Oddłużanie Firm

finansowanie online dla firm

Finansowanie dla małych firm online – szansa na rozwój czy pułapka?

W ostatnich latach coraz więcej małych firm korzysta z możliwości finansowania swojej działalności online. Rozwiązania takie jak crowdfunding, platformy pożyczkowe czy fakturowanie online cieszą się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców.

Czy jednak taka forma pozyskiwania środków jest bezpieczna dla przedsiębiorców?

Porównanie kredytów online dla małych firm

Nazwa produktuKwota maksymalnaOprocentowanieOkres spłatyWymagane dokumenty
Kredyt Online200 000 złod 8,99%do 48 mies.KRS, NIP, REGON
Kredyt dla Firm150 000 złod 10,49%do 24 mies.KRS, NIP, REGON
Biznes Pożyczka100 000 złod 12,99%do 18 mies.KRS, NIP, REGON
Faktoring100 000 złod 14,99%do 12 mies.KRS, NIP, REGON

Finansowanie online – korzyści dla małych firm

Dla wielu małych firm finansowanie online jest jednym z nielicznych sposobów na zdobycie niezbędnych środków na rozwój swojej działalności. Platformy pożyczkowe oferują szybkie i łatwe pożyczki bez konieczności przedstawiania zabezpieczeń. Crowdfunding natomiast pozwala na pozyskanie środków od wielu ludzi, którzy wierzą w pomysł przedsiębiorcy.

Dzięki fakturowaniu online firmy mogą szybciej uzyskać zapłatę za swoje usługi i produkty, co wpływa na poprawę ich płynności finansowej. Ponadto, finansowanie online jest często tańsze i bardziej dostępne niż tradycyjne źródła finansowania.

Porównanie faktoringu online dla małych firm

Nazwa produktuKwota faktoringuOprocentowanieOpłata za faktoringOkres trwania umowy
Fakturatkado 100 000 złod 0,5%indywidualniedo 90 dni
NFGdo 100 000 złod 1,5%indywidualniedo 120 dni
Smeodo 300 000 złod 0,5%indywidualniedo 180 dni
Pożyczka pod zastawdo 300 000 złod 1,5%brakdo 90 dni

Ryzyka związane z finansowaniem online

Niestety, finansowanie online niesie ze sobą pewne ryzyka. Platformy pożyczkowe mogą oferować łatwy dostęp do pożyczek, jednak wysokie oprocentowanie i ukryte koszty mogą przerosnąć możliwości finansowe przedsiębiorcy. Crowdfunding z kolei wymaga przekonania wielu ludzi do inwestycji w dany projekt, co może okazać się trudne, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców.

Fakturowanie online z kolei wiąże się z ryzykiem nierzetelnych klientów, którzy opóźniają lub nie regulują płatności. Ponadto, istnieje możliwość, że w przypadku wycieku danych osobowych przedsiębiorcy mogą one zostać wykorzystane w celach przestępczych.

Jak uniknąć pułapek finansowania online?

Aby uniknąć pułapek związanych z finansowaniem online, przedsiębiorcy powinni dokładnie sprawdzać oferty platform pożyczkowych, porównując oprocentowanie i koszty pożyczek. W przypadku crowdfundingu, należy przemyśleć strategię pozyskiwania inwestorów i przygotować profesjonalną prezentację swojego projektu.

W przypadku fakturowania online warto skorzystać z systemów, które oferują dodatkowe zabezpieczenia przed nieuczciwymi klientami. Warto również dbać o bezpieczeństwo swoich danych, korzystając z dedykowanych oprogramowań antywirusowych i unikając podawania poufnych informacji przez niezabezpieczone połączenia internetowe.

Narzędzie finansowania

Finansowanie online może być świetnym narzędziem dla małych firm, ale tylko pod warunkiem, że przedsiębiorcy wiedzą, jakie ryzyka niesie za sobą taka forma pozyskiwania środków i jakie zabezpieczenia można zastosować, aby je zminimalizować. Ważne jest dokładne przeanalizowanie ofert i korzystanie z usług tylko u renomowanych i wiarygodnych firm. Warto również zadbać o bezpieczeństwo swoich danych i niezwłocznie reagować w przypadku podejrzenia nieprawidłowości. Dlatego przed podjęciem decyzji o finansowaniu swojej firmy online, warto zastanowić się nad tym, czy taka forma finansowania jest dla nas odpowiednia i jakie są nasze realne potrzeby finansowe.

Porównanie różnych źródeł finansowania online dla małych firm

Źródło finansowaniaOpisZaletyWady
Kredyty onlineKredyty przyznawane przez pożyczkodawców onlineSzybka decyzja, łatwość w aplikowaniuWysokie oprocentowanie
CrowdfundingZbieranie środków od wielu osób w zamian za udziały w firmie lub produktyBrak konieczności spłaty kredytu, zwiększenie zasięgu promocjiRyzyko braku zebrania wymaganej kwoty
FaktoringSprzedaż faktur firmowych w zamian za natychmiastowe finansowanieSzybka wypłata środków, brak potrzeby czekania na termin płatnościWysokie koszty związane z prowizją
Inwestorzy aniołowieOsoby prywatne, inwestujące swoje środki w małe firmy w zamian za udziały w firmieMożliwość uzyskania doświadczenia i kontaktów od inwestoraRyzyko utraty kontroli nad firmą

Finansowanie dla małych firm odgrywa kluczową rolę w rozwoju gospodarki. Wraz z postępem technologicznym, coraz więcej przedsiębiorców zwraca się w stronę finansowania online. W niniejszej książce przedstawimy analizę ryzyka, korzyści oraz perspektyw rozwoju finansowania online dla małych firm.

Porównanie kont bankowych

BankNazwa kontaOpłata miesięcznaMinimalny bilansOprocentowanie debetu
mBankmKonto Biznes0 złbrak10,99%
Bank Pekao SAKonto Przedsiębiorcy0 złbrak12,99%
Santander Bank PolskaKonto dla Firm0 złbrak10,99%
PKO Bank PolskiKonto dla Firm0 złbrak12,99%
VolkswagenKonto dla Firm0 złbrak13,99%
Alior BankKonto Firmowe0 złbrak14,99%
Nest BankKonto Firmowe0 zł0 zł10,99%
Credit AgricoleKonto Biznes0 zł0 zł11,99%

Rynek finansowania dla małych firm

Według badań BIK, w Polsce rośnie zainteresowanie finansowaniem online dla małych firm, a w ciągu ostatnich pięciu lat, ilość udzielanych kredytów przez internet wzrosła o ponad 200%.

Ważnym aspektem finansowania online dla małych firm jest odpowiednie zarządzanie ryzykiem. Współczesne technologie i narzędzia umożliwiają łatwiejsze monitorowanie ryzyka kredytowego, ryzyka związanego z cyberbezpieczeństwem oraz ryzyka rynkowego. Jednym z narzędzi, które umożliwiają skuteczne zarządzanie ryzykiem, są systemy oceny kredytowej, takie jak scoring kredytowy.

Scoring kredytowy to proces oceny zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy, który umożliwia określenie ryzyka kredytowego i podejmowanie decyzji o przyznaniu pożyczki. Systemy scoringowe opierają się na analizie danych finansowych oraz innych czynników, takich jak wiek, wykształcenie, staż pracy czy historii kredytowej. Dzięki temu możliwe jest ustalenie indywidualnego profilu ryzyka każdego klienta.

Kryteria weryfikacji wniosków o kredyt online dla małych firm

Kryterium weryfikacjiOpis
Ocena historii kredytowejAnaliza historii kredytowej klienta, w tym spłacanych w terminie i nieterminowych pożyczek
Analiza stanu finansowegoSprawdzenie stanu finansowego klienta, w tym obrotów, zysków i strat
Ocena ryzyka branżowegoOkreślenie ryzyka związanego z branżą, w której działa klient
Weryfikacja danych osobowych i firmyWeryfikacja tożsamości i danych osobowych klienta oraz danych dotyczących firmy

W Polsce scoring kredytowy jest wykorzystywany nie tylko przez instytucje finansowe, ale również przez platformy finansowania online. Takie podejście umożliwia szybsze i bardziej efektywne procesy decyzyjne oraz minimalizuje ryzyko niewypłacalności pożyczkobiorców. Platformy finansowania online takie jak np. Mintos, Finansowo czy Aureus stosują scoring kredytowy, który pozwala na dokładną ocenę ryzyka kredytowego i podejmowanie racjonalnych decyzji inwestycyjnych.

Korzyści finansowania online dla małych firm

W drugim rozdziale omówimy korzyści finansowania online dla małych firm. Przedstawimy wyniki badań, wskazujące na niższe koszty, szybsze procesy decyzyjne, łatwiejszą weryfikację zdolności kredytowej, a także możliwość uzyskania dostępu do kapitału dla przedsiębiorstw, które miałyby trudności w pozyskaniu kredytów w tradycyjny sposób.

Ryzyka finansowania online dla małych firm

W trzecim rozdziale omówimy ryzyka finansowania online dla małych firm. Przedstawimy analizę zagrożeń, takich jak cyberataki, utrata poufnych danych finansowych oraz ukryte koszty i zbyt wysokie oprocentowanie. Warto zwrócić uwagę na potrzebę ochrony danych finansowych przedsiębiorstw oraz na konieczność wybierania sprawdzonych i renomowanych firm oferujących finansowanie online.

W kontekście finansowania online dla małych firm istotne jest również zagadnienie cyberbezpieczeństwa. W dobie powszechnej cyfryzacji i rozwijającego się rynku fintech, zagrożenia związane z cyberatakami są coraz bardziej realne. W związku z tym, kluczowe jest zabezpieczenie danych finansowych przedsiębiorstw oraz klientów.

Jednym z narzędzi, które umożliwiają skuteczne zabezpieczenie danych finansowych, są technologie blockchain. Technologia blockchain umożliwia bezpieczną i niezmienną rejestrację transakcji oraz zapewnienie poufności danych. W kontekście finansowania online dla małych firm, blockchain może stanowić ważne narzędzie w procesie zarządzania ryzykiem i zabezpieczania danych finansowych przedsiębiorstw.

Perspektywy rozwoju finansowania online dla małych firm

W czwartym rozdziale przedstawimy perspektywy rozwoju finansowania online dla małych firm. Zwrócimy uwagę na to, jakie innowacje technologiczne mają wpływ na rozwój tego rynku, takie jak sztuczna inteligencja czy blockchain. Przedstawimy również prognozy dotyczące wzrostu udziału finansowania online w rynku finansowania dla małych firm.

Perspektywy rozwoju rynku są bardzo obiecujące. Finansowanie online daje możliwość łatwiejszego i szybszego uzyskania kapitału dla małych firm, co przyczynia się do rozwoju gospodarki oraz innowacyjności. Jednocześnie, konieczne jest podejmowanie działań, aby minimalizować ryzyka związane z finansowaniem online i chronić dane finansowe przedsiębiorstw.

Pożyczki czy faktoring online dla małych firm to dynamicznie rozwijający się rynek, który oferuje wiele korzyści, ale również wiąże się z pewnymi ryzykami. Analiza rynku, korzyści, ryzyk oraz perspektyw rozwoju jest kluczowa dla podejmowania racjonalnych decyzji biznesowych i rozwoju tego sektora w przyszłości. Badania takie jak te przeprowadzone przez www.bik.pl stanowią ważne źródło informacji na temat finansowania dla małych firm online i mogą pomóc przedsiębiorcom w podejmowaniu decyzji.

Finansowanie online dla małych firm staje się coraz bardziej popularne i niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście pandemii, która przyspieszyła procesy cyfryzacji i zwiększyła potrzeby przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania finansowania online. W związku z tym, istotnym elementem rozwoju finansowania online dla małych firm jest ciągłe doskonalenie procesów i narzędzi, które umożliwiają skuteczne zarządzanie ryzykiem i zabezpieczenie danych finansowych.

Jednym z narzędzi, które może wpłynąć na rozwój finansowania online dla małych firm, jest sztuczna inteligencja. Współczesne algorytmy uczenia maszynowego i systemy sztucznej inteligencji umożliwiają szybsze i bardziej precyzyjne procesy analizy danych, co może znacznie usprawnić procesy decyzyjne w zakresie finansowania online. Zastosowanie sztucznej inteligencji w finansowaniu online dla małych firm może również wpłynąć na zwiększenie efektywności procesów i minimalizację kosztów.

Innym ważnym aspektem finansowania online dla małych firm jest kwestia regulacji i nadzoru. W kontekście finansowania online, gdzie procesy decyzyjne i transakcje są realizowane w sposób automatyczny i często bezpośrednio między inwestorem a pożyczkobiorcą, kluczowe jest zagwarantowanie odpowiedniego poziomu ochrony dla klientów oraz zapewnienie stabilności rynku.

W Polsce nadzór nad rynkiem finansowym sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). W kontekście finansowania online, KNF odgrywa ważną rolę w zakresie regulacji i nadzoru nad platformami finansowania online oraz zapewnieniu odpowiedniego poziomu ochrony dla inwestorów i pożyczkobiorców.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że rozwój finansowania online dla małych firm jest związany z szerzej pojętym procesem cyfryzacji gospodarki. Współczesne technologie umożliwiają szybsze i bardziej efektywne procesy finansowe, co wpływa na rozwój przedsiębiorczości i wzrost gospodarczy. W kontekście finansowania online dla małych firm istotne jest zatem zrozumienie zależności między rozwojem technologicznym a rozwojem gospodarczym oraz dążenie do maksymalizacji korzyści płynących z cyfryzacji.

Zainteresowanie finansowanie dla firm

Badania przeprowadzone przez www.bik.pl wskazują, że w Polsce rośnie zainteresowanie finansowaniem online przez małe firmy. W 2020 roku około 40% firm, które skorzystały z usług platform finansowania online, było mikroprzedsiębiorstwami zatrudniającymi do 10 osób. Jednocześnie z badania wynika, że wśród firm, które rozważały skorzystanie z finansowania online, najczęstszym powodem było zapewnienie płynności finansowej w związku z kryzysem związanym z pandemią.

Warto podkreślić, że finansowanie online dla małych firm może być korzystne nie tylko z punktu widzenia pozyskania środków finansowych, ale także w kontekście budowania relacji z klientami. Wprowadzenie narzędzi i procesów cyfrowych pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów oraz umożliwia szybsze i bardziej efektywne reakcje na zmieniające się warunki rynkowe.

Finansowanie pozabankowe dla firm

Kredyty i finansowanie pozabankowe dla małych firm to ważny element rozwoju gospodarczego, który wymaga ciągłego doskonalenia procesów i narzędzi oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu regulacji i nadzoru. Jednocześnie finansowanie online dla małych firm może stanowić szansę na poprawę płynności finansowej i budowanie relacji z klientami, co przyczynia się do dalszego rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu gospodarczego.

W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie kredytami bez zabezpieczeń wśród przedsiębiorców. Kredyty te są szczególnie atrakcyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które często nie dysponują odpowiednimi zabezpieczeniami, a jednocześnie potrzebują szybkiego dostępu do środków finansowych. W niniejszej książce przedstawimy analizę kredytów bez zabezpieczeń dla przedsiębiorców oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy.

Masz pytania? Wypełnij wniosek:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

  Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

  pożyczki pozabankowe dla firm

  Pożyczki pozabankowe na raty dla firm – jak z nich skorzystać?

  Potrzebujesz środków finansowych na rozwój swojej firmy? Zastanawiasz się, jak uzyskać pożyczki pozabankowe na raty dla firm? Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru i na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty.

  Wprowadzenie:

  Dobry pomysł i solidny biznesplan to podstawa każdej udanej działalności gospodarczej. Jednak nie zawsze wystarczą same dobre chęci i pomysły, aby zrealizować swoje cele. Często potrzeba również wsparcia finansowego, które pozwoli na inwestycje w rozwój firmy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad pożyczkami pozabankowymi na raty dla firm.

  W dalszej części artykułu omówimy, na czym polega taka forma finansowania, jakie są jej zalety i wady oraz jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać taką pożyczkę.

  Co to są pożyczki pozabankowe na raty dla firm?

  Pożyczki pozabankowe – definicja

  Pożyczki pozabankowe to forma finansowania, która nie wymaga korzystania z usług banku. W Polsce działa wiele instytucji pozabankowych oferujących takie usługi. Pożyczki te są udzielane zwykle na krótsze okresy czasu niż kredyty bankowe, a także na mniejsze kwoty. Często oferowane są w formie pożyczek na raty.

  Pożyczki pozabankowe dla firm

  Pożyczki pozabankowe na raty dla firm to forma finansowania, która pozwala przedsiębiorcom na uzyskanie środków finansowych na inwestycje w rozwój swojego biznesu. Takie pożyczki oferowane są przez wiele instytucji pozabankowych, które dostosowują swoje oferty do potrzeb i oczekiwań klientów.

  Pożyczki pozabankowe dla firm – jakie są możliwości?

  Zalety i wady pożyczek pozabankowych na raty dla firm

  Zalety pożyczek pozabankowych na raty dla firm

  • Szybkość i łatwość uzyskania pożyczki – w przeciwieństwie do kredytów bankowych, pożyczki pozabankowe na raty dla firm są udzielane w krótkim czasie, a procedura ich uzyskania jest znacznie prostsza.
  • Brak konieczności przedstawienia wyciągu z konta – instytucje pozabankowe często nie wymagają od klientów przedstawienia wyciągu z konta, co oznacza, że można uzyskać pożyczkę bez konieczności ujawnienia informacji o swoim zobowiązaniach finansowych.
  • Dostosowanie raty do możliwości finansowych firmy, często bez weryfikacji ZUS i US, a nawet BIK

  Wady pożyczek pozabankowych na raty dla firm

  • Wyższy koszt pożyczki – w porównaniu do kredytów bankowych, pożyczki pozabankowe na raty dla firm często mają wyższe oprocentowanie, co oznacza, że ich koszt może być wyższy.
  • Mniejsza dostępność wysokich kwot – instytucje pozabankowe udzielają zwykle pożyczek na niższe kwoty niż banki, co może być uciążliwe dla firm, które potrzebują większych środków finansowych.
  • Większe ryzyko – wybierając instytucję pozabankową, należy uważać na nieuczciwych pożyczkodawców, którzy mogą narazić klienta na wysokie koszty lub niespodziewane problemy związane z obsługą pożyczki.

  Jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać pożyczki pozabankowe na raty dla firm?

  Znajdź odpowiednią instytucję pozabankową

  Przed skorzystaniem z oferty pożyczkowej, warto dokładnie przebadać rynek i znaleźć instytucję pozabankową, która oferuje najlepsze warunki. Można to zrobić za pomocą porównywarek finansowych, wizyty u doradcy finansowego lub po prostu poprzez wyszukiwanie w Internecie.

  Przeczytaj dokładnie umowę

  Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeczytać jej treść i zwrócić uwagę na wszystkie zapisy dotyczące kosztów pożyczki, terminów spłaty i innych warunków. W razie wątpliwości warto skonsultować się z prawnikiem lub innym ekspertem.

  Wszystkie oferowane przez nas pożyczki dla firm, w tym pożyczki dla firm bez BIK i KRD oraz pożyczki dla firm jednoosobowych bez BIK, są dostępne w trybie online, co oznacza, że przedsiębiorcy mogą uzyskać dostęp do finansowania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyt w banku czy innych instytucjach finansowych.

  Zadbaj o swoją zdolność kredytową

  Instytucje pozabankowe również sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów, dlatego przed złożeniem wniosku warto upewnić się, że nasza sytuacja finansowa pozwala na spłatę pożyczki. W tym celu warto przeprowadzić samodzielnie analizę swoich dochodów i wydatków lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego.

  W naszej ofercie znajdują się również pożyczki dla firm z funduszu bez bik, zus i us, które umożliwiają uzyskanie potrzebnych środków bez konieczności przedstawiania zaświadczeń z tych instytucji. Nasze pożyczki dla firm bez BIK online to z kolei doskonała opcja dla tych przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać finansowanie w sposób szybki, łatwy i wygodny.

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące pożyczek pozabankowych na raty dla firm

  Czy każda firma może otrzymać pożyczkę pozabankową na raty?

  Nie każda firma może otrzymać pożyczkę pozabankową na raty. Instytucje pozabankowe wymagają zazwyczaj od swoich klientów przedstawienia dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej oraz zdolności kredytowej. Warto zwrócić uwagę na wymagania poszczególnych instytucji i wybrać takie, które spełniają nasze potrzeby.

  W Conectum Finanse oferujemy także pożyczki dla firm jednoosobowych bez weryfikacji w BIK, co stanowi dodatkową korzyść dla przedsiębiorców. Dzięki temu nasi klienci mogą uzyskać potrzebne środki bez konieczności weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej, co przyspiesza i ułatwia cały proces ubiegania się o pożyczkę.

  Jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku o pożyczkę pozabankową na raty dla firm?

  Dokumenty wymagane przy składaniu wniosku o pożyczkę pozabankową na raty dla firm mogą się różnić w zależności od instytucji pożyczkowej. Zazwyczaj jednak wymagane są dokumenty:

  • potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej, takie jak wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub zaświadczenie o numerze REGON,
  • a także dokumenty potwierdzające zdolność kredytową, takie jak zaświadczenie o dochodach czy historię kredytową.

  Jakie są najczęstsze formy spłaty pożyczek pozabankowych na raty dla firm?

  Najczęstsze formy spłaty pożyczek pozabankowych na raty dla firm to comiesięczne raty, które muszą być regulowane przez cały okres kredytowania. Instytucje pożyczkowe mogą oferować różne okresy spłaty, w zależności od potrzeb i możliwości klienta.

  Podobnie jak w przypadku konsumentów, również firmy często potrzebują dostępu do kredytów, aby móc finansować swoje projekty. Coraz więcej przedsiębiorców zwraca się w tym celu do pożyczek pozabankowych na raty, które stanowią łatwiejszą i bardziej dostępną alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych.

  W Conectum Finanse oferujemy szereg różnych pożyczek pozabankowych na raty dla firm, które umożliwiają przedsiębiorcom szybkie uzyskanie potrzebnych środków na rozwój swoich firm.

  • Nasze pożyczki dla firm jednoosobowych online to doskonała opcja dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują łatwego i szybkiego dostępu do finansowania, a jednocześnie chcą uniknąć procedur i wymogów stawianych przez tradycyjne banki.
  • Wśród oferowanych przez nas pożyczek znajdują się między innymi pożyczki dla firm pozabankowe, czyli pożyczki udzielane przez instytucje finansowe, które nie są bankami.
  • Takie pożyczki często charakteryzują się łatwiejszymi i szybszymi procedurami oraz mniejszą ilością wymaganych dokumentów, co oznacza, że przedsiębiorcy mogą uzyskać dostęp do potrzebnego finansowania znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych.

  Podsumowanie

  Pożyczki pozabankowe na raty dla firm mogą stanowić cenną opcję dla przedsiębiorców potrzebujących szybkiego i łatwego dostępu do finansowania. Należy jednak pamiętać o wadach takich pożyczek, takich jak wyższy koszt czy mniejsza dostępność wysokich kwot.

  Przed skorzystaniem z oferty pożyczkowej dla firmy, warto dokładnie przebadać rynek i znaleźć instytucję pozabankową, która oferuje najlepsze warunki.

  Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeczytać jej treść i zwrócić uwagę na wszystkie zapisy dotyczące kosztów pożyczki, terminów spłaty i innych warunków. W razie wątpliwości warto skonsultować się z prawnikiem lub innym ekspertem.

  Szybki wniosek dla firmy:

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

   Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

   ogromne zadłużenie chwilówki

   Ogromne zadłużenie w chwilówkach – jak spłacić?

   Część zadłużenia gospodarstw domowych w ujęciu wartościowym to chwilówki. Jak można rozwiązać to ogromne zadłużenie w chwilówkach? Co można zrobić? Dowiedz się więcej z artykułu.

   Refinansowanie, tak jak i konsolidacja chwilówek czy rozłożenie ich na raty, jest coraz chętniej wybieraną metodą na uregulowanie zadłużenia.

   Ogromne zadłużenie w chwilówkach

   Mam długi w chwilówkach – czy szukać pomocy na forum?

   Dużym problemem gospodarstw domowych, które decydują się na chwilówki jest powstawanie długu. Zwykle nadmierne zadłużenie w chwilówkach o krótkim terminie spłaty powstaje, gdy zaciąga się je jedna po drugiej na pokrycie bieżących wydatków.

   Jak wyjść z pętli zadłużenia w chwilówkach? Z jednej strony duża dostępność pożyczek ratalnych z wysoką przyznawalnością, chwilówek i wszelkiego rodzaju produktów kredytowych a z drugiej  konsumpcyjny styl życia i brak dostatecznej wiedzy ekonomicznej oraz finansowej pociągają za sobą zagrożenie spiralą zadłużenia.

   Bardzo często dłużnicy szukają pomocy na forach oddłużeniowych i kredytowych. Czy warto? Należy pamiętać, że sytuacja pojedynczego forumowicza nie musi być identyczna jak Twoja. Jednak często można wybrać pomocne porady.

   Gospodarstwa domowe nie biorą pod uwagę czynników losowych czy zmian koniunkturalnych (np. utrata pracy, nagła choroba, pogłębiająca się recesja), przez co wielokrotnie swoje zobowiązania finansowe muszą regulować za pomocą zaciągania kolejnych zobowiązań.

   Należy jednak zwrócić uwagę, że obecność gospodarstw domowych na rynku finansowym w dużej mierze jest uwarunkowana bieżącą sytuacją materialną, statusem społecznym czy też składem osobowym danego gospodarstwa.

   Poprzez negocjacje z wierzycielem albo na drodze sądowej można dochodzić zmniejszenia zadłużenia w chwilówkach i firmach pozabankowych.

   Mam 7 pożyczek, jak wyjść z długów

    „Mam 7 pożyczek – jak mam wyjść z długów?” To pytanie, które w tym kontekście bardzo często pojawia się na forach internetowych.

   Konsumenci, dążąc do jak najpełniejszego zaspokojenia swoich potrzeb, wykorzystują instrumenty rynku finansowego najczęściej w celach konsumpcyjnych.

   Najskuteczniejszym sposobem na spłacenie długów jest oczywiście zmniejszenie wydatków, przy jednoczesnym zwiększeniu dochodów. Łatwo się jednak mówi, a gorzej robi.  Wiele osób zaciąga je jedna po drugiej na pokrycie bieżących wydatków i potem zastanawia się jak wyjść z długów, gdy mam 7 pożyczek.

   Czy pożyczka lub kredyt na spłatę komornika to dobry pomysł? Jak wyjść z długów, nie mając pieniędzy?

   Życie ponad stan, lekkomyślność oraz utrata pracy czy kłopoty rodzinne (czyli oczekiwane i nieoczekiwane zdarzenia), wpływają na równowagę (lub jej brak) finansową oraz na decyzje podejmowane w zakresie zadłużania się.

   Jak wyjść z długów chwilówek forum

   Często pytaniem jakie znajdziesz na forum dłużników jest jak wyjść z chwilówek? „Mam ogromne długi, narobiłam sobie ich, biorąc chwilówki i pożyczki pozabankowe na spłatę rat, staram się to regulować, ale już nie mam siły”.

   Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Staraj się zamykać wszelkie odnawialne limity, karty i chwilówki. Nie bierz dodatkowych środków, jeśli nie jesteś pewien, że spłacisz wszystkie zobowiązania.

   Gospodarstwa domowe, w zakresie finansów osobistych, podejmują wiele decyzji finansowych. Podejmowania decyzji nie można traktować jako jednostkowy moment wyboru, ale jako proces składający się z wielu etapów i przebiegający w określonym czasie.

   Niejednokrotnie decyzje podejmowane są w sposób spontaniczny. Podobnie jest w momencie podejmowania decyzji  finansowych, szczególnie w przypadku, gdy gospodarstwo domowe decyduje o swoich finansach bez dokonania dogłębnej analizy.

   Jak połączyć wszystkie długi w jeden

   Najprostszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna. Chodzi tu o zaciągnięcie jednego większego kredytu / pożyczki, dzięki któremu spłacisz wszystkie swoje długi, dalej płacąc tylko jedna ratę. Zazwyczaj niższą na dłuższy okres spłaty.

   Najważniejsze instytucje pomagające spłacić długi, to przede wszystkim:

   Jak wyjść z chwilówek bez zdolności kredytowej

   Dlaczego tak wiele osób ma problem ze spłatą chwilówki? Jak wyjść z długów w chwilówkach?

   Decyzje kredytowe związane są przede wszystkim z możliwością regulowania zobowiązań – czyli ze zdolnością kredytową. W nowoczesnej gospodarce podaż kredytowa jest duża, a finansowanie potrzeb gospodarstw domowych uzależnione jest od możliwości korzystania przez nie z finansowych instrumentów, również tych krótkoterminowych.

   W przeciwieństwie do konsolidacji kredytów bankowych, konsolidacja pozabankowa nie wymaga tak dużej zdolności kredytowej, dobrego scoringu BIK oraz zabezpieczeń.

   Możesz zaciągnąć ją w firmie pozabankowej, spełniając oczywiście pewne wymagania. Jakie?

   • stały dochód na umowie powyżej 2500 zł netto
   • brak zaległości w spłatach kredytów bankowych
   • możliwe zaległości w chwilówkach

   Wypełnij krótki wniosek, aby sprawdzić, ile możesz dostać:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

    Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

    Jak sprawdzić zadłużenie w chwilówkach

    Sprawdzenie swojego zadłużenia wbrew pozorom nie jest skomplikowane. W Polsce istnieje kilka baz dłużników, które należy przejrzeć, i w które wpisują chwilówki. (Forum Kredytowe Chwilówki)

    Aby sprawdzić zadłużenie w chwilówkach należy założyć i aktywować swoje konto na stronie internetowej BIKu, BIG-u KRD, a następnie zweryfikować tożsamość. Po przejściu procedur weryfikacyjnych, będzie można pobrać raport o sobie i sprawdzić, jakie zadłużenie zostało wpisane na listę dłużników.

    Następnie należy zweryfikować zadłużenie, a tam gdzie się da zaktualizować wpisy w BIK.

    Kto może pomoc w spłacie chwilówki?

    Pomoc w spłacie chwilówki możesz uzyskać od samych firm pożyczkowych poprzez rozłożenie jej na rat lub refinansowanie, ale również od banków oraz firm, które specjalizują się w konsolidacji chwilówek. Są to pośrednicy finansowi, firmy oddłużeniowe lub połączenie obu tych funkcji.

    Konsumpcyjny styl życia oraz rosnący dochód rozporządzalny (zwiększany również przez rządowe programy pomocy gospodarstwom domowym), prowadzi do zjawiska nadmiernego zadłużenia oraz pętli zadłużenia.

    Z roku na rok należności od gospodarstw domowych stale wzrastają, rośnie także udział kredytów na pokrycie potrzeb konsumpcyjnych.

    Mam 300 tys. długu – czy pozostaje tylko upadłość konsumencka?

    Historia jednego z naszych czytelników dotyczyła zadłużenia ponad 300 tys. zł. Jak poradzić sobie z takim obciążeniem również psychicznym?

    Na szczególną uwagę zasługują decyzje dotyczące zaciągania zobowiązań (decyzje kredytowe), które determinują procent dochodu jaki może zostać wydatkowany na cele konsumpcyjne.

    Decyzje związane z zadłużeniem niejednokrotnie wpływają także na poziom oszczędności lub ich całkowity brak. A to prowadzi do pogarszania stanu psychicznego i fizycznego dłużnika.

    Należności gospodarstw domowych wobec monetarnych instytucji finansowych w roku 2016 zdecydowanie przewyższają należności w analogicznych miesiącach roku poprzedniego. Co świadczy jednoznacznie, że Polacy coraz częściej się zadłużają.

    Aby wyjść z zadłużenia należy stopniowo zmniejszać wydatki, równocześnie powiększając dochód rozporządzalny i zamykając najtrudniejsze do spłaty a zarazem najbardziej uzależniające finansowania.

    źródło: forum-kredytowe.org

    Pożyczki ratalne dla firm

    Pożyczki pozabankowe dla firm – Ranking dla przedsiębiorstw

    Szukasz szybkiego kredytu dla swojej jednoosobowej firmy bądź spółki? W Conectum Finanse oferujemy pożyczki dla firm pozabankowe, bez BIK, ZUS i US. Sprawdź naszą ofertę pożyczek online.

    Wstęp:

    W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością ciągłego szukania źródeł finansowania. Pożyczki pozabankowe na raty dla firm, takie jak te oferowane przez Conectum Finanse, są jednym z wielu sposobów na zdobycie potrzebnych środków na rozwój przedsiębiorstwa. Czy jednak warto zdecydować się na taki kredyt? W tym artykule postaramy się przedstawić wady i zalety pożyczek pozabankowych na raty dla firm.

    Szybki kredyt dla firmy online – jak to działa?

    W Conectum Finanse oferujemy szybki kredyt dla firm online, który można otrzymać bez wychodzenia z domu. Wszystko odbywa się przez Internet, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wymagania są minimalne – wystarczy mieć firmę zarejestrowaną w Polsce oraz spełnić kryteria zdolności kredytowej. Po wypełnieniu wniosku, nasz zespół skontaktuje się z Tobą, aby omówić szczegóły pożyczki.

    Pożyczki dla firm pozabankowe – czy warto?

    Pożyczki pozabankowe na raty dla firm mogą być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiego dostępu do finansowania. Oferują one wiele zalet, takich jak:

    • Szybka i łatwa procedura uzyskania pożyczki
    • Minimalne wymagania co do dokumentów
    • Brak weryfikacji w BIK, ZUS i US
    • Dostępność dla firm jednoosobowych

    Jednakże, pożyczki pozabankowe na raty dla firm mają również swoje wady, takie jak:

    • Wyższy koszt w porównaniu do tradycyjnych kredytów bankowych
    • Mniejsza dostępność wysokich kwot
    • Ryzyko niskiej jakości usług ze strony nieuczciwych pożyczkodawców

    Pożyczka dla firmy jednoosobowej – czy to dobry wybór?

    Pożyczka dla firmy jednoosobowej to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. W Conectum Finanse oferujemy pożyczki dla firm jednoosobowych i spółek, online, które umożliwiają zdobycie potrzebnych środków na rozwój firmy. Nasza oferta pozwala na uzyskanie pożyczki nawet bez weryfikacji w BIK, ZUS i US, co stanowi duże ułatwienie dla wielu przedsiębiorców. Dzięki naszym pożyczkom, można szybko zdobyć potrzebne środki na inwestycje w firmie, rozwój produktów czy obsługę bieżących wydatków.

    Pożyczka dla firmy jednoosobowej bez BIK online

    W Conectum Finanse oferujemy pożyczki dla firm jednoosobowych bez BIK online, które umożliwiają uzyskanie finansowania nawet w przypadku negatywnej historii kredytowej. Nasza oferta pozwala na uzyskanie pożyczki bez weryfikacji w BIK, co oznacza, że nawet osoby z trudną sytuacją finansową mogą otrzymać pożyczkę.

    Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zdobyć potrzebne środki na rozwój firmy i zwiększenie jej konkurencyjności na rynku.

    Kredyt dla firm bez BIK i KRD – na co zwrócić uwagę?

    Przed zdecydowaniem się na pożyczkę dla firmy bez BIK i KRD warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i potrzeby przedsiębiorstwa. Warto również porównać oferty różnych pożyczkodawców i wybrać tę, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom firmy.

    Należy pamiętać, że pożyczki dla firm bez BIK i KRD są droższe od tradycyjnych kredytów bankowych, dlatego warto dokładnie przeanalizować koszty związane z pożyczką.

    Pożyczka dla firmy jednoosobowej z funduszu bez BIK, ZUS i US

    Pożyczka dla firmy jednoosobowej z funduszu bez BIK, ZUS i US to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiego i łatwego dostępu do finansowania.

    W Conectum Finanse oferujemy pożyczki dla firm pozabankowe, które umożliwiają zdobycie potrzebnych środków nawet bez weryfikacji w BIK, ZUS i US. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą szybko uzyskać finansowanie na rozwój swojego biznesu.

    Pożyczki dla firm jednoosobowych online – korzyści i wady

    Pożyczki dla firm jednoosobowych online to rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorców. Oferują one szybki dostęp do finansowania, minimalne wymagania co do dokumentów oraz brak konieczności wizyt w banku czy długotrwałych procedur.

    Jednakże, przed zdecydowaniem się na pożyczkę warto dokładnie przeanalizować ofertę i porównać ją z innymi dostępnymi opcjami finansowania. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne koszty związane z pożyczką oraz na to, czy przedsiębiorstwo będzie w stanie terminowo spłacać zobowiązania.

    Wonga - pożyczki pozabankowe

    MikroRatka pożyczka pozabankowa
    Fanko
    Provident pożyczka samoobsługowa
    Aasa
    SuperGrosz - pożyczka pozabankowa na raty
    Pytania i odpowiedzi:
    Czy można otrzymać pożyczkę dla firmy jednoosobowej bez BIK?

    Tak, w Conectum Finanse oferujemy pożyczki dla firm jednoosobowych bez weryfikacji w BIK.

    Czy pożyczki dla firm pozabankowe są bezpieczne?

    Tak, pożyczki dla firm pozabankowe są bezpieczne, pod warunkiem wyboru rzetelnego pożyczkodawcy.

    Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pożyczki dla firmy jednoosobowej online?

    W Conectum Finanse minimalne wymagania co do dokumentów, co oznacza, że dla uzyskania pożyczki nie trzeba dostarczać dużej ilości dokumentów.

    Podsumowanie i wniosek pożyczkowy:

    W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy często potrzebują szybkiego i łatwego dostępu do finansowania, aby rozwijać swoje firmy i zwiększać ich konkurencyjność. Pożyczki pozabankowe na raty dla firm są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiego dostępu do finansowania bez konieczności wizyt w banku i długotrwałych procedur.

    W Conectum Finanse oferujemy pożyczki dla firm jednoosobowych online, które umożliwiają uzyskanie potrzebnych środków na rozwój firmy nawet bez weryfikacji w BIK, ZUS i US. Nasza oferta pozwala na szybkie i łatwe zdobycie pożyczki, co stanowi dużą pomoc dla wielu przedsiębiorców.

     Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

     Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

     Kredyty dla firm - gdzie uzyskać?

     Kredyty dla firm – bankowe i pozabankowe

     Potrzebujesz finansowania dla swojej firmy? Oferujemy najlepsze kredyty dla firm w Polsce. Skorzystaj z naszej oferty i otrzymaj środki już dziś. Sprawdź!

     Potrzeba finansowania dla firmy to niejednokrotnie codzienność dla przedsiębiorców w Polsce. Dlatego warto wiedzieć, jakie opcje są dostępne na rynku i jakie kredyty dla firm warto rozważyć. W tym artykule przedstawimy najlepsze oferty kredytowe dla firm, w tym kredyty dla firm na dowolny cel, kredyty dla firm na start, kredyty prywatne dla firm oraz pozabankowe kredyty dla firm.

     Kredyty dla firm – najlepsza oferta na rynku

     Wybór najlepszej oferty kredytowej dla firmy zależy od wielu czynników, takich jak kwota kredytu, okres spłaty, oprocentowanie oraz koszty związane z zaciągnięciem kredytu. Dlatego warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, który pozwoli na porównanie ofert i wybór najlepszej opcji.

     Kredyt dla firm na dowolny cel

     Kredyt dla firm na dowolny cel to opcja, która pozwala na finansowanie różnego rodzaju potrzeb biznesowych, takich jak zakup sprzętu, zwiększenie zapasów czy inwestycje w rozwój firmy. Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne, a okres spłaty dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta.

     Kredyt dla firm na start

     Kredyt dla firm na start to opcja skierowana do nowych przedsiębiorców, którzy potrzebują finansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Takie kredyty mogą być zabezpieczone lub bez zabezpieczenia, a ich koszty zależą od zdolności kredytowej i historii kredytowej klienta.

     Pożyczka dla firmy jednoosobowej

     Pożyczka dla firmy jednoosobowej to opcja, która pozwala na uzyskanie finansowania przez jednoosobowych przedsiębiorców. Takie pożyczki mogą być zabezpieczone lub bez zabezpieczenia, a ich kwota i koszty zależą od zdolności kredytowej i historii kredytowej klienta.

     Prywatny kredyt dla firm kalkulator

     Prywatny kredyt dla firm to opcja, która pozwala na uzyskanie finansowania od prywatnych inwestorów. Aby wybrać najlepszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, który pozwoli na porównanie kosztów i warunków różnych ofert.

     >> Przejdź do kalkulatora rat.

     Szybki kredyt dla firm online

     Szybki kredyt dla firm online to opcja, która pozwala na uzyskanie finansowania w krótkim czasie, za pośrednictwem Internetu. Takie kredyty mogą być zabezpieczone lub bez zabezpieczeń a ich koszty zależą od okresu spłaty oraz zdolności kredytowej i historii kredytowej klienta.

     Pozabankowy kredyt dla firm

     Pozabankowy kredyt dla firm to opcja skierowana do przedsiębiorców, którzy nie mogą otrzymać tradycyjnego kredytu w banku z powodu braku zdolności kredytowej lub negatywnej historii kredytowej. Takie kredyty są udzielane przez instytucje pozabankowe, a ich koszty są zwykle wyższe niż w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych.

     Tabela kalkulacji rat kredytowych:

     Wysokość kredytuOkres spłatyOprocentowanieMiesięczna rataCałkowite koszty kredytu
     50 000 zł24 miesiące5%2 227 zł53 448 zł
     100 000 zł36 miesięcy6%3 042 zł109 512 zł
     200 000 zł48 miesięcy7%4 853 zł233 184 zł
     NiIniejsza tabela ma charakter informacyjny, ostateczna oferta może różnić się od powyższych danych w związku z różną sytuacją wnioskującej firmy.

     Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty kredytowej dla firm

     • kredyt dla firmy w krótkim czasie
     • podczas pierwszej rozmowy poznajesz wszelkie koszty pożyczki/kredytu
     • otrzymujesz dopasowaną kalkulację

     Jak otrzymać kredyt dla firmy w krótkim czasie

     Czasem zdarza się, że firma potrzebuje pilnie środków finansowych, aby sprostać bieżącym wyzwaniom. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na oferty instytucji finansowych, które oferują szybki kredyt dla firm online. Wniosek o kredyt można złożyć w ciągu kilku minut, a pozytywna decyzja kredytowa może być wydana już w ciągu kilku godzin.

     Aby zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu w krótkim czasie, warto przygotować odpowiednie dokumenty i załączyć je do wniosku.

     Najlepsze opcje kredytowe dla firm – porównanie ofert

     Na rynku dostępnych jest wiele opcji kredytowych dla firm, dlatego warto dokładnie przeanalizować oferty różnych instytucji finansowych i porównać ich warunki. Najważniejsze elementy do porównania to m.in. oprocentowanie, okres spłaty, wymagane zabezpieczenia, koszty prowizji oraz opłaty dodatkowe.

     Dobre narzędzie do porównywania ofert kredytowych to kalkulator kredytowy, który umożliwia szybkie porównanie ofert i wybór najlepszej opcji.

     Tabela wymaganych dokumentów:

     DokumentWymagane przezOpis
     KRSBank, pożyczkodawcaPotwierdzenie rejestracji firmy
     PIT lub ZUSBank, pożyczkodawcaPotwierdzenie przepływu środków na konto firmy
     Umowa najmu lub własnośćBank, pożyczkodawcaPotwierdzenie posiadania nieruchomości lub umowy najmu
     Bilans lub deklaracja PIT-5Bank, pożyczkodawcaPotwierdzenie zdolności kredytowej firmy

     Kredyty dla firm – kalkulator rat i oprocentowania

     Oprocentowanie kredytu dla firmy to jeden z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze oferty kredytowej. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne i zależy od wielu czynników, takich jak okres spłaty, kwota kredytu oraz ryzyko kredytowe.

     Wybór najlepszej oferty kredytowej dla firmy to niezwykle ważna decyzja, która może mieć duży wpływ na rozwój biznesu. Dlatego warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby finansowe oraz porównać oferty różnych instytucji finansowych. Warto również skorzystać z kalkulatora kredytowego, który pozwoli na szybkie porównanie ofert i wybór najlepszej opcji.

     Kalkulator kredytowy to narzędzie, które pozwala na szybkie obliczenie wysokości raty kredytowej oraz całkowitych kosztów kredytu.

     Dzięki kalkulatorowi można dokładnie poznać ofertę kredytową, zanim zdecydujemy się na jej zaciągnięcie. Wprowadzając do kalkulatora wysokość kredytu, okres spłaty oraz oprocentowanie, otrzymujemy informację o wysokości miesięcznej raty oraz całkowitych kosztach kredytu.

     Dzięki temu łatwiej dokonać porównania ofert różnych instytucji finansowych i wybrać najlepszą opcję dla swojej firmy.

     Wypełnij wniosek:

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych do celów korespondencyjnych i udzielenia mi odpowiedzi na zadane pytania.

      Conectum Finanse sp. z o.o. (administrator danych) z siedzibą w Stary Miastków 58, 08-420 Miastków Kościelny przetwarza Państwa dane osobowe w celu udzielenia informacji, na podstawie Państwa dobrowolnej zgody tj. art. 6.1a Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1) - RODO - przez okres obsługi korespondencji. Państwa dane nie będą udostępniane odbiorcom. Na Państwa wyraźną zgodę do zaufanych Partnerów kredytowych. Przysługuje Państwu żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przenoszenia Państwa danych. Ponadto, przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, jak również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego. Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, ani profilowaniu i nie będą przekazywane do państw trzecich.

      Kontakt: Oddłużanie osób i firm Conectum

      Co zrobić z zadłużeniem, gdy upada mały biznes? Pytanie #2

      Co zrobić z zadłużeniem, gdy upada mały biznes? Pytanie #2

      Pytanie Czytelnika # 2 [grudzień 2019]

      Witam, mam za sobą nieudany biznes – wciąż jestem winien bankom, i nawet firmom pożyczkowym należności w ramach kredytu firmowego oraz pożyczek pozabankowych i chwilówek, dodatkowo dwie płatności podatków kwartalnych.

      Niedawno moja mała firma znalazła się w sytuacji krytycznej w wyniku niewypłacalności głównego kontrahenta i obecnie pracuję nad zlikwidowaniem wszystkich moich aktywów. Prowadziłem firmę transportowo-budowlaną od 3 lat.

      Zalegam z płatnościami za podatki od zysków, których prawdopodobniej nigdy nie osiągnę. Mam wystarczającą ilość gotówki, aby zapłacić kilka rat pożyczek i kredytów oraz części podatków. Mogę technicznie pozwolić sobie na pożyczkę od rodziny i znajomych, ale wymagałoby to w dalszej perspektywie spłaty również tych zadłużeń, co pociągnęłoby za sobą moją niewypłacalność.

      Zastanawiam się, czy jest coś, co mogę zrobić, na przykład skontaktować się z urzędem skarbowym, bankiem, i firmami pożyczkowymi i wyjaśnić moją sytuację. Pomyślałem, że najpierw zapytam, dziękuję za pomoc. Jaką poradę lub pomoc możecie Państwo zaoferować?

      Jacek, Warszawa


      Odpowiedź Conectum.

      Panie Jacku, dziękujemy za pytanie od Pana. Prowadząc działalność gospodarczą należy dokonać pewnych szacunków kwartalnych w ramach podatku dochodowego oraz rozliczeń miesięcznych VAT.
      Niestety, jeśli Pana zysk będzie niższy niż oczekiwano, tak jak w tym przypadku należy liczyć się z możliwością zawieszenia lub nawet zamknięcia działalności gospodarczej w momencie, gdy długi jeszcze się nie nawarstwiły.

      Kwartalny system podatkowy.

      System podatkowy w Polsce, w przypadku podatku dochodowego płaconego kwartalnie, oznacza, że ​​może Pan płacić podatek dochodowy, gdy zarabia się lub uzyskuje dochód w ciągu roku. Można to zrobić poprzez zaliczkowe płatności podatkowe. Jeśli nie wpłaci się wystarczającej kwoty podatku przez kwartał, wyrównuje się podatek za cały rok do 30 kwietnia następnego roku. Ogólnie rzecz biorąc, podatnicy powinni szacować podatki w czterech ratach. Jeśli jednak w ciągu roku otrzymujesz nierównomiernie dochody, możesz mieć możliwość różnicowania kwot płatności w celu uniknięcia lub zminimalizowania ryzyka utraty płynności finansowej działalności gospodarczej. Ciekawy sposób księgowania podatków można znaleźć tutaj: Orzeczenie sądu VAT i podatek dochodowy.

      Na czym to polega? Nadpłatę z podatku VAT może Pan przeznaczyć na poczet przyszłych zobowiązań a nawet spłatę zaległego podatku dochodowego. 
      Z kolei jak stanowi z art. 76 § 1 Ordynacji podatkowej nadpłaty wraz z ich oprocentowaniem podlegają zaliczeniu z urzędu na poczet zaległości podatkowych wraz z odsetkami za zwłokę, odsetek za zwłokę określonych w decyzji, o której mowa w art. 53a, oraz bieżących zobowiązań podatkowych, a w razie ich braku podlegają zwrotowi z urzędu, chyba że podatnik złoży wniosek o zaliczenie nadpłaty w całości lub w części na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. [Wniosek o przeksięgowanie dostępny tutaj].

      Kredyty bankowe oraz pożyczki pozabankowe zawierają w kwocie brutto (do spłaty) odsetki, prowizję i często ubezpieczenie. Przy wcześniejszej spłacie takich pożyczek część tej kwoty trafia do Pana. Tak przynajmniej brzmi oficjalna linia orzecznictwa w Polsce. Jeśli nie dokonał Pan wymaganej zapłaty raty kredytu gotówkowego, pożyczki, lub podatku z powodu wypadku, katastrofy lub innych niecodziennych okoliczności, a zaległość była spowodowana uzasadnioną przyczyną, a nie świadomym zaniedbaniem powinno udać się takie zobowiązania spłacać ratalnie za zgodą wierzycieli (tzw. ugoda). Co do kredytów i pożyczek, często najlepszym rozwiązaniem w przypadku możliwości wzięcia pożyczki u rodziny i znajomych jest po prostu skorzystanie z takiej pożyczki. 

      Ciekawym zabiegiem prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej jest tzw. upadłość przedsiębiorstw. Oczywiście należy uprzednio ją ogłosić zanim ogłasza się upadłość konsumenta! Szczegóły: Upadłość przedsiębiorcy.

      Warto zatem rozmawiać z wierzycielami, a gdyby miał Pan z tym problemy, nie wiedział jak się za to zabrać lub po prostu chciałby Pan zlecić oddłużanie profesjonalnej firmie zachęcamy do kontaktu 😉

      Oddłużanie osób i firm Conectum


      #Podatki #VAT #Oddłużanie #Firma
      Masz pytania? Napisz do nas: admin@conectumfinanse.pl

      Eksperyment Split Payment

      Eksperyment split payment, czyli kolejna ustawa „jakoś to będzie”?

      Od  1. lipca 2018 r. weszła nowa ustawa o płatnościach split payment.

      Ustawa o podzielonej płatności podatku VAT przewiduje, że firma, która kupuje jakiś towar lub usługę może zapłacić za niego dwoma przelewami: jednym na konto sprzedawcy (na które trafia należność netto) i drugim na konto dodatkowe, na które trafia sam podatek VAT.

      Pieniądze z konta VAT, sprzedawca może spożytkować jedynie na pokrycie podatku VAT przy swoich własnych zakupach. Ustawa zakłada więc, że wszystkie należności w transakcjach pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi są realizowane przelewem – ignoruje fakt, że są one realizowane także przez karty kredytowe lub debetowe oraz gotówką.

      Przedsiębiorca pieniądze z konta VAT można też otrzymać przelewem na swoje główne konto bankowe ale musi o to poprosić urząd skarbowy. Jednak w myśl Art. 108b pkt 5 ustawy: „Naczelnik urzędu skarbowego odmawia, w drodze decyzji, wydania zgody na przekazanie środków zgromadzonych na rachunku VAT: (…) w przypadku gdy zachodzi uzasadniona obawa, że: (…) zobowiązanie podatkowe z tytułu podatku nie zostanie wykonane”. Zatem urząd skarbowy, powołując się na „uzasadnioną obawę”, może bez żadnego konkretnego powodu odmówić przekazania tych środków. Co więcej w ustawie nie podano w jakim terminie urząd ten powinien wydać taką decyzję. Zatem podatnik, który złoży wniosek o przekazanie środków może się w ogóle nie doczekać jakiejkolwiek odpowiedzi i własnych pieniędzy.

      Płatność podzielona a obrót gospodarczy.

      Podzielona płatność może wywołać spowolnienie w obrocie gospodarczym, a jej idea rozprzestrzeni się niezwykle szybko ze względu na to, iż spółki skarbu Państwa na pewno już ją wprowadziły, a ich kontrahenci siła rzeczy musza się dostosować. Na kontach VAT zostaną zamrożone miliardy złotych. Będą to pieniądze wyjęte z obiegu: ani nie należące do przedsiębiorców ani do państwa. Spowoduje to kłopoty firm z płynnością finansową. Skorzystają banki, bo zwiększy się zapotrzebowanie na kredyty obrotowe. Ustawa z założenia będzie dla banków korzystna – pomimo kosztów restrukturyzacji systemu bankowego i tworzenia kont dla przedsiębiorców.

      Czytaj również: Dlaczego lansuje się banksterkę w Polsce?

      Wiele firm poniesie wielkie koszty na modyfikację księgowości, systemy rozliczeń z kontrahentami, szkolenia personelu, modyfikację systemów firmowych,  i może przez to zbankrutować. Split payment omija firmy prowadzących sprzedaż detaliczną, w tym sieci handlowe – bo tej sprzedaży nie dotyczy. Duże firmy, dla których dostawcami są często firmy małe i średnie zyskają dodatkowy argument negocjacyjny. Znacznie wzrośnie liczba rozstrzyganych w sądach sporów pomiędzy przedsiębiorcami a urzędami i przedsiębiorcami między sobą. Wprowadzenie splitu jeszcze bardziej pogłębi skomplikowanie polskiego systemu podatkowego, zamiast go uprościć.

      Autorzy ustawy zastrzegają, że jej stosowanie jest zupełnie dobrowolne. Pomimo braku wyraźnego zapisu w ustawie. To kupujący decyduje na jakie konta przelewa środki za zakup, czy na jedno, czy na dwa. Mamy więc tu sytuację, gdy kondycja finansowa sprzedawcy zależy od decyzji kupującego. Firma płacąca splitem nic nie traci a zyskuje „ochronę” przed solidarną odpowiedzialnością. Sprzedający natomiast  traci płynność finansową oraz niezależność od nabywcy a nie ma żadnych korzyści. Już czekamy na motywatory urzędów skarbowych, polegające na odpowiednich kontrolach. Ot,  i tu dobrowolność się skończy.

      Do kogo należą pieniądze z konta VAT? Konflikt przedsiębiorca – państwo.

      Fałszem jest twierdzenie, że pieniądze na koncie VAT należą do przedsiębiorcy, gdyby należały, to mógłby nimi swobodnie dysponować. Split powoduje brak możliwości swobodnego obrotu własnymi środkami. Prawnych wątpliwości jest znacznie więcej. Przedsiębiorca staje się wywłaszczony ze swojego majątku, który mu się prawnie powinien należeć. Niestety zła ustawa jak już pisaliśmy będzie się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Jeśli jakaś firma otrzyma zapłatę splitem, to najefektyczwniejszym zarządzaniem własnymi środkami będzie, aby też splitem płacić i w ten sposób ze swojego konta VAT uzyskać choć część pieniędzy.

      Split payment a dyrektywy unijne.

      Płatność podzielona jest sprzeczna z wieloma przepisami Dyrektywy VAT. Art. 179 mówi, że państwu należy się jedynie różnica pomiędzy VATem należnym a naliczonym a nie cały należny VAT. Polska jako członek UE, nie zwróciła się do Komisji Europejskiej z prośbą o pozwolenie na odstępstwo od unijnych przepisów. Na wprowadzeniu podzielonej płatności VAT skorzystają doradcy podatkowi, gdyż rozwiązanie to dramatycznie komplikuje system podatkowy. Podejrzanym może wydawać się, że główni autorzy splitu, Paweł Gruza i Wojciech Śliż przed objęciem swoich stanowisk w Ministerstwie Finansów pracowali przez wiele lat właśnie w takich firmach.
      Dokument UE – split payment [eng]

      Podsumowanie.

      „Split spowoduje, że Polska, duży, 38. milionowy kraj w środku Europy, będzie poddany bezprecedensowemu eksperymentowi. Paweł Gruza: „trzeba sobie precyzyjnie powiedzieć, że faktycznie, jest to w pewien sposób eksperyment”. W Polsce jest stosowana wobec przedsiębiorców zasada „odpowiedzialności solidarnej”, która przewiduje (bez dowodu) odpowiedzialność za cudze winy. Podzielona płatność VAT ma chronić przedsiębiorców przed taką odpowiedzialnością. Można to przyrównać do „leczenia” cholery dżumą. Trudno się z tym zgodzić, bo przecież jest możliwa do pomyślenia, a nawet wskazana, reforma upraszczająca podatki”.

      Tymczasem nowa opłata dla zmotoryzowanych również firm. 

      Opłata jakościowa.  

      https://twitter.com/Conectum_PL/status/1014098927593971712

      ****

      Źródła:
      http://www.estymator.com.pl/
      www.conectumfinanse.pl
      Ministerstwo Finansów o Split Payment

       

       

      error

      Szukasz pomocy w oddłużaniu? Kliknij w ikonę i wypełnij formularz:

      ◦Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
      ◦Ocena: 4.8/5 z 13446 Opinii naszych Klientów w sprawie oddłużania