wprowadzenie najniższej krajowej pozytywnie wpływa na warunki pracy pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie, a także pozwala im na poprawę jakości życia. Również zwiększenie płacy minimalnej netto pozytywnie wpłynie na sytuację materialną wielu rodzin, zwłaszcza tych z niższymi dochodami. Podniesienie minimalnej pensji przyczyni się do zwiększenia popytu na dobra i usługi, co może prowadzić do wzrostu gospodarczego.

Z drugiej strony, wprowadzenie najniższej krajowej zwiększa koszty pracy dla pracodawców, co może prowadzić do wzrostu cen towarów i usług. Może to być szczególnie odczuwalne dla małych firm, które mają mniejszą elastyczność finansową. Może również skłonić pracodawców do redukcji etatów lub stosowania innych metod obniżania kosztów pracy, takich jak zatrudnienie pracowników na część etatu lub zwiększenie liczby umów cywilnoprawnych.

Przeczytaj również: Fotowoltaika – oszczędność energii dla Twojego domu.

Skutki najniższej krajowej dla pracowników

Najniższa krajowa jest ważnym elementem systemu wynagradzania w Polsce i ma bezpośredni wpływ na pracowników, którzy otrzymują takie wynagrodzenie. Oto kilka korzyści i negatywnych skutków, które wynikają z ustalenia minimalnego wynagrodzenia na poziomie najniższej krajowej.

Jakie są negatywne skutki najniższej krajowej dla pracowników?

Negatywne skutki wprowadzenia najniższej krajowej dla pracowników zwykle wynikają z faktu, że pracodawcy próbują zminimalizować koszty związane z podwyższonymi wynagrodzeniami. Mogą to robić poprzez zmniejszanie ilości godzin pracy lub skracanie czasu zatrudnienia. W niektórych przypadkach, pracodawcy mogą również próbować omijać regulacje dotyczące płacy minimalnej, np. poprzez stosowanie umów cywilnoprawnych lub szeregu innych umów o pracę, co wpływa negatywnie na sytuację pracowników.

Skutki najniższej krajowej dla pracodawców

Wprowadzenie najniższej krajowej zwiększa koszty pracy dla pracodawców, co może prowadzić do wzrostu cen towarów i usług. Jednak istnieją również korzyści z wprowadzenia płacy minimalnej dla pracodawców. Zwiększenie wynagrodzeń pracowników oznacza zwykle zwiększenie ich motywacji i zaangażowania w pracę.

Może to prowadzić do poprawy wydajności, jakości i zwiększenia konkurencyjności firmy. W dłuższej perspektywie, może to prowadzić do zmniejszenia kosztów związanych z rotacją pracowników oraz szkoleniami i przeszkoleniami, co również wpływa pozytywnie na wyniki finansowe firmy.

Porównanie najniższej krajowej w Polsce z innymi krajami

W 2023 roku minimalna krajowa w Polsce wynosi 3490 zł brutto na miesiąc i 22,80 zł brutto na godzinę. Jak wypada to w porównaniu z innymi krajami? Okazuje się, że w Europie najwyższą kwotę najniższej krajowej mają Luksemburg (2152 euro), Irlandia (1709 euro) oraz Holandia (1634 euro). Polska plasuje się w dolnej części rankingu, jednak należy pamiętać, że koszty życia w Polsce są niższe niż w wymienionych krajach.

Jak poprawić sytuację pracowników otrzymujących najniższą krajową?

Sytuacja pracowników otrzymujących najniższą krajową w Polsce jest trudna, dlatego istnieje wiele sposobów na poprawę ich sytuacji. Jednym z nich jest zwiększenie kwoty minimalnej pensji. W 2023 roku minimalna krajowa wzrosła o 480 zł brutto na miesiąc, ale wciąż jest to kwota niewystarczająca do godnego życia. Innym sposobem na poprawę sytuacji pracowników otrzymujących najniższą krajową jest wprowadzenie rozwiązań podnoszących konkurencyjność firm oraz stworzenie korzystniejszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.

Propozycje zmian w polskim systemie wynagradzania

W Polsce istnieją różne propozycje zmian w systemie wynagradzania. Jedną z nich jest wprowadzenie płacy minimalnej w wysokości 60% średniego wynagrodzenia. Obecnie kwota najniższej krajowej wynosi około 45% średniego wynagrodzenia.

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliłoby na poprawę sytuacji pracowników otrzymujących najniższą krajową. Innym rozwiązaniem jest zwiększenie stawek podatku dochodowego dla osób zarabiających ponad określoną kwotę.

Minimalna krajowa a umowa zlecenie i dzieło

Od 2017 roku w Polsce obowiązuje minimalna stawka godzinowa dla umów zlecenia oraz umów o świadczenie usług. Ta zmiana wprowadzona została w celu ochrony pracowników przed niskimi wynagrodzeniami oraz zapewnienia im godziwych warunków pracy.

Przed wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej, w okresie pierwszego roku pracy pracownika, jego wynagrodzenie mogło być niższe od minimalnego wynagrodzenia, ale nie mniej niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ta zasada miała chronić przed nadużyciami pracodawców, którzy mogli wykorzystywać pracowników, płacąc im niskie wynagrodzenie.

Dzięki wprowadzeniu minimalnej stawki godzinowej pracownicy mają pewność, że otrzymają godziwe wynagrodzenie za swoją pracę. W przypadku umów zlecenia oraz umów o świadczenie usług, stawka ta wynosi obecnie również 22,80 zł brutto za godzinę. W przypadku umowy o pracę minimalne wynagrodzenie w 2023 roku wynosi 3 490 zł brutto za miesiąc.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) na koniec 2019 roku płacę minimalną otrzymywało około 1,5 miliona osób w Polsce. To oznacza, że wiele osób wciąż jest zatrudnionych za minimalne wynagrodzenie krajowe.

Co oznacza ustalenie najniższej krajowej na określonym poziomie dla pracowników i pracodawców?

Najniższa krajowa to minimalna płaca, jaką pracodawca jest zobowiązany zapłacić swojemu pracownikowi za godzinę pracy lub miesiąc pracy. W Polsce minimalna krajowa w 2023 roku od lipca wynosić będzie 3600 zł brutto, a od 1 stycznia 2023 roku minimalna krajowa to 3490 zł brutto.

To oznacza, że pracodawcy muszą zapewnić swoim pracownikom wynagrodzenie nie mniejsze niż ta kwota. Warto wiedzieć, że minimalna krajowa nie różni się w zależności od zawodu i rodzaju wykonywanej pracy. Dla pracowników fizycznych i umysłowych kwota jest taka sama.

Co należy zrobić, aby poprawić sytuację pracowników otrzymujących najniższą krajową?

Najważniejszym krokiem jest podniesienie minimalnej krajowej do poziomu, który zapewni godne warunki życia dla pracowników. Dzięki temu będą oni w stanie utrzymać się i zapewnić swoim rodzinom godziwe życie. W Polsce minimalna krajowa to jedno z najniższych wynagrodzeń w Europie, a zatem podniesienie stawki minimalnej jest niezbędne.

Najważniejsze wnioski z artykułu o najniższej krajowej w Polsce w 2023

W 2023 roku minimalna krajowa w Polsce wynosi 3490 zł brutto na miesiąc i 22,80 zł brutto na godzinę. Należy pamiętać, że jest to kwota niewystarczająca do godnego życia. Polska plasuje się w dolnej części rankingu krajów o najwyższej kwocie minimalnej pensji krajowej w Europie.

Istnieją jednak sposoby na poprawę sytuacji pracowników otrzymujących najniższą krajową, m.in. poprzez wprowadzenie rozwiązań podnoszących konkurencyjność firm oraz zwiększenie kwoty minimalnej pensji.

Może Cię zainteresować:
1. Karty kredytowe: ranking
2. Inwestycje i zyski inwestycyjne
3. Pożyczki pozabankowe na raty

Minimalna krajowa – częste pytania i odpowiedzi

Ile wynosi minimalna krajowa 2023r.?

W 2023 roku najniższa krajowa wynosi 3 490 zł brutto a od lipca 3600 zł brutto. W przeliczeniu na godzinę oznacza to 22,80 zł brutto – od 1 stycznia 2023 roku, 23,50 zł brutto – od 1 lipca 2023 roku. Kwota ta jest minimalnym wynagrodzeniem, które pracownik musi otrzymać za wykonywanie pracy na pełny etat.

Ile może zająć komornik z minimalnej krajowej?

W roku 2023 komornik nie może zająć środków wynagrodzenia minimalnego. Jest tak, gdyż według prawa wysokość płacy minimalnej w danym roku musi pozostać do pełnej dyspozycji osoby, wobec której toczy się egzekucja komornicza, jeżeli pracuje ona na podstawie umowy o pracę.

Zajęcie wynagrodzenie a umowa zlecenie/dzieło?

Jeżeli wynagrodzenie z umowy zlecenia wypłacane co miesiąc jest jedynym źródłem dochodu zleceniobiorcy, to może być ono chronione przed potrąceniami jak wynagrodzenie za pracę. Zasadniczo egzekucja komornicza z umowy zlecenia obejmuje całe wynagrodzenie należne zleceniobiorcy.

Jak reklamują się firmy windykacyjne

Rosja, Ukraina. Inflacja. Jak konflikt wpływa na zdolność kredytową?

Rosja vs Ukraina -konsekwencje gospodarcze dla Polski

Konflikt Rosja vs Ukraina – konsekwencje gospodarcze dla Polski to temat poruszany w trakcie wielu debat politycznych. Warto wiedzieć, czy wojna tocząca się za wschodnią granicą, może mieć wpływ na dalszy rozwój gospodarczy i ekonomiczny IV RP.

Zdaniem wielu specjalistów wojna na Ukrainie znacząco odbije się na sytuacji materialnej wielu Polaków. Finansowe skutki wojny, prowadzonej za wschodnią granicą to między innymi giełdowe załamania. Stąd też drastyczne podwyżki prądu, żywności, paliwa i gazu. To konsekwencje wojny na Ukrainie. Dla Polaków będą oznaczały spowolnienie wzrostu wynagrodzeń, jak również zwiększenie dotychczasowych rat kredytów, szczególnie tych zaciąganych w obcej walucie.

Rosja vs Ukraina -konsekwencje gospodarcze dla Polski i obywateli RP

Panika na rynkach finansowych dotknęła także Polskę. Według wielu ekonomistów, konsekwencje gospodarcze dla Rzeczpospolitej Polski, wynikające z toczącej się wojny na Ukrainie, będą trwały przez kilka lat. Podwyżki gazu ziemnego, spowodowane wprowadzeniem działań zbrojnych, to jeden z nielicznych przykładów tego, jakie konsekwencje gospodarcze dla Polski ma wojna na Ukrainie. Warto mieć na względzie, że krach giełdowy, spowodowany konfliktem Rosja vs Ukraina, skutkuje brakiem alternatywy dla niskooprocentowanych lokat i potrzebą inwestowania w ryzykowne fundusze.

Konflikt Rosja vs Ukraina to bardzo poważny problem dla polskiej gospodarki. Skutki to między innymi wzrost cen niektórych artykułów spożywczych, a także paliwa czy gazu.

Inflacja w Polsce: kiedy możemy spodziewać się spadków?

W związku z pogarszającą się sytuacją na rynkach finansowych, coraz więcej osób poszukuje informacji na temat taki jak –inflacja w Polsce: kiedy możemy spodziewać się spadków? W połowie 2022 roku inflacja osiągnie rekordowy poziom 14%.

Główny Urząd Statystyczny przeprowadził badania w kwietniu 2022 roku stwierdzając, że ceny towarów i usług wzrosły w stosunku do poprzedniego miesiąca aż o 12,3%. Ponadto, analitycy zwrócili uwagę, że inflacja CPI znacznie przyspieszyła w miesiącu kwietniu, przekraczając konsensus rynkowy. Wartość inflacji wynosi obecnie około 12-13 procent. Są to konsekwencje wybuchu wojny na Ukrainie, jak również innych zdarzeń globalnych, które mają wpływ na wahania giełdowe czy też zawirowania na rynku finansowym.

Jak reklamują się firmy windykacyjne

Inflacja w Polsce: kiedy możemy spodziewać się spadków? Pesymistyczne prognozy

Spadek inflacji to marzenie wielu osób, które przygotowują się do wzięcia kredytów hipotecznych lub gotówkowych. Powinni oni pamiętać, że głównym winowajcą wzrostu cen i znaczących podwyżek stóp procentowych są nałożone embarga na importowany gaz z Rosji. To czynnik, który nieustannie podbija inflację. Warto zwrócić uwagę także na powiększającą się inflację bazową, która w związku z napływem uchodźców zza wschodniej granicy, nie będzie miała szans na spowolnienie. Wprowadzenie Tarczy Antyinflacyjnej jest rozwiązaniem, które ma na celu obniżenie inflacji do wartości jednocyfrowej. Może to nastąpić dopiero w pierwszym kwartale 2023 roku.

Toczący się konflikt na Ukrainie to jedna z głównych przyczyn wzrostu inflacji w Polsce. Obniżenie jej wartości może nastąpić dopiero za 7 do 10 miesięcy.

Jak inflacja wpływa na portfele Polaków?

Coraz więcej osób szuka odpowiedzi na pytanie – jak inflacja wpływa na portfele Polaków? Zdaniem ekonomistów i analityków finansowych jej wzrost może być przyczyną poważnych konsekwencji.

Wzrost inflacji spowodował wiele zawirowań na rynku giełdowym i finansowym. Można było zaobserwować drastyczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych, które w porównaniu do kwietnia, uległy zmianie o 13,9% – w porównaniu z poprzednim kwartałem. Według Głównego Urzędu Statystycznego Polacy oprócz podwyżek za paliwo i gaz, będą musieli także pożegnać się ze wzrostem miesięcznego wynagrodzenia za pracę. Rosnąca inflacja spowodowała u wielu przedsiębiorców konieczność znalezienia oszczędności.

Jak inflacja wpływa na portfele Polaków? Duże zmiany w portfelach Polaków 

Zdaniem specjalistów w maju i czerwcu inflacja osiągnie wartość do 14%. Polacy będą odczuwali jej gwałtowny skok, ponieważ ceny żywności i paliw znów ulegną zmianie. Według ekspertów z banku PKO BP rosnąca inflacja spowoduje największy cios finansowy dla Polaków od 24 lat. Wiele osób będzie musiało wprowadzić do swoich gospodarstw domowych, a także firm sporo oszczędności. Ratunkiem może być Tarcza Antyinflacyjna, która zaczęła funkcjonować od czasu pojawienia się działań zbrojnych na Ukrainie. Warto mieć na względzie, że jest to jedno z nie wielu narzędzi w walce z rosnącą inflacją.

Gwałtowny wzrost inflacji, spowodowany toczącym się konfliktem zbrojnym na Ukrainie, może spowodować problemy finansowe u wielu Polaków. Warto już teraz wprowadzić oszczędności i rozsądnie inwestować swoje fundusze.

Czytaj także: Jak szybko wyjść z długów w chwilówkach?

Czy jest jakaś pożyczka bez BIK i KRD?

Osoby mające negatywne wpisy w rejestrach dłużników, pragną dowiedzieć się czy jest jakaś pożyczka bez BIK i KRD? Tego typu produkt finansowy znaleźć można w ofercie firm pozabankowych.

Klienci banków, którzy mają negatywne wpisy w BIK i KRD, nie mogą liczyć na żadne wsparcie finansowe, bez względu na wysokość kwoty. Dlatego też w sytuacji bez wyjścia, kiedy potrzebny jest zastrzyk gotówki, warto zwrócić się o pomoc do firm pozabankowych. W ich podstawowej ofercie znajdują się atrakcyjne cenowo pożyczki bez BIK i KRD. To produkty dedykowane osobom w różnym wieku, także tym nie posiadającym żadnego zabezpieczenia finansowego. Pożyczki bez BIK i KRD mogą być przyznawane osobom, które mają wieloletnie zadłużenia.

Czy jest jakaś pożyczka bez BIK i KRD? Ratunek dla zadłużonych

Nawarstwiające się i latami niespłacone chwilówki, pożyczki, kredyty, a także inne zobowiązania finansowe, mogą doprowadzić do umieszczenia danych w bazach BIK i KRD. To najgorsza z możliwych opcji dla osób pragnących uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe. Rozwiązaniem mogą być pożyczki bez BIK i KRD– przyznawane na wniosek wypełniony online. Tego typu działanie odbywa się przy pomocy komputera bądź smartfonu. Osoba może wypełnić wniosek i starać się o przyznanie pożyczki bez KRD i BiK. Pozytywne przejście procesu weryfikacji gwarantuje wpłatę środków na wskazane konto bankowe w ciągu 5 minut do 24 godzin

Sposobem na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych może być pożyczka bez BIK i KRD. To narzędzie przyznawane dłużnikom w ciężkiej sytuacji finansowej.

Kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP

Możliwy do uzyskania na preferencyjnych warunkach kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP jest popularnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących natychmiastowej gotówki. To narzędzie finansowe, które wyróżnia się łatwym procesem weryfikacji wniosku kredytowego.

Według specjalistów z banku PKO BP, oferowany przez tę instytucję kredyt mieszkaniowy, może być wsparciem finansowym, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Aby ustalić warunki tego kredytu, warto wykonać kalkulację przy pomocy narzędzia, stworzonego przez informatyków, działających na zlecenie banku PKO BP. Kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP nie wymaga dysponowania bardzo wysokim wkładem własnym, co ma szczególne znaczenie, gdy kupuje się nieruchomość przekraczającą 300.000 zł.

Kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP- warunki przyznania

Osoby, których z różnych względów nie stać na samodzielne kupno wymarzonej nieruchomości, mogą rozważyć kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP. Jest to szansa na sfinalizowanie transakcji kupna – sprzedaży wymarzonych czterech kątów. Ustanowienie zastawu na wybraną przez klienta banku nieruchomość pozwala otrzymać wsparcie finansowe, nawet do 80% wartości danego lokum. Zastawem może być mieszkanie z rynku pierwotnego bądź wtórnego, również w stanie deweloperskim bądź też  do remontu. Atrakcyjny cenowo kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP może być udzielony również osobom dysponującym działką budowlaną.

W obecnym czasie coraz więcej osób rozważa kredyt pod zastaw mieszkania PKO BP. To narzędzie finansowe, które ogranicza potrzebę gromadzenia wysokiego wkładu własnego.

Forum Kredytowe: mBank. Jaka pożyczka najlepsza forum?

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online

Atrakcyjne cenowo pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online mogą być rozwiązaniem dla osób, które do tej pory nie były wiarygodnymi klientami banków. To wsparcie finansowe, które można rozłożyć na raty.

Posiadanie dużej ilości zobowiązań finansowych, a także nieregularne spłacanie kredytów, nie musi przekreślać szansy na uzyskanie dodatkowego wsparcia w postaci zastrzyku gotówki. Rozwiązaniem tego problemu są pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online. To narzędzia finansowe, dostępne w wielu instytucjach pozabankowych. Dzięki nim można poprawić swoją aktualną sytuację finansową. Wiele firm oferujących pożyczki dla zadłużonych przez internet proponuje różny okres spłaty, a także dodatkowe, atrakcyjne pakiety w postaci natychmiastowego przelewu środków na wskazane konto bankowe.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online – produkt finansowy dostępny w firmach pozabankowych

Osoby, które zastanawiają się, jak wziąć pożyczkę dla zadłużonych, mogą skorzystać z różnych rozwiązań. Niektóre firmy pozabankowe proponują wydłużone okresy spłaty, nawet do 120 miesięcy. Maksymalna kwota pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej może wynosić nawet do 160.000 zł. Uproszczony proces weryfikacji wniosku pożyczkowego nie wymaga załączania wielu dokumentów, potwierdzających między innymi status materialny, okres zatrudnienia czy wysokość osiąganych dochodów. Pozwala to na uzyskanie dodatkowych środków finansowych i to bez potrzeby wychodzenia z domu.

Uzyskane przez internet pożyczki dla zadłużonych mogą przydać się osobom nieposiadającym żadnej zdolności kredytowej. To produkty finansowe z niską ratą.

Pożyczki bez BIK-u i KRD przez internet

Osoby widniejące w rejestrach dłużników nie mają szans na otrzymanie wsparcia finansowego w bankach. Sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy mogą być pożyczki bez BIK-u i KRD przez internet z niską ratą.

Udzielane przez instytucje pozabankowe pożyczki bez KRD i BIK są zawierane online. Oznacza to, że proces weryfikacji jest uproszczony do minimum. Osoby zainteresowana tego typu rozwiązaniem finansowym mogą złożyć wniosek przy pomocy komputera bądź smartfonu. Prawidłowe wypełnienie wniosku umożliwiają różne narzędzia, znajdujące się na platformach kredytowych, stworzonych przez instytucje pozabankowe. Pożyczki bez KRD i BiK mogą trafić do klienta, który pozytywnie przejdzie proces weryfikacji. Czynność trwa od 5 minut do nawet 48 godzin.

Pożyczki bez BIK-u i KRD przez internet z niskim oprocentowaniem

Na wielu forach internetowych znaleźć można ranking pożyczek dla osób zadłużonych, które mają negatywne wpisy w BIK i KRD. Osoby te mogą zdecydować się na to wsparcie finansowe, ponieważ większość firm pozabankowych, oferuje różne benefity dla klientów, którzy po raz pierwszy korzystają z ich usług. Może to być brak odsetek, czyli tak zwana pierwsza pożyczka za darmo. Ponadto, osoby zainteresowane wyżej wymienionym rozwiązaniem, mogą liczyć na wysoką kwotę pożyczki bez BIK i KRD. W niektórych firmach pozabankowych może ona wynosić nawet do kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy zł z różnym okresem spłaty tego zobowiązania.

Negatywne wpisy KRD i BIK nie muszą przekreślać szansy na uzyskanie wsparcia finansowego. W tym celu warto zwrócić się do firm pozabankowych. Oferują one pożyczki dla zadłużonych udzielane przez internet.

Czytaj także: Jak wyjść z długów kredytowych?

Pożyczki online bez weryfikacji

Klienci banków składający wniosek o pożyczkę do tych instytucji finansowych, muszą liczyć się z długim okresem oczekiwania na weryfikację przesłanych dokumentów. Znacznie prostszymi rozwiązaniami, umożliwiającymi zdobycie środków finansowych, są pożyczki online bez weryfikacji zdolności kredytowej.

Osoby młode, jak również zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, nie mogą liczyć na żadne, atrakcyjne rozwiązania finansowe, oferowane przez instytucje bankowe. Większość działających w Polsce banków nie traktuje wyżej wymienionych osób jako wiarygodnych klientów. Sposobem na zdobycie gotówki mogą być pożyczki online bez weryfikacji. To narzędzie finansowe wymagające jedynie poprawnego wypełnienia i złożenia wniosku. Działanie to może odbywać się przy pomocy komputera z dostępem do Internetu lub smartfonu. Nie ma potrzeby skanowania wniosku. Wystarczy zrobić zdjęcie dobrej jakości aparatem telefonu komórkowego.

Pożyczki online bez weryfikacji baz danych

Szybki proces weryfikacji wniosku o przyznanie pożyczki online może zmienić sytuację finansową osoby potrzebującej dodatkowego zastrzyku gotówki. Dostępne w ofercie firm pozabankowych pożyczki online bez weryfikacji mogą przydać się także osobom, które widnieją w ogólnopolskich bazach dłużników w tym KRD lub BIK i BiG. Wypełnienie wniosku o pożyczkę nie wymaga długiego czasu oczekiwania na jego sprawdzenie. Specjaliści zatrudnieni w firmach pozabankowych są w stanie opracować dla klienta najlepsze rozwiązanie i przedstawić mu treść umowy kredytowej, nawet w kilka minut po złożeniu przez niego wniosku o pożyczkę online.

Cieszące się dużą popularnością pożyczki online bez weryfikacji mogą polepszyć sytuację finansową danej osoby. Uproszczony proces weryfikacji wniosku pożyczkowego gwarantuje szybką wypłatę środków na konto bankowe.

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Pozbawiona ukrytych kosztów, gwarantowana pożyczka dla zadłużonych, może być wsparciem finansowym, dedykowanym osobom niemającym stałego źródła dochodu. To zastrzyk gotówki, dzięki któremu można spłacić wiele posiadanych zobowiązań.

Zagrożenie licytacją komorniczą, jak również przeterminowane chwilówki i brak regularnej spłaty posiadanych zobowiązań finansowych, nie musi być sytuacją bez wyjścia. Można zdecydować się na rozwiązania, dostępne w ofercie wielu firm pozabankowych. Niewiarygodni klienci banków mogą zdecydować się na gwarantowane pożyczki dla zadłużonych. To szansa na wsparcie finansowe, również dla osób, które zostały umieszczone na liście dłużników z powodu wieloletnich zaległości. Każda gwarantowana pożyczka dla zadłużonych może być zawarta online, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych i mających wpisy w KRD oraz BIK

Osoby, które do tej pory nie przechodziły weryfikacji w firmach pozabankowych, często obawiają się, że złożony przez nie wniosek o przyznanie pożyczki dla zadłużonych będzie wypełniony nieprawidłowo. Można uniknąć tej sytuacji, korzystając z platformy dostępnej na stronie internetowej wybranej przez siebie firmy pozabankowej. To narzędzie, dzięki któremu można szybko przejść weryfikację przez system i otrzymać wsparcie, którym jest pożyczka dla zadłużonych. Wypłata środków na konto nie wymaga długiego oczekiwania. Niektóre firmy pozabankowe przelewają pieniądze w zaledwie parę minut po akceptacji wniosku o pożyczkę.

Dłużnicy potrzebujący dodatkowego zastrzyku finansowego, mogą wnioskować o produkt dostępny w ofercie firm pozabankowych. To łatwo dostępna pożyczka dla zadłużonych.

Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej

Większość banków wymaga w sytuacji udzielania pożyczki, posiadania wielu zabezpieczeń i dobrej sytuacji finansowej. W przypadku osób, które nie spełniają tych wymagań, mają one jednak szansę na uzyskanie dodatkowej gotówki. Może być nią szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej i okresów zatrudnienia.

Skomplikowany proces weryfikacji wniosków kredytowych, przeprowadzany w większości banków, obejmuje nie tylko prawidłowe wypełnienie wyżej wymienionych dokumentów. Klient zobowiązany jest przedstawić zaświadczenie potwierdzające staż pracy i wysokość zarobków. Ponadto, analityk bankowy określa ryzyko finansowe dla każdego klienta. Osoby, które otrzymały odmowną odpowiedź z banku, mogą starać się o wsparcie finansowe w innych instytucjach. W wielu firmach pozabankowych dostępna jest szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej. To produkt finansowy, który można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i aktualnej sytuacji materialnej.

Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej – wsparcie dla osób bez stałej pracy

Uproszczony do minimum proces składania wniosku w firmach pozabankowych, może być zachętą do korzystania z produktów znajdujących się w ofercie tych podmiotów. Jednym z nich jest pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej. To narzędzie finansowe przeznaczone nie tylko dla osób młodych, które nie mają zbudowanej historii kredytowej. Warto rozważyć zaciągnięcie tego zobowiązania, gdy nie posiada się żadnej zdolności kredytowej. Sytuacja ta dotyczy osób zarabiających najniższą krajową bądź też utrzymujących się z różnych zasiłków i świadczeń. W tej sytuacji jedyną szansą na zdobycie upragnionej gotówki jest pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej.

Przyznawana przez firmy pozabankowe szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej to popularny produkt finansowy. Został on stworzony z myślą o osobach będących niewiarygodnymi klientami banków.

Pożyczki bez baz

Osoby składające wniosek kredytowy do banku, często otrzymują odmowę wypłacenia środków. Powodem tego mogą być negatywne wpisy w KRD i BIK. Wówczas jedyną szansą na otrzymanie gotówki są pożyczki bez baz dłużników.

Zaleganie z terminowym spłacaniem zaległości w postaci kredytów, pożyczek i innych zobowiązań finansowych, może poskutkować tym, że dana osoba zostanie umieszczona w KRD, Bankowej Informacji Kredytowej, jak również Bankowej Informacji Gospodarczej. Ten ostatni spis dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą. Osoby, które potrzebują wsparcia finansowego, nie muszą korzystać wyłącznie z oferty banków. Można zdecydować się na produkty pochodzące z firm pozabankowych. Do tej kategorii należy z pewnością pożyczka bez sprawdzania bazy dłużników.

Pożyczki bez baz KRD i BIK

Główną zaletą pożyczki bez baz jest przede wszystkim uproszczony do minimum proces weryfikacji wniosku kredytowego. Klient zainteresowany wyżej wymienionym rozwiązaniem finansowym, może wypełnić wniosek online, korzystając z platformy, dedykowanej wybranej instytucji pozabankowej. Prawidłowe wypełnienie wniosku umożliwia zaciągnięcie pożyczki bez sprawdzania baz na określoną kwotę. W przypadku nowych klientów, wiele firm pozabankowych oferuje atrakcyjne warunki spłaty i brak ukrytych kosztów w postaci marży czy wysokiego RRSO.

Osoby zadłużone mogą uzyskać wsparcie finansowe, wnioskując o przyznanie pożyczki bez sprawdzania bazy BIK lub KRD. To szansa na wsparcie finansowe, które można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością

Opublikowany na wielu stronach internetowych ranking produktów finansowych zawiera także pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością. To wsparcie dedykowane osobom będącym w różnej sytuacji materialnej.

Brak terminowego spłacania zobowiązań może skutkować odmową udzielenia kredytu lub pożyczki w instytucjach bankowych. Zdaniem tych podmiotów, klienci zalegający z ratami, stają się niewiarygodni, ponieważ tracą oni zdolność kredytową. W przypadku, gdy występuje nagła potrzeba finansowa, warto postarać się o zastrzyk gotówki. Może to być pożyczka online bez BIK. Wybór konkretnego produktu powinien być poprzedzony jego bardzo dokładną analizą. Warto decydować się wyłącznie na pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością dla każdego klienta.

Pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością – atrakcyjny produkt finansowy

W trakcie poszukiwania atrakcyjnej cenowo pożyczki online bez BIK można natrafić na ogłoszenia firm pozabankowych. Stworzyły one bogatą ofertę produktów finansowych, skierowanych do osób mających negatywne wpisy w bazach dłużników, do których należy między innymi Krajowy Rejestr Długów, Bankowa Informacja Kredytowa, a także BIG. Słaba kondycja finansowa, a także brak środków do życia, nie musi przekreślać szans na otrzymanie pożyczki online bez BIK. Produkty z największą przyznawalnością gwarantują pozytywne rozpatrzenie wniosku, nawet, gdy składa go osoba zadłużona.

Bardzo popularne obecnie pożyczki online bez BIK z największą przyznawalnością mogą zainteresować osoby, które dla banków są niewiarygodnymi klientami. Wyżej wymienione wsparcie finansowe wyróżnia się krótkim czasem oczekiwania na weryfikację wniosku pożyczkowego.

Wywiad z właścicielem Conectum Finanse. Opinie po rozmowie.

Zabójcza praktyka firm pożyczkowych czy dla wielu Polaków jedyny ratunek?

Rozmowa z Karolem Osiakiem – Właścicielem i założycielem firmy Conectum Finanse, jednej z największych instytucji oddłużeniowych w Polsce.

1.Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na współpracę z firmami pożyczkowymi?

Po przeczytaniu kilkunastu artykułów branżowych i raportów nie trudno dojść do wniosku, że Polacy coraz częściej, by zdobyć pieniądze, gotowi są płacić olbrzymie odsetki. Jest to coś zastanawiającego i niebywałego, bo przy obecnej koniunkturze na rynku pracy i ogólnym braku zadowolenia Polaków z wynagrodzeń nie powinno być tak, że możemy pozwolić sobie na taki luksus.

Jest też inny wniosek, który nam w Conectum, wydaje się bardziej prawdopodobny, ale zarazem smutny, że nie umiemy liczyć i nie kontrolujemy naszych wydatków domowych, dlatego nie zwracamy uwagi na koszty pożyczki.

Najgorszy w skutkach jest trzeci wniosek: dla wszystkich tych klientów  korzystających z firm pożyczkowych, jedno jest ważne, że otrzymają potrzebną pożyczkę, pomimo tego, że rejestr BIK nie pozwoliłby na to w bankach. Na gruncie moim wypowiedzi, jako skrót myślowy traktuję stwierdzenie dłużnik czy osoba zadłużona jako osobę, która ma problemy ze spłatą zobowiązań. Tak naprawdę każdy kto ma kredyt nawet płacony regularnie i z łatwością jest dłużnikiem. Zobacz więcej: oddłużanie chwilówek – http://conectum.pl/oddluzanie-prawne

     2. Jak firmy pożyczkowe przyciągają klienta?

Firmy pożyczkowe reklamujące się pod szczytnymi sloganami: „pożyczka bez BIK”, „szybka pożyczka”, „pożyczka on-line” dają klientowi do zrozumienia, że pożyczka będzie szybka, bez zbędnych formalności oraz zagwarantuje spłatę poprzednich zobowiązań. Bo z takim segmentem klienta najczęściej mamy w Conectum do czynienia. Do firm pożyczkowych zgłaszają się w 99% przypadków osoby ze złą historią kredytową, komornikiem, windykacją, posiadający wiele zobowiązań np. bankowych.

Mechanizm działania osoby zadłużonej w większości przypadków wygląda tak samo: spirala zadłużenia zaczyna się od jednej pożyczki na spłatę raty kredytu, potem kolejna pożyczka na spłatę poprzedniej, itd. Po dwóch miesiącach klient budzi się z kolosalnym zadłużeniem i brakiem możliwości wyjścia z niego samodzielnie.

Nie oszukujmy się dla 99% klientów pożyczkodawcy nie muszą się specjalnie reklamować, bo dłużnik chwyta się wszystkich możliwości. Nie podejrzewając, że są odpowiednie instrumenty prawne i instytucje pomagające dłużnikowi oddłużyć się nie zaciągając kolejnych długów.
Zobacz więcej: Oddłużanie firm

3. Na czym polega rola Pana firmy jako firmy oddłużającej?

Conectum Finanse od początku istnienia skupia się na indywidualnym podejściu do przypadku każdego naszego Klienta. Nie ma jednej recepty na skuteczne oddłużanie. Wierzyciele różnie rozpatrują każdy przypadek chociaż czasem zdarzają się dosyć podobne odpowiedzi banków czy firm pożyczkowych (śmiech).

Nasza praca polega na wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla osób zadłużonych. Nie szukamy naszych klientów, ponieważ gdybyśmy byli zmuszeni to robić, nie moglibyśmy spędzać wystarczająco dużo czasu na szukaniu drogi wyjścia dla każdego klienta. 8 z 10 naszych klientów pochodzi z rekomendacji. A to bardzo dla nas cenne.

  4. Jakich rad może Pan udzielić osobom borykającym się z problemem zadłużenia?

Każdy dłużnik musi zdać sobie sprawę, że do finansowej niezależności prowadzą jedynie cztery kroki.

Większość z nas żyje bez żadnego finansowego planu. Przez lata aktywności zawodowej zwlekamy z tym i odkładamy planowanie finansowe na później. W rezultacie często słyszymy o tym, jak wiele ludzi ma kłopoty bytowe. Tak więc trzeba zrobić pierwszy krok. Następnie systematycznie realizować nasz plan.

 1. Ustalenie własnych celów i priorytetów finansowych. Analiza dochodów i wydatków. Ograniczenie niektórych wydatków kosztem odłożenia na spłatę zadłużeń.
 2. Uznać i przyznać się przed sobą, że te cele będziemy realizować.
 3. Wprowadzić plan w życie.
 4. Dokonywać regularnych przeglądów i aktualizacji naszego planu.

W Conectum zakładamy, że każdy chciałby należeć do tego grona ludzi, którzy nie posiadają opóźnień w spłacie, natarczywej windykacji czy egzekucji komorniczej. Rozumiemy oczywiście sytuację każdej osoby zadłużonej, aczkolwiek prosimy o przemyślenie co będzie jeśli dana osoba nie zdecyduje się na nasz plan. Wszystkie zobowiązania dłużnika pozostaną, prawda? Gorzej niektóre będą się nawet pogłębiać.

    5. Jakie plany na przyszłość ma Pan i firma Conectum Finanse?

Conectum Finanse to firma, który stawia na wszechstronny i ciągły rozwój, aby stawać się ekspertami i specjalistami kilka lat spędzaliśmy analizując odpowiedzi wierzycieli ich indywidualne podejście do klienta. Chcemy być jeszcze lepsi w tym co robimy. Może właśnie dlatego 8 na 10 naszych klientów pochodzi z rekomendacji i poleceń. Nadal największy nacisk kładziemy na pomoc, szczerość i poziom usług. Będziemy pomagać w rozwiązywaniu problemów finansowych naszych klientów.

Wywiadu udzielił Właściciel i założyciel Conectum Finanse (http://conectum.pl) – Karol Osiak

polityka socjalna Polska 2022

500 Plus: wpływ na ubóstwo i rynek pracy

Jednym z zapowiadanych celów Programu Rodzina 500 plus był wzrost liczby urodzeń w Polsce.

Według wielu badań nie można określić wpływu jednego konkretnego instrumentu polityki rodzinnej z całego zestawu narzędzi wprowadzanych niemal jednocześnie, które dotyczą zarówno bezpośredniego jak i pośredniego wsparcia dochodowego rodzin, jak i ułatwienia w łączeniu pracy zawodowej z rodziną. Na pewno transfery środków w ramach Programu Rodzina 500 plus poprawiły sytuację ekonomiczną wielu rodzin o niskich dochodach, łącznie z ograniczeniem zasięgu ubóstwa.

Wpływ 500 + na ubóstwoJednak czy to świadczenie wychowawcze przyczynia się do wzrostu dzietności?

Dane GUS o urodzeniach z lat 2013–2016 zdają się świadczyć o tym, iż mamy do czynienia z realizacją odłożonych planów prokreacyjnych. Zwiększyło się bowiem natężenie urodzeń przez kobiety w wieku 25–29 i 30–34 lata, a także nieznacznie wzrósł udział urodzeń drugiego dziecka w ogólnej liczbie urodzeń i został zahamowany spadek udziału urodzeń trzeciego dziecka. Dodatkowo dane wskazują na to, iż stopień realizacji zamiaru urodzenia dziecka w ciągu najbliższych 3 lat jest większy wśród rodziców jednego dziecka niż wśród osób bezdzietnych. Zatem sytuacja wygląda tak, że samo 500+ nie jest czynnikiem determinującym, a jedynie jednym ze składowych, które nie koniecznie muszą wpływać na wzrost dzietności w Polsce. Dopiero za kilka lat będziemy mogli ocenić jaki był wpływ świadczenia na realną liczbę urodzeń.

Jak wypadamy na tle Europy?

Przy braku skutecznej polityki prorodzinnej w efekcie zmian demograficznych przyrost naturalny w Polsce drastycznie się obniżył w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, a nawet innych państw świata. Według najnowszych danych określających przyrost naturalny, Polska znajduje się na 203 miejscu na świecie. Do państw z najwyższym dodatnim przyrostem naturalnym w Europie, należy przede wszystkim San Marino – 0,87%, (127 miejsce), Lichtenstein – 0,82% (134 pozycja na świecie), Hiszpania – 0,81% (135), Szwecja – 0,79% (140), Szwajcaria – 0,78% (141), Wielka Brytania – 0,54% (152), Francja – 0,45% (158), Holandia – 0,42% (161), Włochy – 0,30% (171), Dania – 0,22% (178).

Przyczyny występujących obecnie w Polsce problemów demograficznych mają charakter społeczno-prawno-ekonomiczny. Współczynnik dzietności w naszym kraju spada systematycznie od 1989 r. Jednocześnie od 1997 r. przyjął wartości charakteryzujące zjawisko niskiej dzietności (poniżej 1,5), a od 2001 r. oscyluje wokół wartości 1,3. W 2014 r. współczynnik dzietności w Polsce wyniósł 1,29. Wartość współczynnika dzietności mniejsza od poziomu ok. 2,1 oznacza, że proces odtwarzania populacji kształtuje się poniżej prostej zastępowalności pokoleń.

Do wskazanych powyżej przyczyn problemów demograficznych należy zaliczyć czynniki prawne i systemowe. Do analizy zjawisk dzietności w społeczeństwach o nowoczesnym modelu reprodukcji często stosuje się tzw. „ekonomiczną teorię dzietności” stworzoną przez Gary Beckera na przełomie lat 70. i 80. Teoria ta jest szczegółowym zastosowaniem „teorii racjonalnego wyboru”. Zakłada, że indywidualna decyzja o posiadaniu dzieci jest rezultatem analizy szeroko pojętych kosztów i korzyści, jakie wynikną z posiadania potomstwa.

Co to oznacza? Celem polityki prorodzinnej państwa powinno być tworzenie takich rozwiązań prawnych i systemowych, które zmniejszą koszty posiadania dzieci. Chodzi tu zatem o rozwiązania zapewniające pewność w zatrudnieniu oraz możliwość łączenia posiadania potomstwa z karierą zawodową.

polityka socjalna Polska 2018

Polska należy jednak do krajów, w których wskaźnik zatrudnienia kobiet jest jednym z najniższych w Europie. Wśród ważniejszych przyczyn takiego stanu rzeczy w tych krajach wskazuje się: 1) brak elastycznych godzin czasu pracy oraz 2) trudny dostęp do placówek opiekuńczych, które zmuszają do wyboru między pracą a rodzicielstwem.

Brak pewności w zatrudnieniu spowodowany jest w Polsce powszechnym zjawiskiem stosowania umów na czas określony. Polska zajmuje także drugie miejsce w Europie po Hiszpanii pod względem osób zatrudnionych na umowach tymczasowych. W wielu krajach odsetek zatrudnionych na kontraktach tymczasowych jest wysoki dla najmłodszej kategorii wieku (15–24 lata), lecz potem spada. Tymczasem w Polsce utrzymuje się on na wysokim poziomie również wśród starszych pracowników (23,6% – dla grupy 25–49 lat, oraz 18,4% dla grupy 50–64 lat, co jest zdecydowanie najwyższym wynikiem w Europie). Polityka prorodzinna w Polsce zdaje się powyższego nie zauważać, ba nawet ignorować. Brak stabilności w zatrudnieniu młodych ludzi starano się dotychczas rozwiązać instrumentami ochronnymi dla pracownic w ciąży i wychowujących małe dzieci.

Od 1 stycznia 2007 r. w Polsce wprowadzono ulgę prorodzinną. W 2013 r. wprowadzone zostały zmiany mające uzależnić jej wysokość od dochodu i liczby dzieci. Ulga na pierwsze dziecko przysługuje obecnie tylko osobom o dochodzie poniżej 56 000 zł rocznie na osobę i wynosi 92,67 zł miesięcznie. Ulga na drugie dziecko w tej samej wysokości – przysługuje wszystkim, niezależnie od dochodu. Ulga na trzecie dziecko wynosi 139,05 zł na miesiąc, a na czwarte i każde kolejne wynosi 185,34 zł na miesiąc. Należy podkreślić, że w większości przypadków rodziny wiejskie nie mają możliwości skorzystania z takiej możliwości, gdyż nie płacą podatku dochodowego. Problem bezrobocia a 500 plus. Stopa bezrobocia rejestrowanego jest jednym z częściej wykorzystywanych wskaźników ogólnej sytuacji gospodarczej kraju. Jest to także wskaźnik szeroko dyskutowany w mediach i szybko zauważalny w praktyce (poprzez rozchodzące się informacje np. o osobach tracących pracę). Jego wzrosty i spadki wyraźnie wpływają na percepcję sytuacji gospodarczej. Co do zasady, w okresach wzrostu bezrobocia współczynnik dzietności spada, natomiast rośnie wraz z malejącym bezrobociem.

 Szacunki wpływu 500+ na aktywność zawodową kobiet.

1) Szacuje się, że ograniczenie aktywności zawodowej wśród rodziców wyniesie około 235 tys. osób (było to 1,4% wszystkich pracujących w III kwartale 2016 r., ich liczba wynosiła 16 266 tys.)

 • Z pracy zrezygnuje około 25 tys. rodziców samotnie wychowujących dzieci
 • Z pracy zrezygnuje ponad 200 tys. osób pozostających w związkach małżeńskich w dużej mierze tych, w których obecnie pracuje oboje rodziców

2) Na rezygnację z zatrudnienia decydować się będą:

 • głównie kobiety
 • osoby z niższym lub średnim wykształceniem
 • osoby mieszkające w miastach do 100 tys. mieszkańców i na wsi
 • Program zniechęci do aktywności zawodowej zarówno rodziców w rodzinach 3+, jak i tych z jednym i dwójką dzieci

W tych szacunkach nie brano pod uwagę możliwego wpływu 500+ na zachowania osób w gospodarstwach domowych, np. zmniejszenie dochodu z zarobków w wyniku ewentualnych rezygnacji z pracy oraz konsekwencje tych zmian dla innych niż 500+ świadczeń

Jakie zatem rozwiązania wprowadzić? Rozwiązania brytyjskie na polskiej scenie społecznej i rynku pracy.

Zaimplementowanie rozwiązań funkcjonujących w brytyjskiej polityce rynku pracy, które wydają się efektywne i możliwe do wdrożenia w warunkach polskiej sytuacji społeczno-ekonomicznej, mogą być:

 1. Połączenie instytucji pomocy społecznej z instytucjami rynku pracy w jedną organizację, której zadaniem byłaby wypłata wszelkich świadczeń socjalnych i realizacja aktywnej polityki zatrudnienia. Taka konsolidacja zapewni większą kontrolę nad poziomem wypłacanych świadczeń, a jednocześnie ograniczy demotywację osób biernych zawodowo do podjęcia zatrudnienia.
 2. Wprowadzenie systemu świadczeń społecznych, które zachęcałyby do podjęcia zatrudnienia – zaangażowanie osób bezrobotnych w aktywizację zawodową byłoby warunkiem otrzymania świadczenia, z drugiej strony beneficjenci nie traciliby prawa do całości świadczeń po podjęciu pracy.

W związku z postępem cywilizacyjnym, rozwojem technologicznym kierunek tych zmian nie jest jednak oczywisty. Rozwiązania na rynku cyfrowym?

 1. Komercjalizacja usług zatrudnienia dla osób pozostających w szczególnej sytuacji na rynku pracy i ich finansowanie ze środków publicznych na poziomie efektywności ekonomicznej (np. szkolenia, staże, praktyki)
 2. Zwiększenie znaczenia poradnictwa zawodowego oraz programy aktywizacji zawodowej oraz indywidualne podejście do bezrobotnych. Doradca zawodowy powinien funkcjonować jako ekspert biznesowy w przypadku osób długotrwale bezrobotnych, osób zagrożonych patologiami społecznymi.
 3. Skierowanie oferty instytucji rynku pracy do wszystkich grup bezrobotnych, nie tylko tych pozostających w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

Podsumowanie

Zanim w pewnym momencie nasz socjał dojdzie do ściany finansowo, pod którą zostanie już tylko zapłakać, dojdzie do prób, aby na każdy możliwy sposób wyciągać pieniądze podatników. Jednak słownie: jedno rozwiązanie, pokojowe czyli odejście od zasiłków i danin socjalnych przejdzie bez echa.  Dajmy zarobić ludziom tyle, ile jest warta ich praca na wolnym rynku. Niech każdy sam troszczy się o swoje dzieci, swoje żony, swoich lekarzy czy swoje ubezpieczenia. I niech się osiedla gdzie mu się podoba. Ale może na własny rachunek a nie na rachunek innych.

 

źródła: 
Raport Komisji Europejskiej Employment in Europe 2010, The World of Factbook 2015, wikipedia.org

Sankcja kredytu darmowego - co to jest i jak użyć?

Sankcja kredytu darmowego – co to jest i jak użyć?

Sankcja darmowego kredytu to skuteczne narzędzie obrony praw konsumenta w przypadku naruszenia przez kredytodawcę obowiązków wynikających z ustawy o kredycie konsumenckim. Dzięki niej kredytobiorcy są chronieni przed nieuczciwymi praktykami ze strony kredytodawców, a w razie potrzeby mogą liczyć na zwrot pożyczonej kwoty bez dodatkowych kosztów.

Sankcja kredytu darmowego - co to jest i jak użyć?

Kredytodawcy z kolei powinni pamiętać, że naruszanie obowiązków określonych w ustawie o kredycie konsumenckim wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi i reputacyjnymi. Dlatego też, aby uniknąć problemów związanych z sankcją darmowego kredytu, warto dokładnie przestrzegać wszystkich przepisów i dbać o dobre relacje z klientami.

W Polsce kredyty konsumenckie podlegają surowym przepisom, które mają na celu ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami kredytodawców.

Informacje wymagane w umowie kredytu konsumenckiego

Informacje do uwzględnieniaOpis
Kwota kredytuKwota, którą pożyczkobiorca otrzymuje od pożyczkodawcy
OprocentowanieProcentowy koszt kredytu dla pożyczkobiorcy
RRSORzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli wskaźnik całkowitego kosztu kredytu
Czas spłaty kredytuOkres, na który udzielono kredytu, podany w miesiącach
Ilość ratLiczba rat, na jakie został podzielony kredyt
Wysokość ratKwota, jaką pożyczkobiorca będzie musiał płacić w każdej raty
Całkowita kwota do zapłatySuma kwoty kredytu i całkowitego kosztu kredytu
Zabezpieczenia kredytuInformacje na temat zabezpieczeń kredytu, np. weksel in blanco, hipoteka, poręczenie

Sankcja kredytu darmowego – ustawa i przepisy

W Polsce kredyty konsumenckie są uregulowane przez ustawę z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. z 2011 r. Nr 126, poz. 715). Zgodnie z tą ustawą, kredytodawcy muszą przestrzegać szeregu wymogów, takich jak:

 • informowanie konsumentów o warunkach kredytu w sposób jasny i zrozumiały;
 • dostarczanie konsumentom pełnej informacji na temat kosztów kredytu, w tym wysokości odsetek i innych opłat związanych z kredytem;
 • umożliwienie konsumentom wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Warto zauważyć, że nieprzestrzeganie tych wymogów może skutkować sankcjami, takimi jak kary pieniężne nałożone przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz zwrot nadpłaty.

Oprócz wymogów wynikających z ustawy o kredycie konsumenckim, kredytodawcy muszą także przestrzegać innych przepisów, takich jak ustawy o ochronie danych osobowych czy ustawy antylichwiarskiej.

Warto podkreślić, że wybierając kredyt konsumencki, należy dokładnie przeanalizować oferty różnych kredytodawców i porównać ich warunki. Należy także uważnie czytać umowę przed jej podpisaniem i zwrócić uwagę na wszystkie koszty związane z kredytem.

Podsumowując, w Polsce kredyty konsumenckie są uregulowane przez surowe przepisy, które mają na celu ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami kredytodawców. Wybierając kredyt konsumencki, należy dokładnie przeanalizować oferty różnych kredytodawców i porównać ich warunki. Warto także zwrócić uwagę na wszystkie koszty związane z kredytem i dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem.

Sankcja darmowego kredytu – co to jest i kiedy można z niej skorzystać?

Sankcja darmowego kredytu to pojęcie związane z kredytami konsumenckimi. Chodzi o sytuację, w której kredytodawca traci swoje przychody, jakie miałby z kredytu, gdyby nie naruszył obowiązków ustawowych. Zgodnie z art. 45 ustawy o kredycie konsumenckim, w przypadku naruszenia przez kredytodawcę określonych w ustawie przepisów, konsument ma prawo zwrócić kredyt bez odsetek i innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy. Chcąc skorzystać z sankcji darmowego kredytu, trzeba spełnić pewne przesłanki.

Kiedy można skorzystać z sankcji darmowego kredytu?

Kredytobiorca ma prawo skorzystać z sankcji darmowego kredytu w momencie, gdy kredytodawca naruszył któryś z obowiązków określonych w art. 45 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim. Co to oznacza?

Sankcja darmowego kredytu powstaje w następujących sytuacjach:

 1. Umowa o kredyt konsumencki nie została zawarta w formie pisemnej (wyjątkiem są sytuacje, gdy przepisy przewidują inną szczególną formę, np. w przypadku umowy zawieranej na odległość).
 2. Umowa o kredyt konsumencki nie zawiera danych takich jak: imię, nazwisko i adres konsumenta oraz imię, nazwisko (nazwa) i adres (siedziba) oraz adres do doręczeń elektronicznych kredytodawcy i pośrednika kredytowego.
 3. Umowa o kredyt konsumencki nie zawiera informacji takich jak:
  – rodzaj kredytu,
  – czas obowiązywania umowy,
  – całkowita kwota kredytu,
  – terminy i sposób wypłaty kredytu,
  – stopa oprocentowania kredytu,
  – warunki jej stosowania,
  – a także okresy, warunki i procedury jej zmiany wraz z podaniem indeksu lub stopy referencyjnej,
  rzeczywista roczna stopa oprocentowania
  – oraz całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wraz z podaniem wszystkich założeń przyjętych do jej obliczenia,
  – zasady i terminy spłaty kredytu,
  – w szczególności kolejność zaliczania rat kredytu na poczet należności kredytodawcy,
  – informacja o innych kosztach, które konsument jest zobowiązany ponieść, w szczególności o: opłatach, roczna stopa oprocentowania zadłużenia przeterminowanego, warunki jej zmiany oraz wynikającym z powyższego.
 4. Kredytobiorca w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji ma prawo zwrócić kredyt bez odsetek i innych kosztów należnych kredytodawcy. Jest to korzystne rozwiązanie dla konsumenta, który w ten sposób może uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z kredytowaniem.
 5. Warto zauważyć, że sankcja darmowego kredytu nie ma zastosowania w każdym przypadku naruszenia obowiązków przez kredytodawcę. Konieczne jest spełnienie określonych przesłanek określonych w ustawie o kredycie konsumenckim, co może być dla kredytobiorcy trudne do udowodnienia.
 6. Podsumowując, sankcja darmowego kredytu jest korzystnym rozwiązaniem dla kredytobiorcy w przypadku naruszenia obowiązków przez kredytodawcę. Jednakże, aby skorzystać z tej sankcji, konieczne jest spełnienie określonych przesłanek określonych w ustawie o kredycie konsumenckim. W razie wątpliwości w tej kwestii, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w zidentyfikowaniu naruszeń obowiązków przez kredytodawcę oraz w udowodnieniu ich istnienia.

Jakie są konsekwencje dla kredytodawcy?

Jeśli kredytodawca narusza którekolwiek z powyższych obowiązków, konsument ma prawo skorzystać z sankcji darmowego kredytu. Oznacza to, że kredytobiorca zwraca kwotę kredytu bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów, takich jak odsetki czy opłaty.

Jednak dla kredytodawcy sankcja darmowego kredytu wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Przede wszystkim, traci on możliwość pobierania opłat za udzielenie kredytu, co w przypadku kredytów konsumenckich stanowi zwykle znaczną część zysku z transakcji. Poza tym, jeśli kredytodawca powtarza naruszenia obowiązków określonych w ustawie o kredycie konsumenckim, może to skutkować nałożeniem na niego sankcji finansowych przez odpowiednie organy nadzoru.

Udzielanie kredytów i pożyczek – sankcja kredytu darmowego

Proces udzielania kredytów przez banki odbywa się na podstawie przepisów prawa, głównie ustawy Prawo bankowe, ale z uwzględnieniem ustawy o kredycie konsumenckim, o kredycie hipotecznym oraz ustawy Kodeks cywilny. Zarówno kredyt, jak i pożyczka udzielana przez firmę pozabankową, są odpłatne. Kiedy zaciągasz zobowiązanie w banku lub innej firmie poza sektorem bankowym, korzystasz z ochrony wynikającej z przepisów ustawy o kredycie konsumenckim, które obejmują sankcję kredytu darmowego.

Czym jest ta sankcja kredytu?

Sankcja darmowego kredytu – co to oznacza? Sankcje prawne, które są stosowane w polskim porządku prawnym, odnoszą się do różnych sytuacji i mogą być wykorzystywane zawsze wtedy, gdy podmiot gospodarczy narusza indywidualne interesy konsumenta. Jedną z tych sankcji jest tzw. sankcja kredytu darmowego, która stosowana jest w przypadku kredytów.

Czy Twoja umowa kwalifikuje się do sankcji kredytu darmowego?

Sankcja darmowego kredytu została wymieniona w pierwszej kolejności w art. 15 ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim. Obecnie, aby wiedzieć, czym jest i w jakim zakresie jest stosowana, należy odwołać się do art. 45 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Zmiana, która została wprowadzona w sankcji, wynikała z konieczności wdrożenia w polskim prawie postanowień Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/48/WE z dnia 23 kwietnia 2008 roku w sprawie umów o kredyt konsumencki.

Artykuł 45 ustawy o kredycie konsumenckim stanowi, że w przypadku naruszenia przez kredytodawcę praw konsumenta wynikających z przytoczonych przepisów, konsument, po złożeniu pisemnego oświadczenia do kredytodawcy, zwraca kredyt bez odsetek i innych kosztów zobowiązania należnych kredytodawcy w terminie i w sposób ustalony w umowie.

Sprawdź, czy może oddać tylko kapitał pożyczki:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

  Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

  Jak zastosować sankcję kredytu darmowego?

  Stosowanie sankcji kredytu darmowego prowadzi do pozbawienia kredytodawcy lub pożyczkodawcy przychodów wynikających z realizacji umowy kredytowej lub pożyczkowej z powodu naruszenia obowiązków wynikających z przepisów prawa.

  Warto zauważyć, że zastosowanie sankcji kredytu darmowego nie oznacza automatycznego rozwiązania umowy kredytowej. Konsument musi w pierwszej kolejności złożyć kredytodawcy pisemne oświadczenie o naruszeniu swoich praw. Dopiero po upływie określonego terminu, kredytodawca ma obowiązek zwrócić całość udzielonego kredytu bez żadnych dodatkowych kosztów.

  Warto pamiętać, że sankcja kredytu darmowego nie jest jedynym narzędziem ochrony praw konsumenta w przypadku naruszenia umowy kredytowej czy pożyczkowej. Istnieją także inne sankcje, takie jak np. złożenie reklamacji czy dochodzenie swoich praw w drodze postępowania sądowego.

  Podsumowując, sankcja kredytu darmowego to ważne narzędzie ochrony praw konsumentów w Polsce. Dzięki niej, osoby zaciągające kredyty konsumenckie mają pewność, że w przypadku naruszenia ich praw przez kredytodawcę, będą mogły dochodzić swoich roszczeń bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto pamiętać o tym, że kredyt konsumencki jest szczególnie chroniony przez polskie prawo, a jego naruszanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla instytucji finansowych udzielających takie zobowiązania.

  Kredyt – pytania i odpowiedzi:

  Czy kredyt konsumencki jest bezpieczny?

  Tak, kredyt konsumencki jest bezpieczny pod warunkiem, że wybieramy uczciwego kredytodawcę i dokładnie analizujemy oferty. Kredyty konsumenckie podlegają surowym przepisom, które mają na celu ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami kredytodawców.

  Czy wcześniejsza spłata kredytu jest możliwa?

  Tak, kredytodawcy muszą umożliwić konsumentom wcześniejszą spłatę kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto jednak sprawdzić umowę kredytową i upewnić się, że taka opcja jest dostępna.

  Czy kredytodawca może odmówić udzielenia kredytu?

  Tak, kredytodawca może odmówić udzielenia kredytu, jeśli konsument nie spełnia wymaganych przez niego kryteriów kredytowych, takich jak dochód czy historia kredytowa. Kredytodawca może także odmówić kredytu, jeśli konsument nie przedstawi wymaganych dokumentów.

  Czy istnieją dodatkowe koszty związane z kredytem konsumenckim?

  Tak, kredyt konsumencki wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak prowizja czy odsetki. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przeanalizować umowę kredytową przed jej podpisaniem i porównać oferty różnych kredytodawców. Warto również zwrócić uwagę na ukryte koszty, takie jak opłaty za ubezpieczenie czy opłaty manipulacyjne.

  Anty ACTA 2 Copyright in the digital single market

  Reforma praw autorskich w Unii Europejskiej

  Ważne głosowanie w Parlamencie Europejskim 20. czerwca 2018 r., czyli ACTA 2.


  To już dzisiaj 20/06/2018 (podczas rozgrywania Mundialu) głosowanie w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym.
  Aktywiści alarmują, że jeśli przepisy wejdą w takiej formie, w jakiej są dziś, to mogą „zniszczyć internet jaki znamy”.

  Anty ACTA 2 Copyright in the digital single market

  *************************
  W założeniu Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego, dyrektywa dotycząca prawa autorskiego i jednolitego rynku cyfrowego [link] ma chronić twórców oraz treści cyfrowe, dać im większe prawa oraz przeciwdziałać plagiatom i kradzieży ich oryginalnych materiałów. Za co oczywiście zapłacą użytkownicy internetu oraz same portale.

  Dyrektywie w obecnej formie sprzeciwiają się liczne organizacje pozarządowe, aktywiści, europarlamentarzyści, a nawet sami wydawcy, którzy mogliby potencjalnie zarobić na zmianach. Alarmują, że może to być śmierć wolnego internetu.

  *************************
  A może chodzi głównie o to, aby społeczeństwo nie dzieliło się na portalach społecznościowych informacjami.

  O ACTA 2 – podsumowanie w kilku słowach.

  1. Propozycja reformy praw autorskich w UE została przedłożona przez Günthera Oettingera krótko przed odejściem ze stanowiska „Komisarza ds.
  Cyfryzacji”.
  2. Propozycje mają na celu ograniczenie naszej zdolności i możliwości do aktywnego uczestnictwa w sieci Internet. W ramach ustawy planuje się
  wykorzystanie modeli biznesowych konglomeratów medialnych. Miałyby powstać tzw. „maszyny cenzurujące” dla platform internetowych, „podatek od linków” dla treści znalezionych w Internecie, dodatkowo zawężenie możliwości udostępniania tekstów, mediów i danych, ograniczając sposobność, w jaki moglibyśmy udostępniać linki, przesyłać multimedia i pracować z danymi.
  3. Rządy państw członkowskich UE zatwierdziły plany (sugerując pewne zmiany) w Radzie Europejskiej. Tylko Parlament może te plany teraz
  powstrzymać. W komisji prawnej poseł do PE Axel Voss (EPP) ma za zadanie znalezienie kompromisów, które mają poparcie większości. Nie
  przejmując się roczną debatą na temat wad ustawy, próbuje wzmocnić filtrowanie przesyłanych treści i wprowadzić „podatek od linków” .
  4. Następnie, po wielu opóźnieniach, Komisja Prawna zagłosuje 20 czerwca 2018 r . Rezultat musi następnie zostać zatwierdzony przez cały
  Parlament w głosowaniu plenarnym. Obywatele mają bardzo małą szansę wpłynąć na ostatni krok w celu osiągnięcia kompromisu między instytucjami.

  O jakie głosowania chodzi?

  Artykuł 11: Dodatkowe prawa autorskie do witryn z wiadomościami. Czyli, czy korzystanie z treści dziennikarskich w Internecie, nawet przy opisie
  linku, wymaga licencji wydawcy?

  Artykuł 13: Maszyny cenzurujące, anty-plagiatujące. Czyli, czy platformy internetowe, na których użytkownicy mogą udostępniać treści, będą
  zmuszane monitorować zachowanie użytkowników, aby wykrywać i zapobiegać naruszeniom praw autorskich?

  Artykuł 3: Wyjątki dotyczące wyszukiwania tekstów i danych. Czyli, czy nowe unijne zezwolenie na prowadzenie badań wykorzystujących wydobywanie danych ograniczone wyłącznie do instytucji badawczych?

  Potencjalne dodatkowe możliwości głosowania: generowana przez użytkownika treść na podstawie już istniejących utworów lub zdjęć. Czyli, czy dzisiejsza twórcza kultura internetowa zostanie zdelegalizowana, likwidacja remiksów i memów?

  Procedowanie: [szczegóły]

  Podsumowanie i nieodwracalne skutki głosowania.

  Dyrektywa w sprawie praw autorskich spowoduje nieodwracalne szkody dla naszych podstawowych praw i wolności, naszej gospodarki i konkurencyjności, naszej edukacji i badań, naszej innowacyjności i kreatywności oraz naszej kultury.
  – Ponad 80 sygnatariuszy reprezentujących organizacje praw człowieka i praw cyfrowych, organizacje działające na rzecz wolności mediów, wydawców, dziennikarzy, bibliotek, instytucji naukowych i badawczych, instytucji edukacyjnych, w tym uniwersytetów, przedstawicieli twórców, konsumentów, twórców oprogramowania, start-upów, firm technologicznych i dostawców usług internetowych, niezależni eksperci prawni, ekonomiczni i społeczni z wiodących centrów badawczych w Europie wypowiedziało się na temat ustawy.
  Według nich nie spełnia ona wyznaczonych celów służąc jedynie interesowi korporacji, nie będzie służyć natomiast interesowi publicznemu.

  Obawiamy się, że przepisy te spowodują uciążliwe i szkodliwe ograniczenia dostępu do badań naukowych i danych, a także podstawowych praw do wolności informacji, dodatkowo stanowią poważne zagrożenie dla świadomego i wyedukowanego społeczeństwa.

  – To prawo doprowadzi do nadmiernego filtrowania i usuwania treści oraz ogranicza swobodę przekazywania informacji z jednej strony, a także swobodę uzyskiwania informacji z drugiej.

  – Reforma może uniemożliwić rozwój nowoczesnych rozwiązań w zakresie edukacji, kreatywności, handlu, mediów i opieki zdrowotnej oraz wiele więcej szkód dla społeczeństwa Unii Europejskiej.

  Porządek głosowania[link]:

  20 czerwca 2018 r – Komisja Prawna PE – Głosowanie w sprawie sprawozdania (stanowisko Parlamentu)

  2-5 lipca lub 10-13 września 2018 r – Posiedzenie Parlamentu Europejskiego – Negocjacje trójstronne

  następnie – Rozmowy trójstronne – Negocjacje między Parlamentem a Radą za zamkniętymi drzwiami

  potem – Posiedzenie Parlamentu Europejskiego – Ostateczne głosowanie w celu zatwierdzenia wyniku negocjacji

  Conectum przeciw ograniczaniu wolności w Internecie!

  Jeśli jesteś za wolnością w Internecie – interweniuj i udostępniaj!

   

  [Aktualizacja] Art. 13 cenzurujący Internet został przegłosowany 15:10 głosami komisji JURI, a art. 11 czyli podatek od linków 13:12.


  #PrawaAutorskie #UE #ACTA2 #Wolność #Conectum

  error

  Szukasz pomocy w oddłużaniu? Kliknij w ikonę i wypełnij formularz:

  ◦Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
  ◦Ocena: 4.8/5 z 13446 Opinii naszych Klientów w sprawie oddłużania