Najlepsze konto bankowe

Najlepsze konto bankowe – TOP 3 konta 2024

Znajdź najlepsze konto bankowe dla siebie! Oferujemy konta osobiste i firmowe, darmowe konta bankowe przez internet, prezenty za otwarcie konta i możliwość uniknięcia opłat. Sprawdź, w którym banku najlepiej założyć konto osobiste i skorzystaj z naszych porad. Załóż konto bankowe online i korzystaj z niego bez ograniczeń!

Konto bankowe to niezbędny element naszej codziennej egzystencji. Służy do dokonywania wszelkiego rodzaju płatności, otrzymywania wynagrodzenia, a także do oszczędzania pieniędzy. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na wybór konta bankowego, które spełni nasze oczekiwania.

I. Wprowadzenie

Konto bankowe to podstawowy produkt oferowany przez większość banków. Często są one darmowe, lub wiążą się z niewielkimi opłatami. Wybór odpowiedniego konta bankowego to nie tylko kwestia wygody i bezpieczeństwa, ale również finansowej korzyści.

II. Rodzaje kont bankowych

Istnieje kilka rodzajów kont bankowych, które spełniają różne potrzeby. Wśród najpopularniejszych wyróżnić można:

 • Konto osobiste – służy do codziennych płatności oraz otrzymywania wynagrodzenia,
 • Konto oszczędnościowe – umożliwia oszczędzanie pieniędzy,
 • Konto firmowe – przeznaczone dla przedsiębiorców,
 • Konto walutowe – umożliwia dokonywanie płatności w różnych walutach,
 • Konto dla studentów – dedykowane dla osób uczących się.

Porównanie kont osobistych w PKO BP, mBank i ING Bank Śląski

BankOpłata za prowadzenie rachunkuOpłata za kartęOpłata za wypłaty z bankomatówPłatności mobilnePłatności BLIK
PKO BP0 zł / 9,99 zł0 zł / 3,20 zł0 złGoogle Pay, Apple PayTak
mBank0 zł0 zł / 6 zł0 złBLIK, Google Pay, Apple PayTak
ING Bank Śląski0 zł / 10 zł0 zł / 6 zł0 złBLIK, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin PayTak
tabela ma charakter poglądowy

III. Jak założyć konto bankowe?

Zakładanie konta bankowego nie jest skomplikowane i często można zrobić to online. Wymagane dokumenty to zwykle dowód osobisty lub paszport. W niektórych przypadkach, w zależności od rodzaju konta, mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, np. zaświadczenie o zarobkach.

Konto bankowe przez internet to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki temu, możemy założyć konto w dowolnym miejscu i czasie. Wiele banków oferuje także prezenty za otwarcie konta, co stanowi dodatkowy atut dla klientów. Szukając najlepszego konta bankowego warto zwrócić uwagę na oferty banków, które oferują darmowe konta bankowe przez internet.

IV. Koszty posiadania konta bankowego

Warto zwrócić uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta bankowego. W niektórych bankach opłaty są niskie lub w ogóle ich nie ma, jednak w innych przypadkach mogą one być znaczne.

Opłaty dotyczą przede wszystkim prowadzenia konta, ale również przelewów, wypłat z bankomatu czy karty płatniczej. Warto więc dokładnie przeanalizować ofertę banków i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Porównanie cech kont osobistych w BNP Paribas, Nest Bank i Getin Bank

BankOpłata za prowadzenie rachunkuOpłata za kartęOpłata za wypłaty z bankomatówPłatności mobilnePłatności BLIK
BNP Paribas0 zł / 5 zł / 6 zł / 10 zł0 zł / 5 zł0 złBLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPayTak
Nest Bank0 zł0 zł / 6 zł0 złBLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay, Visa MobileTak
Velo Bank0 zł / 4 zł / 7,90 zł0 zł / 5 zł0 złBLIK, Google Pay, Apple PayTak
tabela ma charakter poglądowy

V. Korzyści z posiadania konta bankowego

Posiadanie konta bankowego to nie tylko wygoda, ale również korzyści finansowe. Niektóre z nich to:

 • Bezpieczeństwo – przechowywanie pieniędzy na koncie bankowym jest bezpieczniejsze niż trzymanie ich w domu lub w portfelu,
 • Dostęp do nowoczesnych usług bankowych – klienci banków mogą korzystać z takich usług, jak np. płatności zbliżeniowe, aplikacje mobilne czy e-wallety,
 • Możliwość oszczędzania pieniędzy – konta oszczędnościowe oferowane przez banki pozwalają na oszczędzanie pieniędzy i czerpanie zysków z odsetek,
 • Korzystne oferty dla klientów – banki oferują różnego rodzaju korzyści dla swoich klientów, np. bonusy za aktywność na koncie czy karty rabatowe.

VI. W jakim banku najlepiej założyć konto bankowe?

Wybierając bank, w którym chcemy założyć konto bankowe, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak:

 • Opłaty związane z prowadzeniem konta,
 • Dostępność bankomatów i oddziałów,
 • Ofertę usług i produktów dodatkowych,
 • Bezpieczeństwo i zaufanie do banku.

Jednym z banków, który oferuje darmowe konto bankowe przez internet, jest PKO Bank Polski. Bank ten oferuje również szereg innych produktów, takich jak karty kredytowe, kredyty i ubezpieczenia.

TOP 3 konta bankowe

Konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, którego funkcjonalność umożliwia przeprowadzanie codziennych transakcji finansowych.

Z uwagi na różnorodność ofert banków, wybór odpowiedniego konta osobistego nie jest prosty. Przed podjęciem decyzji, warto zapoznać się z ofertami poszczególnych banków oraz ich warunkami, takimi jak przeznaczenie konta, oprocentowanie rachunku, opłaty związane z jego prowadzeniem czy możliwość uniknięcia tych opłat.

1. Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę

Przeznaczenie konta

Przeznaczenie konta Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę oferuje konto osobiste dla osób powyżej 13. roku życia. Produkt ten umożliwia wykonywanie standardowych operacji bankowych, takich jak wpłaty, wypłaty, przelewy czy płatności kartą.

Oprocentowanie i opłaty

Oprocentowanie rachunku Oprocentowanie rachunku wynosi 0%. Warto zaznaczyć, że konta osobiste zazwyczaj nie są oprocentowane, ponieważ służą przede wszystkim do codziennych operacji finansowych.

Opłata za otwarcie konta Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę nie pobiera opłaty za otwarcie konta osobistego. To ważne informacja, ponieważ niektóre banki mogą pobierać taką opłatę.

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku Opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł lub 6 zł, w zależności od wybranej oferty. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre banki pobierają opłatę za prowadzenie konta, która może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku Aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta, należy spełnić warunki określone przez bank. W przypadku Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę opłaty unikniesz, jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz wpływ na konto w wysokości min. 500 zł/mies. i wykonasz 1 transakcję kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem.

Podsumowanie

Przed wyborem konta osobistego warto zapoznać się z ofertami różnych banków i porównać ich warunki, takie jak opłaty za prowadzenie konta, możliwość uniknięcia tych opłat oraz przeznaczenie konta. Konta osobiste oferowane przez Santander Bank Polska – Konto Jakie Chcę to bezpłatne rozwiązanie, umożliwiające codzienne operacje bankowe. W przypadku spełnienia warunków, możemy uniknąć opłaty za prowadzenie konta.

2. BNP Paribas konto otwarte na Ciebie

BNP Paribas to jedna z większych instytucji finansowych działających w Polsce. Bank oferuje różnego rodzaju produkty bankowe, w tym konto osobiste. Jednym z dostępnych wariantów jest konto za 0 zł. Czym charakteryzuje się ta oferta i czy warto z niej skorzystać?

Konto osobiste BNP Paribas – opłaty

BNP Paribas konto otwarte na Ciebie dostępne jest w kilku wariantach. Można zdecydować się na konto za 0 zł, które jest całkowicie darmowe pod warunkiem, że spełnimy określone wymagania. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie spełnimy tych wymagań, to bank pobierze opłaty za prowadzenie rachunku.

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi 5 zł, 6 zł lub 10 zł, w zależności od wybranego wariantu konta. W przypadku konta za 0 zł opłata pobierana jest tylko wtedy, gdy nie spełnimy warunków, które pozwalają na jej uniknięcie. Jakie są te warunki?

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

Jeśli chcemy uniknąć opłat za prowadzenie BNP Paribas konto otwarte na Ciebie, musimy spełnić jeden z dwóch warunków. Pierwszym warunkiem jest wiek – opłaty unikniemy, jeśli jesteśmy osobą poniżej 26 roku życia. Drugim warunkiem jest zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 500 zł/miesiąc oraz wykonanie co najmniej jednej transakcji kartą (lub Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem.

Karta i bankomaty w ofercie BNP Paribas

W ramach konta osobistego w BNP Paribas konto otwarte na Ciebie otrzymujemy także kartę płatniczą. Możemy wybrać jedną z dwóch opcji – darmową lub płatną. Karta darmowa dostępna jest przy wyborze konta za 0 zł lub 5 zł miesięcznie. W przypadku pozostałych wariantów konta należy się liczyć z opłatą w wysokości 5 zł za kartę.

Korzystanie z bankomatów BNP Paribas konto otwarte na Ciebie jest bezpłatne. Dodatkowo, jeśli korzystamy z konta za 0 zł lub 5 zł miesięcznie, to możemy bezpłatnie korzystać z bankomatów innych banków w Polsce.

Płatności mobilne i premie

Korzystanie z płatności mobilnych to coraz popularniejszy sposób dokonywania transakcji. BNP Paribas konto otwarte na Ciebie również umożliwia korzystanie z takich płatności, w tym m.in. z Blika, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz SwatchPay.

3. Nest Bank – konto osobiste za bezwarunkowe 0!

Nest Bank – konto osobiste za bezwarunkowe 0 zł to oferta dla każdego, kto poszukuje konta bez ukrytych kosztów. Bez względu na wiek, wykształcenie, czy też status finansowy, konto osobiste Nest Bank jest dla Ciebie darmowe. Bez opłaty za konto, kartę i wypłaty z bankomatów, możesz korzystać z niezliczonych udogodnień jakie oferuje Nest Bank.

Aplikacja mobilna

Wysokiej jakości aplikacja mobilna, łatwe płatności mobilne, a także dostęp do konta przez Internet, to tylko niektóre z nich. Nest Bank to również dobre rozwiązanie dla oszczędzających, oferując konta oszczędnościowe i lokaty witaj. Dlatego, jeśli szukasz konto, które jest łatwe w obsłudze, bezwarunkowo darmowe i o wysokim standardzie, Nest Bank jest dobrym wyborem.

Darmowe konto osobiste

Nest Bank oferuje klientom bezwarunkowo darmowe konto osobiste, co oznacza, że nie ma żadnych opłat związanych z jego prowadzeniem. Nest Bank – konto osobiste za bezwarunkowe 0 zł nie pobiera również opłat za korzystanie z bankomatów czy za przelewy internetowe, w tym popularne płatności mobilne, takie jak Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay czy Visa Mobile.

Dla klientów, którzy chcą oszczędzać, Nest Bank oferuje szereg opcji, w tym Nest Oszczędności i Nest Lokata Witaj. To dobry wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z finansami. Dzięki przydatnym funkcjonalnościom aplikacji mobilnej oraz dostępności płatności mobilnych, konto Nest Bank może być także atrakcyjne dla poszukiwaczy nowoczesnych rozwiązań.

Wygodne otwarcie konta

Konto w Nest Bank – konto osobiste za bezwarunkowe 0 zł można założyć przez przelew z innego banku lub przez rozmowę wideo. W przypadku konta walutowego, warto zwrócić uwagę na niewielką liczbę dostępnych walut oraz na wysoką opłatę za kartę.

Podsumowując, Nest Bank oferuje bezwarunkowo darmowe konto osobiste, w tym wiele opcji do oszczędzania i korzystania z płatności mobilnych. Dla osób, które cenią sobie wygodę, bank umożliwia założenie konta przez internet lub rozmowę wideo.

VII. Podsumowanie

Zakładając konto bankowe, warto dokładnie przeanalizować oferty banków i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Odpowiednio wybrane konto bankowe to nie tylko wygoda, ale również finansowe korzyści.

Dzięki rosnącej konkurencji między bankami, coraz więcej z nich oferuje darmowe konta bankowe przez internet, co stanowi dużą zachętę dla klientów.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
⭐⭐⭐⭐⭐ Klient dodał opinię 1 dzień temu. Zadaj pytanie.x
Kredyty | Oddłużanie | Pożyczki pod zastaw nieruchomości
Scroll to Top
Oceń! ⭐⭐⭐⭐⭐
★Conectum Finanse - Oddłużanie, Kredyty, Pomoc oddłużeniowa
◦Ocena: 4.8/5 z 9446 Opinii o Conectum, Oddłużaniu, kredytach i pożyczkach